Reklama

Přijímací zkoušky - PF speciální pedagogika

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ni.kolinka17
Povídálka 17 příspěvků 12.01.17 22:47
Přijímací zkoušky - PF speciální pedagogika

Krásný večer přeji,

zrovna včera jsem si po dlouhém váhání odeslala přihlášku na VŠ, obor speciální pedagogika, moje téma k diskuzi - mám doma půl roku starou holčičku, VŠ chci moc studovat, už loni jsem si chtěla podat přihlášku, ale tak dlouho jsem váhala, až jsem zmeškala termín… Letos jsem se odhodlala i přesto, že vůbec nevím jestli ještě mám na to se učit a vlastně se něco naučit, maturovala jsem před 7 lety a s výbornými známkami, ale už je to nějaký pátek a spoustu - SPOUSTU věcí jsem zapomněla a vypustila až je mi z toho občas dost smutno :zed: teď už jsem se vybavila knížkami, které jsou doporučeny jako příprava na přijímačky a plánuji se do toho pustit. Studuje tu někdo speciální pedagogiku? Poradí mí někdo na co se zaměřit? Případně nějaká doporučená četba? A co maminky studující jiné obory? Jak jste se připravovaly na přijímačky s prckem na ruce (nadsázka) :) :D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 00:22

Hele, da se to. Ja mam socialni politiku bc. a rehabku mgr. Deti mam 4 a statnice bc. jsem delala, kdyz bylo nejmladsi 11 dni. A to uz mam od maturity o nejaky patek vic nez ty :). Jdi do toho :palec:

Danitschka
Závislačka 2824 příspěvků 13.01.17 06:19

Statnice ze specky jsem udelala letos v cervnu, i kdyz uz jsem jednu VS mela. Dcerce byly necele 2, kdyz jsem se studiem zacala, v tu dobu jsem se zaroven po RD vratila i do prace (ucim), takze to zahul byl. Skolu jsme meli prevazne v blocich o vikendech, Bohu diky za zlateho muze a babicky, jezdila jsem do skoly opravdu daleko. Takze 2 roky stresu, nestihani, nevyspani…fajn bylo, ze jako ucitelka jsem mela uznane praxe. Ale statnice jsem dala s vyznamenanim a v praci mi to zvysilo fin. ohodnoceni, nejsem vazana jen ve skolstvi, ale z fleku muzu jit i do poradny… Jinak kdyz to srovnam se studiem ucitelstvi(jsem jazykar), tak bylo zajimavejsi, ale narocnejsi z hlediska studia jednotlivych oboru spec. ped. Po zkousce ze surdopedie mi prislo, ze bych snad kochlear dovedla i voperovat :D Tak preji hodne stesti :)

Danitschka

Statnice ze specky jsem udelala letos v cervnu, i kdyz uz jsem jednu VS mela. Dcerce byly necele 2, kdyz jsem se studiem zacala, v tu dobu jsem se zaroven po RD vratila i do prace (ucim), takze to zahul byl. Skolu jsme meli prevazne v blocich o vikendech, Bohu diky za zlateho muze a babicky, jezdila jsem do skoly opravdu daleko. Takze 2 roky stresu, nestihani, nevyspani…fajn bylo, ze jako ucitelka jsem mela uznane praxe. Ale statnice jsem dala s vyznamenanim a v praci mi to zvysilo fin. ohodnoceni, nejsem vazana jen ve skolstvi, ale z fleku muzu jit i do poradny… Jinak kdyz to srovnam se studiem ucitelstvi(jsem jazykar), tak bylo zajimavejsi, ale narocnejsi z hlediska studia jednotlivych oboru spec. ped. Po zkousce ze surdopedie mi prislo, ze bych snad kochlear dovedla i voperovat :D Tak preji hodne stesti :)

Danitschka

snažilka2
Stálice 95 příspěvků 13.01.17 07:58

A jak se připravujete na přijímačky? Specku jsem zkoušela loni - v Praze, a o 2 body to nevyšlo. Ten test OSP byl strašný. Chtěla bych to letos zkusit znovu, synovi jsou 4, staršímu 18, příští rok bude maturovat, syn nastupovat do školky, já alespoň na částečný úvazek do práce. Přemýšlím, jestli to zvládnu.

Ni.kolinka17
Povídálka 17 příspěvků 13.01.17 10:12

@Danitschka 2leté dítko, práce a do toho škola, tak to klobouk dolů :potlesk: já má obavy si k malé „přibrat“ jen tu školu, ale jsem ještě vyplašená „prvomaminka“. Teda pořád je tu ta otázka těch přijímaček, viděla jsem testy, které byly loni a přišla jsem si jako Alenkav říši divů 8o 8o :nevim:

Ni.kolinka17
Povídálka 17 příspěvků 13.01.17 10:16

@snažilka2 přidávám foto knížek, které jsem si pořídila, minulý týden jsem je již přestěhovala z knihovny na noční stolek :palec:

Ni.kolinka17
Povídálka 17 příspěvků 13.01.17 10:17

Jestli mi někdo pořadí další vhodnou připravu budu jedině ráda :D :dance:

snažilka2
Stálice 95 příspěvků 13.01.17 10:23
@Ni.kolinka17 píše:
@snažilka2 přidávám foto knížek, které jsem si pořídila, minulý týden jsem je již přestěhovala z knihovny na noční stolek :palec:

Díky :mavam:, tu žlutou mám také. Zkusím se ještě podívat po nějaké další. Problém je ale v tom, že UK Praha nevyužívá testy Scio, dělá si svoje. A třeba ten z loňska na jejich stránkách není. Je tam nějaký už pár let starý. Tak nezbývá, než doufat…

Ni.kolinka17
Povídálka 17 příspěvků 13.01.17 10:35

@snažilka2 ahaáááááá já myslela, že ten test na stránkách je z loňska, tak to se omlouvám, že šířím bludy :mrgreen: :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 23:02

Ahoj, mám podány přihlášky na specku do Brna i do Olomouce, píšu anonym, protože z rodiny ani známých nikdo neví, že chci studovat. To bych oznámila, až kdybych byla přijata. Otázka je, pokud se dostanu na MU i Upol, kam mi doporučujete jít? Někdo říká, že specka v Olomouci je děsná, ale tam to mám blíže. Studovaly jste některá specku na některé z těchto univerzit? Konkrétně předškolní pedagogiku. Chtěla bych se i nějak zaměřit na logopedii, mám pocit, že to tam jde. Předem díky za rady.

zelená7
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 31.03.18 23:51

Do Olomouce nechoď. Osobní zkušenost. Sice jsem dostudovala, ale ke konci už byla na pokraji zhroucení z jistých vyučujících. Víc se vyjadřovat nebudu. Brno neznám. Třeba někdo napíše.

Jana206
Nadpozemská drbna 26299 příspěvků 01.04.18 04:28
@zelená7 píše:
Do Olomouce nechoď. Osobní zkušenost. Sice jsem dostudovala, ale ke konci už byla na pokraji zhroucení z jistých vyučujících. Víc se vyjadřovat nebudu. Brno neznám. Třeba někdo napíše.

A myslíš, ze na MUNI bys na zhroucení nebyla? Taky jsem se rozhodovala, ale vsude je něco. Na Muni se uz delší dobu diskutuje o zavedení povinných prednasek, zatím to neproslo, ale neúčast se „trestá“ seminarkami navíc. A obdoby „jistych“ vyucujicich se tam najdou taky. Pokud clovek chce vzdělání, musí prokázat jisté znalosti a schopnosti, ve vyssim věku, s rodinou a prací to uz není tak jednoduché.

Jsem na UPOL, špatná volba to není.

zelená7
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 01.04.18 11:00

@Jana206 Já jsem byla na upolu v 35 letech, s prací a 2 dětmi. Zvládla jsem to, ale dodnes mám z jistých vyučujících noční můry. Ať si vybere každý sám. Anonymka se ptala na názor.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama