Reklama

Příjmení dítěte rozvedené ženy s novým mužem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 20:26
Příjmení dítěte rozvedené ženy s novým mužem

Mám dotaz pouze v rovině teorie, netýká se mě, nejsem těhotná ani neplanuju být. Už mám vybráno :mrgreen:. Jen mě tato myšlenka prostě napadla.

Rozvedená žena s novým partnerem čeká dítě, svatbu neplánují, i presto že ona by chtěla. Trvá tedy na jménu po sobě, resp.po exnanzelovi. Máte to některá tak? Co na to váš muž?

Upřímně si to nedovedu představit, ale dokážu pochopit, že to může nastat.

Anonym, aby si to zdejší nestahly na mě

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7173 příspěvků 12.12.16 20:36

Vzdy by melo byt dohodou obou rodicu, jake prijmeni dite ponese. Automaticky dostava prijmeni po matce. Pokud ma mit prijmeni po otci, pak je potreba toto prohlasit na matrice. Me osobne by vadilo, kdyby se miminko jmenovalo jinak nez ja.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 20:37

Ano, máme to v rodině. Teta několik let po rozvodu měla druhé dítě. Svatbu neplánovala, tak chtěla, aby se syn jmenoval po ní resp. po exmanželovi.
S otcem dítěte se po 5 letech rozešla, tak je ráda, že se všichni jmenují stejně. Chtěla, aby se obě její děti jmenovaly stejně.
Otec dítěte to vzal dobře. On už byl starší, rozvedený a měl 3 dospělé děti. Prý chápal, že když bude teta všude s prckem chodit, tak je dobře, že jmenuje po ní. Ale to mohlo být i tím, že už měl dospělého syna - nositele příjmení.
Anonym, nejde o mě.

Uživatel je onlinearada
Extra třída :D 11746 příspěvků 12.12.16 20:37

Po pravdě nechápu nesezdané ženy, že dají dítěti příjmení po otci. Nikdy bych to nepřipustila. Pořát ěkde vysvětlovat, že jsem Vopršálková a díte Žemlička, prostě ne.Chce aby se dítě jmenovalo po něm, tak se má oženit.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 12.12.16 20:38

Ale rozvedená si může po rozvodu vzít zase své rodné jméno a vyřešeno :nevim: A hlavně, tak se můžou domluvit ne? Nemusí být svatba na stejné jméno dítěte, stačí to říct na matrice a dítě bude mít příjmení po otci.

SussieS
Závislačka 3811 příspěvků 12.12.16 20:38

Taky tuto situaci neřeším, ale názor na ni mám. Pokud si ji nový muž nechce vzít a ona musí tohle jeho rozhodnutí respektovat, měl by i on respektovat její volbu pojmenovat dítě po sobě. Zároveň mi přijde jako hloupost dívat se na to jméno tak, že je po exmanželovi. Prostě ona se teď tak jmenuje, tak proč by nemohlo i to dítě. Pokud mu to vadí, má si ji vzít.. nevím, proč by u dítěte mu to jméno vadit mělo ale u ženy ne :nevim:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 47882 příspěvků 12.12.16 20:39
@arada píše:
Po pravdě nechápu nesezdané ženy, že dají dítěti příjmení po otci. Nikdy bych to nepřipustila. Pořát ěkde vysvětlovat, že jsem Vopršálková a díte Žemlička, prostě ne.Chce aby se dítě jmenovalo po něm, tak se má oženit.

no jo ale jak to pak vyřešit když má někdo 2 děti s dvěma chlapama? pak leda 2 příjmení. tři už naštěstíí nejdou

Uživatel je onlinearada
Extra třída :D 11746 příspěvků 12.12.16 20:42
@Lama Lama píše:
no jo ale jak to pak vyřešit když má někdo 2 děti s dvěma chlapama? pak leda 2 příjmení. tři už naštěstíí nejdou

To je pak jiná, ale i to jde. Můžeš požádat o změnu příjmení dítěte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 20:43

No práv mě na to přivedlo to, jak se tu pořád radí, nevhce si tě vzit, dej jméno po sobě. Což bych taky tak udělala, ale v tom případě rozvedene mi to přijde zvláštní. Nicméně rozvedená jsem a otěhotnět, neplánovaně tedy :mrgreen:, a partner si mě nevzit, taky bych trvala na tom jmene po mě. Ale co na to ti chlapi? To by mě zajimalo :think: Podle mě to málokterý zkousne, ale chápu ty ženy
 Zakl

Hvězda diskuse 47882 příspěvků 12.12.16 20:44
@arada píše:

jako toho prvního? a co když biootec nebude chtít.

Uživatel je onlinearada
Extra třída :D 11746 příspěvků 12.12.16 20:45
@Anonymní píše:
No práv mě na to přivedlo to, jak se tu pořád radí, nevhce si tě vzit, dej jméno po sobě. Což bych taky tak udělala, ale v tom případě rozvedene mi to přijde zvláštní. Nicméně rozvedená jsem a otěhotnět, neplánovaně tedy :mrgreen:, a partner si mě nevzit, taky bych trvala na tom jmene po mě. Ale co na to ti chlapi? To by mě zajimalo :think: Podle mě to málokterý zkousne, ale chápu ty ženy
Zakl

Která žena skousně, že si ji chlap nechce vžít v případě, že čeká jeho dítě

SussieS
Závislačka 3811 příspěvků 12.12.16 20:46
@Anonymní píše:
Zakl

Mně přijde prostě divné, že by mu vadilo, že se dítě jmenuje stejně jako ex, ale že se tak jmenuje ženská, by mu bylo fuk… buď mu to příjmení vadí nebo ne, dělat v tom rozdíly moc nechápu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 20:47

@Aletheia já si třeba rodné zpět nevzala kvůli svým dětem, jejich otec by s tim nesouhlasil a já se odmitla jmenovat jinak.
 Zakl

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 20:51

@arada no já to taky nechápu a nikdy bych dítě bez manželství neporofila
 Zakl

Hvězda diskuse 47882 příspěvků 12.12.16 20:52
@arada píše:

ty jo, tak když si představim situaci obráceně a ex jen tak nadhodí, že naše děti přejmenuje po buchtě tak ho převtělim za živa. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama