Přijímačky - bez druhé termínu - kam děti?

12
11.5.20 18:41

přijímačky - bez druhého termínu - kam děti?

Dobrý den, je prosím někde pokyn ministerstva školství k tomu, že se dítě nedostane na SŠ po prvním a jediném pokusu? Co potom s takovými dětmi, když nemají druhou šanci na řekněme- záchytné škole? Pokud bude dítko pod čarou, řekněme 5-10 má šanci, ale na dalším nižším řádku už ne. Ví prosím některá z maminek deváťáků? Moje dcera je tedy z jednoho termínu nervozní. Děkuji

Příspěvek upraven 11.05.20 v 18:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2352
11.5.20 18:48

Termín je sice jen jeden, ale výsledky se budou počítat na obou školách, které máte vyplněné na přihlášce. Testy se budou fyzicky psát na škole, která je v přihlášce uvedena na prvním místě. Také mám dceru v deváté třídě. Je ráda, že aspoň přidali víc času. Jinak je také z jednoho termínu lehce nervozní. Naštěstí už má pojistku, je přijatá na uměleckou školu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.20 19:12

Myslím, že průser hrozí u těch, co mají dva gymply… kazdoročně se nám nedostane jedno nebo dvě velmi šikovná dítka :,( a pak shání místo kde jenom :? Učitelka ZŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
13753
11.5.20 19:25
@Anonymní píše:
Myslím, že průser hrozí u těch, co mají dva gymply… kazdoročně se nám nedostane jedno nebo dvě velmi šikovná dítka :,( a pak shání místo kde jenom :? Učitelka ZŠ.

Dík za uklidnění, máme napsané dva gymply :mrgreen: a jak se teda dozvíme, kde jsou ještě volná místa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2510
11.5.20 19:51
@Monchichik píše:
Dík za uklidnění, máme napsané dva gymply :mrgreen: a jak se teda dozvíme, kde jsou ještě volná místa?

napíšeš odvolání na oba a pokud to nevyjde obvoláš všechny obchodní akademie, jestli by ti dítko nevzali, popřípadě zkusíš i víceleté gymply jestli se jim náhodou neuvolnilo místo…

Hlavně dítko uklidni, že se nic neděje, aby se nezhroutilo ještě během psaní testu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16282
11.5.20 19:52

Střední školy, které nenaplní stav ještě vypisují druhé kolo přijímacích zkoušek. Aspoň nedávno to tak bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13753
11.5.20 20:15

@welovefashion Tak dítko se nehroutí ani omylem, ten je v klidu. Byl i na přijímačkách nanečisto, v pohodě by se byl dostal…ale po těch měsících lajdačení jsem na nervíčky trochu já :mrgreen: nechci ho vůbec dávat na obchodní akademii, to je škola k ničemu, na ruce je levej, žádná průmyslovka ani nic podobného taky nepadá v úvahu, byli bysme dost v koncích…no někam by musel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13753
11.5.20 20:16

@divine woman Nedávno ano, ale v téhle situaci? Nic jsem o tom nenašla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49139
11.5.20 20:39

Taky si myslim, ze nejvetsi zadrhel bude u gymnazii, kde se hlasi mozkovou vybavou stejne deti. Tzn. treba 200 deti, ktere jsou stejne, ale vezmou treba 60. U odbornych skol se to protridi.
Sledovat skoly v okoli nebo i vzdalenejsi (resit internat). Na fb sledovat pedagogickou komoru, ze tam je velka koncentrace reditelu skol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.20 20:50
@Monchichik píše:
Dík za uklidnění, máme napsané dva gymply :mrgreen: a jak se teda dozvíme, kde jsou ještě volná místa?

Mělo by to být na stránkách kraje, nicméně vím, že zoufalí rodiče objížděli všechny střední školy v okolí. Jedna holčina skončila na zdravotnickém lyceu na soukromé zdravce, další na soukromé obchodní akademii s nevalnou pověstí…na státní bylo plno :,( učitelka zš

• Nahlásit
  • Citovat
5180
11.5.20 20:54

Já mám dojem, že letos odvolání nejsou možná. Ale jistá si nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2352
11.5.20 21:05

Klasické odvolání nebude, bude tzv. Žádost o obnovu řízení, bude se posílat přímo řediteli školy. V podstatě to bude to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16282
11.5.20 21:22

@Monchichik Střední školy mají kapacitu naplněnou asi na 60%, možná míň. Nakonec všechny někam přijmou. Jediný problém jsou gymply.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
12.5.20 06:40

Gymnazium je dobra volba pre deti, ktore sa dobre ucia a zaroven zatial netusia, aku pracu by chceli v zivote robit. Chapem, ze ako rodic pocitas s kazdou alternativou a nechces zostat zaskocena. Snaz sa mysliet pozitivne a hlavne neukazuj pochybnosti pred dietatom, nech ide na prijimacky bez stresu a vyrovnane. Drzim palce, nech to dopadne dobre :lol:. PS: teraz sa mi lahko radi, ale minuly rok som zazivala ako rodic podobny stres :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama