Příjmení druhého dítěte po rozvodu

Anonymní
18.4.20 09:50

Příjmení druhého dítěte po rozvodu

Ahoj, mám jedno dítě a jsem rozvedená tudíž máme příjmení ja mo ex a mé dítě samozřejmě po otci. Teď mám ale nový vztah a čekáme dítě. Máme se brát ještě pred narozením našeho společného dítěte a já jsem zmínila že bych kvůli dětem chtěla nést obě příjmení. Partner s tím nesouhlasí a řekl, že pokud to tak bude nevezme si mne. Nevím teď jestli to byl tak špatný nápad z me strany nebo on to zbytečné zveličuje. Co si o tom myslíte vy? Neše společně dítě by pak mělo jen jeho jedno příjmení.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24155
18.4.20 09:52

No asi už to dítě a svatba byl špatný nápad s tímhle chlapem :roll: přijde mi to dost sobecký, je to jen jméno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4554
18.4.20 09:56

Já tě chápu, tvé dítě by bylo jediné s jiným příjmením v rodině… A ex by se změnou příjmení u dítěte nesouhlasil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14701
18.4.20 09:58

Takhle se to normálně dělá… znám několik žen, co mají kvůli dětem z předchozího manželství dvě příjmení, většinou si to jedno nechají po dovršení plnoletosti dítěte umáznout. Chlapovi bych řekla, že mi vůbec nevadí, když si mě nevezme. Dítě dostane příjmení po mě a budeme mít všichni tři stejný, jen on se bude muset smířit s tím, že jeho dítě bude mít příjmení ex… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
18.4.20 09:58

Mela jsi vyborny napad, on je tatar. Neber si ho a diteti dej jmeno po tobe. Bude cumet jaky to je, mit jedinej jmeno v rodine + jeste po tvem ex :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
18.4.20 10:00
@pikola píše:
No asi už to dítě a svatba byl špatný nápad s tímhle chlapem :roll: přijde mi to dost sobecký, je to jen jméno

přesně :-( je mi to líto, zakladatelko, ale tenhle chlap je fakt sobec a zjevně motivací ke sňatku u něj nebude vroucná láska a starost o tebe :-( je to logické, že chceš mít jméno obou dětí a nenechat jedno dítě v rodině jako úplně cizí element. Řekl ti, proč mu to tak vadí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5947
18.4.20 10:01

Ted ráno tu byla podobná diskuze, takže se zopakuji, mám dvě děti - a mám dvě příjmení. Každé dítě má jiné příjmení :mrgreen: jo a edit: mému manželovi to nevadilo, primárně používám jeho příjmení

Příspěvek upraven 18.04.20 v 10:02

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4554
18.4.20 10:01
@Janli píše:
Takhle se to normálně dělá… znám několik žen, co mají kvůli dětem z předchozího manželství dvě příjmení, většinou si to jedno nechají po dovršení plnoletosti dítěte umáznout. Chlapovi bych řekla, že mi vůbec nevadí, když si mě nevezme. Dítě dostane příjmení po mě a budeme mít všichni tři stejný, jen on se bude muset smířit s tím, že jeho dítě bude mít příjmení ex… ;)

Výborný nápad. :potlesk: myslím, že tohle nerozdejchá :P ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.20 10:03

@Janli
Rekl mi že pokud bude mít příjmení po mem ex pujde k soudu aby dítěti příjmení po něm uznal soud. A pry bude stát na jeho straně vzhledem k tomu že příjmení co teď mám je po ex.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2401
18.4.20 10:11

@monika191991 tak jestli se takhle chová, to bych si ho už tuplem nevzala a dokonce zvažovala, jestli s ním vůbec zůstat. Jaký má vůbec vztah k tvému dítěti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
255
18.4.20 10:18
@monika191991 píše:
@Janli
Rekl mi že pokud bude mít příjmení po mem ex pujde k soudu aby dítěti příjmení po něm uznal soud. A pry bude stát na jeho straně vzhledem k tomu že příjmení co teď mám je po ex.

To bych se dost divila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
18.4.20 10:25
@monika191991 píše:
@Janli
Rekl mi že pokud bude mít příjmení po mem ex pujde k soudu aby dítěti příjmení po něm uznal soud. A pry bude stát na jeho straně vzhledem k tomu že příjmení co teď mám je po ex.

Kdy se stěhuješ pryč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14701
18.4.20 10:26
@monika191991 píše:
@Janli

A přijde ti úplně normální, by se takhle chlap choval? Aby vyhrožoval soudama? Já bych se nevdávala, zbytečný, stejně se budeš za pár let rozvádět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13641
18.4.20 10:36

A takovýho de.bila si chceš vzít? Dítěti bych dala samozřejmě tvoje příjmení a zvažovala odchod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1712
18.4.20 10:39

Nemyslím si že váš vztah potřebuje svatbu, nýbrž rozchod. Chudák tvoje první dítě :( pochybuju že se k nemu bude chovat stejně jako k vlastnímu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama