Reklama

Příjmení po matce... přítel souhlasí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veroniiikaaa
Kecalka 317 příspěvků 25.01.18 10:47
Příjmení po matce....přítel souhlasí

Zdravim všechny,

měla bych na Vás ty co žijete v partnerstvi… Když jste čekali miminko nastala debata na to jaké bude mít příjmení… jak se k tomu Váš partner stavil? Chtěl automaticky jeho příjmení nebo svolil aby dítě melo Vaše?
Mě přítel překvapil, když jsme se na toto tema bavili a rovnou řekl že malé bude mít moje příjmení… ze začátku jsem byla rada protože bych to tak stejně chtěla když nejsme svoji… ale teď mě napadá proč nechce aby mělo jeho ( je to jeho prvni ) a nechce at se jmenuje po něm :think:… měla to některá podobné?
Asi řeším hloupost ale zeptat jsem se chtela :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 25.01.18 10:49

Mně přijde praktické a fér, pokud nejste vzití a svatbu v dohledné době neplánujete, aby příjmení bylo po tobě.
Leda bys s tím nesouhlasila.

Odpadne ti složité vysvětlování s dítětem u lékaře, školce, škole…

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 25.01.18 10:51

Nevím, jestli bych to nebrala tak, že si mě neplánuje vzít nikdy…

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 25.01.18 10:55

Ivašot.: to se nedá vyloučit. Nicméně kamarád má dítě s přítelkyní, kterou si nevzal, svatbu neplánují, a dítě má příjmení po něm, chtěl to tak /jiné dítě nemá a mít prý nebude/. Podle mě chlapa nenapadne, že by ho příjmení nějak nutilo k svatbě nebo zavazovalo.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19555 příspěvků 25.01.18 10:59

Ono je to praktičtější. Když se vezmete, změní se příjmení všem.
U nás automaticky mimco bude mít příjmení přítele, jinak by mělo příjmení mého exmanzela, nechala jsem si ho po rozvodu kvůli dětem. Svatba v plánu teda je. A vím že mě stejně budou oslovovat podle příjmení dítěte.

zoidberg
Extra třída :D 11556 příspěvků 25.01.18 11:05

Proč to tak chce? Možná mu na tom nezáleží tolik, jako tobě. Možná ti chce udělat radost. Možná nechce vyrábět zbytečné problémy jako teď ty tvým dotazem. Možná to dítě nechce a proto nechce, aby neslo jeho příjmení. Co se ho třeba zeptat?

Veroniiikaaa
Kecalka 317 příspěvků 25.01.18 11:05

Moc děkuji za nazory a reakci… me osobne se nejdriv ulevilo ze souhlasi aby melo moje prijmeni… svatba u nas asi nehrozi, on uz jednou zenaty byl ale deti nema, tak me prekvapilo spis ze jeho prvni potomek a nechce aby se jmenovalo po něm. Jak pistete tak je pravda ze pro me lepe, ze pak nebudu mit problemy u lekare, slokce atd…
Spis me asi nahlodala moje sestra zda si pritel vubec uvedomuje ze bude tata :think: je to cele divne jsem ve 4 mesici a za celou dobu se me nezeptal jak mi je… ale zase aspon byl na screeaningu ( a reakce zadna jako skala ). :roll:

káťa
Extra třída :D 12780 příspěvků 25.01.18 11:07

Můj partner to tak má. Bývalou (matku jeho dcery) si nevzal, dcera má příjmení po matce, měl ji tedy dost brzo, ve 21, po nějakých 15 letech spolu se rozešli, dceru má ve střídavce a mají super vztah, dnes je mu 39 a dceři 18. Nikdo to neřešil/neřeší…

Veroniiikaaa
Kecalka 317 příspěvků 25.01.18 11:07

@zoidberg neco na tom bude co pises… ja se ho ptala ale nic mi nerekl… hlavne si myslim ze mimco chtel stejne jako ja, jinak by jsme se pres rok nesnazili

violass
Kecalka 223 příspěvků 25.01.18 11:08
I

Má dcera po narození měla příjmení po mě, a jak šla do školky tak jsme se vzali a změnili příjmení obě

pajka29
Ukecaná baba ;) 1531 příspěvků 25.01.18 11:08

Také nejsme s přítelem svoji a syn má příjmení po otci.je tedy pravda že už v porodnici mě oslovovali jeho příjmením :D už jsem si stihla na to zvyknout

Blaninek
Povídálka 31 příspěvků 25.01.18 11:11

Nehledala bych za tím žádnou hlubší myšlenku, jak už psaly holky, může to být jen tím, že ti chce udělat radost :kytka: možná by nebylo od věci se ho zeptat než spekulovat ;-)

Šarlota4
Echt Kelišová 9717 příspěvků 25.01.18 11:12

Mě to bylo fuk. Muž samozřejmě chtěl jméno po něm i křestní (naštěstí máme dceru :lol: ), ale mě to bylo fakt jedno. I kdyby byla vomáčková, tak to je pořád moje dítě. Že jsem se představovala jinak mi taky nevadilo, prostě jsem řekla o 3 slova navíc. Názor ostatních mi byl těžce u zádele :) Však je to naše věc.

scentini
Závislačka 3403 příspěvků 25.01.18 11:14

Dcera ma moje prijmeni, druha taky bude mit moje. Planujem svatbu, az budou holky vetsi. Pak se budem vsechny jmenovst po partnerovi.

Veroniiikaaa
Kecalka 317 příspěvků 25.01.18 11:14

:) moc dekuji za vsechy reakce… Asi delam z komara velblouda :mrgreen: :andel:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >