Příjmení po zemřelém partnerovi, otci mého dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
19.1.22 22:51

Příjmení po zemřelém partnerovi, otci mého dítěte

Je to pár dní, co tragicky zahynul můj partner, otec našeho dítěte. Naše dítě má samozřejmě jeho příjmení. My se loni v létě zasnoubili a na letošek jsme plánovali svatbu, k té už samozřejmě nedojde :-( Moc ráda bych si vzala partnerovo příjmení, tak abychom se s dítětem jmenovali stejně a zároveň tím uctila jeho památku, protože to byl úžasný táta a partner. Myslíte si, že je toto dostatečný důvod pro matriku? Pro dítě to bude určitě lepší ❤️ a já si ho opravdu chtěla vzít ❤️ A co si o tom myslíte obecně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.1.22 22:55

Dobrý nápad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
19.1.22 22:56

Je mi to moc lito :( A co se tyce zmeny prijmeni, nemel by byt problem. Znama se prejmenovala po tom, co se s ni rozesel otec jejich deti. Svatbu ani neplanovali. Deti maji prijmeni po tatovi a ona chtela mit stejne prijmeni jako deti. Myslim, ze za nejaky mensi poplatek se muzes dat prejmenovat temer libovolne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
19.1.22 23:18

Určitě si můžeš změnit příjmení, asi za tisícovku poplatku… Tohle určitě na matrice uznají jako dobrý důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 02:38
@Babbe píše:
Je to pár dní, co tragicky zahynul můj partner, otec našeho dítěte. Naše dítě má samozřejmě jeho příjmení. My se loni v létě zasnoubili a na letošek jsme plánovali svatbu, k té už samozřejmě nedojde :-( Moc ráda bych si vzala partnerovo příjmení, tak abychom se s dítětem jmenovali stejně a zároveň tím uctila jeho památku, protože to byl úžasný táta a partner. Myslíte si, že je toto dostatečný důvod pro matriku? Pro dítě to bude určitě lepší ❤️ a já si ho opravdu chtěla vzít ❤️ A co si o tom myslíte obecně?

Je dobře, že to chceš udělat. Jak pro děti, tak i pro tebe a uctění památky skoro muže :srdce: Dostatečný důvod to je určitě a stojí to 1000kč. Přeju Ti štěstí a abys byla šťastná, až to jen trochu půjde :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
77371
20.1.22 06:37

Upřímnou soustrast. Zatím to hodně bolí, ale věř, že čas hrany otupí. Jestli ses rozhodla žít sama s dítětem, nech si jeho příjmení. Kdyby jsi chtěla trošku pokecat, jsem tady. Zažil jsem něco podobného - moji dceři byly necelé dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.1.22 22:48

Děkuji všem za vyjádření. Moc to bolí a dlouho bude, neznám neproplakaný večer :-( Vůbec si zatím nedokážu představit, že by našeho tatínka někdo zastoupil. Nic už radši neplánuji, radši nechám věci plynout. Potěšilo mě, že s tou změnou by nebyl problém, budu o tom hodně uvažovat. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat