Přijme muslim ženu s cizím dítětem?

Anonymní
19.7.21 02:13

Přijme muslim ženu s cizím dítětem?

Dobrý den maminky / ženy. Můj dotaz z ní zda muslim dokáže přijmout ženu s dítětem z předchozího vztahu? A jestli si vůbec takovou ženu muže vzít a založit s ni například vlastní rodinu a i její dítě / děti přijmout za vlastní. A celkové jestli muže milovat takovou ženu která má svoji minulost již vyřešenou. Děkuji za vaše názory a zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
136
19.7.21 02:32
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky / ženy. Můj dotaz z ní zda muslim dokáže přijmout ženu s dítětem z předchozího vztahu? A jestli si vůbec takovou ženu muže vzít a založit s ni například vlastní rodinu a i její dítě / děti přijmout za vlastní. A celkové jestli muže milovat takovou ženu která má svoji minulost již vyřešenou. Děkuji za vaše názory a zkušenosti :srdce:

Nejsem muslimka, ale mám známé muslimy (ze zemí bývalého SSSR). Co vím, v Koránu je přijetí cizích dětí popsáno jako dobrý skutek, za něhož se člověku dostane odměny v nebi. Manželství lze uzavřít s vdovou i s rozvedenou, i když svobodná panna se, coby nevěsta, cení nejvíce. Každopádně, v tomto ohledu by snad problém být neměl… ovšem muslimové pocházejí z různých zemí. Jedna věc je, co je napsáno v Koránu, druhá věc jsou pak národní tradice a zvyklosti té které země (tam už tedy problém být může, přičemž dost velký).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
19.7.21 05:00

Tak třeba v Tunisku je rozvodovost jako u nás. Takže to je realita, jen se o ní tolik nemluví. V zemích, kde není tolik rozvodů, zase ženy nechodí do práce, tudíž vzít si vdovu je také časté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
19.7.21 06:37

Islam- muslim je vira…ne povaha…
Takze jestli neni idiot a chce Te, tak ano…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
19.7.21 06:51

Moje sestra třeba musela svoje dítě nechat v ČR u otce, protože on si ho tam nepřál (nebudu tady hodnotit její povahu, bo tu nejsou povolena neslušná slova). Ale on byl celkově spíš víc (neslušné slovo vyjadřující jeho nízkou inteligenci a nízký morální kredit) než muslim.

Příspěvek upraven 19.07.21 v 06:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2548
19.7.21 06:52

Ahoj, muslimy tedy neznám, ale řekla bych, že záleží, z jaké je náboženské vetve. Liberální budou v pohodě. Ortodoxní bych tipla, že by tohle vůbec nezvazoval. Mohu srovnat s křesťanstvím, i v ČR existují velmi konzervativní křesťanská spolecenstvi pod hlavičkou běžné církve, kde je rozvod nebo sex před svatbou stále pokládán za vážný hřích, a stávalo se, ze rozvedení odtamtud proste zmizeli, asi je ta divná atmosféra dostrkala k přerušení kontaktu :? Velmi tedy záleží na konkrétní komunitě, kam ten člověk patří, jak ta se k takovým věcem staví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2406
19.7.21 07:03

Ano. Může přijmout cizí děti.. V koránu se píše že když je žena sama a je na tom špatně on ji může pomoct na cestě životem. Pro muslima je to dobrý skutek., a však dávej si pozor na soužití.. Pokud je to 100% muslim musíš se přizpůsobit jeho životu aspoň trošku :wink:mohla bych ti o tom vyprávět 👍🏻hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32529
19.7.21 07:06
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky / ženy. Můj dotaz z ní zda muslim dokáže přijmout ženu s dítětem z předchozího vztahu? A jestli si vůbec takovou ženu muže vzít a založit s ni například vlastní rodinu a i její dítě / děti přijmout za vlastní. A celkové jestli muže milovat takovou ženu která má svoji minulost již vyřešenou. Děkuji za vaše názory a zkušenosti :srdce:

To on možná přijme, záleží na povaze atd. a jak mu půjde o vztah, ale měla bych obavy, že bude dítě i to první nutit ke své víře.

Byla bych pro nechat dítě u otce nebo babičky, bude mu líp a matka at si užívá muslima. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13629
19.7.21 07:08
@free333 píše:
To on možná přijme, záleží na povaze atd. a jak mu půjde o vztah, ale měla bych obavy, že bude dítě i to první nutit ke své víře.Byla bych pro nechat dítě u otce nebo babičky, bude mu líp a matka at si užívá muslima. :?

Jestli má dceru, tak tuplem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32529
19.7.21 07:11
@topazio píše:
Jestli má dceru, tak tuplem.

Přesně, děcku by matka mohla zničit život.

Ty děti jsou stejně chudáci, ta závislost na momentálních rozmarech rodičů, v tomhle případě jde o to, že muslim má asi velkého ptáka, je děsivá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13629
19.7.21 07:14
@free333 píše:
Přesně, děcku by matka mohla zničit život.Ty děti jsou stejně chudáci, ta závislost na momentálních rozmarech rodičů, v tomhle případě jde o to, že muslim má asi velkého ptáka, je děsivá…

Nejhorší je, když se chtějí odstěhovat do muslimských zemí. Těmto ženám bych děti sebrala a nechala je v ČR u otce nebo prarodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1582
19.7.21 08:07

Mozna tohle bude od veci, ale vcera jsme byli v Theme park, bydlime v cizine a videla jsem tam muslimku a jejiho manzela. Chudak zenska, neco s ni resil, holka slzy v ocich, on nad ni stal a vypadalo to, jak kdyz kara maly dite. Dobrych deset minut. Stali tak stranou jak kdyz je na hanbe a on tam do ni neco hustil a ona koukala nekam do prazdna do dalky…fakt me ji bylo tak lito. Kdyby tohle udelal muj muz, tak bych se otocila a sla pryc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13629
19.7.21 09:30
@Lenka76 píše:
Mozna tohle bude od veci, ale vcera jsme byli v Theme park, bydlime v cizine a videla jsem tam muslimku a jejiho manzela. Chudak zenska, neco s ni resil, holka slzy v ocich, on nad ni stal a vypadalo to, jak kdyz kara maly dite. Dobrych deset minut. Stali tak stranou jak kdyz je na hanbe a on tam do ni neco hustil a ona koukala nekam do prazdna do dalky…fakt me ji bylo tak lito. Kdyby tohle udelal muj muz, tak bych se otocila a sla pryc.

V Drážďanech muslimska táhla na nádraží kufr a rozkládací židli. Židli rozložila a ten její si sedl. Také ji buzeroval. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
19.7.21 11:47
@Anonymní píše:

Já jsem muslimka takže ti to řeknu přesně. Předpokládám, že ta žena kterou by si měl ten muslim vzít jsi ty? Pokud ano, tak bys musela být buď muslimka, křesťanka nebo Židovka - jinak by si tě vzit nemohl. A buď rozvedená nebo vdova. A ano, přijal by tvé dítě za své. V islámu je dokonce jeden z největších skutků adoptovat dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
19.7.21 13:11

Přijmout může, otázka je, jestli dítě chce muslimskou víru a výchovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat