Příjmení vs. vyjmenovaná slova

2611
4.2.20 07:25

Příjmení vs.vyjmenovaná slova

Osobně se považuju za pravopisu poměrně dobře znalou, ale už se mi párkrát stalo, že jsem při psaní špatně napsala špatně Y/I ve slově, které má někdo z mého okolí jako příjmení… Pak mě to teda po přečtení většinou hned praští do očí, ale stejně… Máte to taky tak? Nesvádí vás to taky? :cert:

Kámoš Sikora, kolegyně Osyková, učitelka Bistrá atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32911
4.2.20 07:32

Včera jsem poprvé viděla jméno Mylan…
jako s příjmením asi nikdo nic neudělá, proč je špatně pravopisně nikdo neřekne..ale dát třeba takové jméno, to už je na palici.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
4.2.20 07:35
@smurfka píše:
jako s příjmením asi nikdo nic neudělá, proč je špatně pravopisně nikdo neřekne..ale dát třeba takové jméno, to už je na palici.. :nevim:

To je dobrej úlet 8o a nesekl se jenom pisatel? Třeba to byl doktor a spletl se podle firmy co vyrábí magnosolv :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3896
4.2.20 07:37
@smurfka píše:
jako s příjmením asi nikdo nic neudělá, proč je špatně pravopisně nikdo neřekne..ale dát třeba takové jméno, to už je na palici.. :nevim:

Tvl Mylan 8o To se můžeme těšit i na Lybora, Vyktora - předpona vy-, vý- :D a určitě dorazí i Zbišek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
4.2.20 07:41

Jméno: Mylan
V České republice je celkem 1 člověk se jménem Mylan.
Jméno Mylan je 17 615. nejčastější jméno (každý 10 270 879. obyvatel).

Nevím jak tohle může matrika schválit no…asi tam musí sedět dobré buchty..

Příspěvek upraven 04.02.20 v 07:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
4.2.20 07:41
@Michelle_M píše:
Tvl Mylan 8o To se můžeme těšit i na Lybora, Vyktora - předpona vy-, vý- :D a určitě dorazí i Zbišek :D

A co taková Sophye třeba.. To už nebude jenom „Píše se to Sophie s PH“, ale „Píše se to Sophye s PHY“ :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2025
4.2.20 07:42

V práci jsme měli kolegyni který měla po ž tvrdý Y. Mžy…vypadalo to divně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
4.2.20 07:43
@smurfka píše:
Jméno: Mylan
V České republice je celkem 1 člověk se jménem Mylan.
Jméno Mylan je 17 615. nejčastější jméno (každý 10 270 879. obyvatel).Nevím jak tohle může matrika schválit no…asi tak musí sedět dobré buchty..

Já znám tady od nás jednu Martinku… :mrgreen: A její zdrobnělina ve jméně rozhodně nekoresponduje s její tělesnou vizáží. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
4.2.20 07:45

Hlavně že mě nechtěli schválit jméno Honza,
ale přitom:
Jméno: Honza
V České republice je celkem 7 lidí se jménem Honza.

Jako fakt záleží jaká mařena tam asi sedí nebo co.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
4.2.20 07:46
@smurfka píše:
Hlavně že mě nechtěli schválit jméno Honza,
ale přitom:
Jméno: Honza
V České republice je celkem 7 lidí se jménem Honza.Jako fakt záleží jaká mařena tam asi sedí nebo co.. :zed:

To by nemělo, jakmile se tak už někdo jmenuje, ne?? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
4.2.20 07:51
@Nowuka2 píše:
To by nemělo, jakmile se tak už někdo jmenuje, ne?? 8o

no mě se bránili, že nemůžou dát jméno domácké a že to je domácká zdrobnělina atd…jako v tu dobu jsem si to nějak nezjištovala, jestli tu žije více lidí s tímhle jménem, ani jsem nechtěla platit knappové no..nebo mě to spíše nenapadlo..
smůla moje..
zjistila jsem to až později a zase jsem byla líná všude přepisovat dokumenty, u lékaře, v pojištovně, v bance, ve škole :roll: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
4.2.20 07:53
@smurfka píše:
no mě se bránili, že nemůžou dát jméno domácké a že to je domácká zdrobnělina atd…jako v tu dobu jsem si to nějak nezjištovala, jestli tu žije více lidí s tímhle jménem, ani jsem nechtěla platit knappové no..nebo mě to spíše nenapadlo..
smůla moje..
zjistila jsem to až později a zase jsem byla líná všude přepisovat dokumenty, u lékaře, v pojištovně, v bance, ve škole :roll: :nevim:

Chápu no. Je to postavený na hlavu. Neméně fakt, že všechno tohle se odvíjí od nějaké buchty. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7810
4.2.20 07:56
@Nowuka2 píše:
Osobně se považuju za pravopisu poměrně dobře znalou, ale už se mi párkrát stalo, že jsem při psaní špatně napsala špatně Y/I ve slově, které má někdo z mého okolí jako příjmení… Pak mě to teda po přečtení většinou hned praští do očí, ale stejně… Máte to taky tak? Nesvádí vás to taky? :cert:Kámoš Sikora, kolegyně Osyková, učitelka Bistrá atd…

U nás je rodina Síkorova s měkkým i.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
4.2.20 07:58
@Nowuka2 píše:
Chápu no. Je to postavený na hlavu. Neméně fakt, že všechno tohle se odvíjí od nějaké buchty. :roll:

přesně..pak když vidím co schválí za jména, Rolex, Prince, Justin, Esmeraldy…a nechválí Honzu, tak bych je tam jebla přes držku všechny.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2401
4.2.20 08:08
@smurfka píše:
přesně..pak když vidím co schválí za jména, Rolex, Prince, Justin, Esmeraldy…a nechválí Honzu, tak bych je tam jebla přes držku všechny.. :zed:

Mam pocit, ze jsem se setkala uz s Vendulkou… takze to je divne u Honzíka bych se divila ale Honza :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama