Příklad činností v mateřské školce

20.3.17 21:06

Příklad činností v MŠ

Ahoj holky, od dubna budu mít doma syna 3,5 roku, stěhujeme se a do původní školky to máme hodně daleko. Akorát si nevím rady s programem, o vikendech jezdíme většinou na výlet nebo na nějakou akci pro děti, ale budu ho mít doma az vlastně do zaří každý den, takž si s tím nevystacime. A tak bych potřebovala poradit nějaké konkrétní činnosti nebo jestli je tu paní učitelka z MŠ a byla v
by tak laskavá a poradila mi, jak to rozplánovat, kde hledat nápady nebo jestli je nejaka metodická prirucka co kdy a jak dělat.
Mě nic moc nenapadá, občas modelujeme, malujeme, stříháme nebo stavíme lego. Ale nemám nápady. Potřebovala bych to nějak líp zorganizovat a naplánovat.
Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5256
20.3.17 21:20

Podle mě je to blbost (omlouvám se za ten výraz:-))), dělej s ním to, co děláte normálně, když je doma. Je ještě malinkej a nějaký plán a program dle nějaké metodické příručky rozhodně nepotřebuje, když není ve školce. Dcerka má taky 3,5 roku a kdyby náhodou teď přestala chodit do školky, tak prostě jedu dál tak, jak jsme zvyklí. Ideální je prostě zapojit ho do chodu domácnosti a rodiny a nechat ho taky trochu dělat si, co bude chtít sám, ať se zabaví sám a ne mu pořád něco organizovat. Kdyby byl předškolák, tak neřeknu, ale v tomto věku je to zbytečné, vždyť spousta dětí ve 3,5 letech vůbec do školky nechodí a myslíš, že jim doma plánují program dle příruček?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
20.3.17 21:23

Proč? :mrgreen: cca stejně staré dítě doma a tohle mě teda fakt nenapadlo… my děláme úplně běžné věci i kdyby měl jen přendávat odměrky mouky do misky… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
2036
20.3.17 21:25

Moje starší šla do školky až letos v září ve 4 a čtvrt. Hodně doma tvoříme, nápady hledám na netu, třeba zadám: „tvoření s předškoláky zajíčci/slepičky/květiny“ zkrátka tématika k danému období, dám hledat obrázky a co mě zaujme, to pak zkusíme udělat. Holky taky rády pomáhají v kuchyni, třeba loupaní vařených brambor zbožňují, rády něco zamíchají, nasypou a pak jim to i víc chutná, než když přijdou k hotovému. Třeba sýrové pomazánky si udělaly s dopomocí samy. Jinak u nás ve školce mají vždy na nástěnce týdenní plán a rozepsané, co který den budou dělat. V pondělí mají prožitkový den, vypráví si zážitky z víkendu, úterý-čtvrtek něco tvoří, pátek je věnovaný většímu pohybu, takže nějaká rozcvička, pohybové hry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:26

Taky bych nějaké činnosti nehrotila, proste bych dělala činnosti běžné jako je kreslení, prohlížení knížek, nějaké puzzle, kostky, naučila básničku, písničku…jen tak mimochodem téma-proč nejdete k zápisu do nové školky v místě nového bydliště?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
20.3.17 21:29

Nehrotila bych to. Hodně dětí v tomto věku vůbec ještě do školky nehodí. Prostě bych dělala to, co děláte normálně. My jsme hodně zpívali, říkali básničky, četli, malovali, vyráběli. A často mi dcera pomáhala v kuchyni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57477
20.3.17 21:30

Je, udelala bych to prave naopak. hnit ce skolxe bude jeste leta, takze bych se snazil nahnat hlavne to, co uz pak se skolkou nestihnete. proste to, co te bavo. y hledali kesky, jrzdili na kole, kolobezce, jezdili na minivylety vlakem, spolecne vatili, pekli, tvorili, delali pokusy, cetli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
20.3.17 21:30

Jo, taky ve školce občas dělají „pracovní listy“ - dokreslit a vymalovat obrázek na procvičení ruky, různé čáry atd. Možná by se dalo něco taky najít na netu. Naše má taky ráda různé „úkoly“ v časopise Méďa Pusík. Ale jak píší holky, spousta dětí v tomto věku do školky ještě ani nechodí, zabaví se běžnými činnostmi v domácnosti, hrou. Snad už bude lepší počasí a spousta času se dá trávit venku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:42

Myslím, že pani nemyslela, že by doma jeli podle osnov. Ale přijde mi spíš, že chce pomoct vymyslet aktivitu pro prcka, aby se posouval dál ve tvoření, doma se spolu nezbláznili atd… ( s tím mám občas taky problém zvlášť v zimě, nebo když jsme nemocní). Podle mě je pro děti tohohle věku důležitý kontakt s dětmi. Asi bych našla nějaký kroužek nebo herničku. U nás máme např. kroužek školka hrou, která je jednou týdně na 1,5 hod. Během hodiny si deti pohrají, paní učitelka jim povídá, zacvičí si a ještě tvoří. Podle mě naprosto dostačující. Syn se krásně posunuje ve vývoji a socializuje se daleko lépe než když mě má za zadkem. Doma pak spolu vaříme, uklízíme, hodně malujem barvama atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:54

@EvulinkaB18 no protoze od dubna maji vsechny skolky plno. K zapisu pujdem, ale zacne chodit od zari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14390
20.3.17 21:57

Ja bych to nehrotila, co si pamatuju tak sme ve skolce meli rozcvicku, svacinu, pak se neco tvorilo, obed a pak volny hrani v herne, ale doma by mi nenapadlo to takle zavadet :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:58

Vsem vam dekuju :) mozna je to hloupost, ale ja prave nevim, co s nim mam delat. Kreslime treba auto, slunicko, atd. Ale tam moje schopnosti konci. Doma pomaha. Ale kdyz nejakou cinnost nenabidnu, tak si hraje akorat s autama nebo vymysli blbosti. Tak prave proto jsem chtela nejak ucelene pojmout program, aby se on nenudil a ja nezblaznila. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 22:02

@kristynava presne to myslim :)
Taky vim, ze ve skolce tvori, zpívají, ale doma nevim CO mame tvorit, krome zmineneho kresleni a to ho taky nebavi porad. Tak jsem proste chtela nejakej tip nebo napad kam chodit pro inspiraci. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2392
20.3.17 22:24

@strummer02 chapu te. taky mam doma 3,5 leteho.
krome bezneho hrani, cteni, puzzli, pomahani doma u nas frci play doh, vodovky, prstove barvy, razitka, strihame nuzkami, lepime lepidlem… i ja rada uvitam dalsi tipy co delat ;) jinak u nas se do vseho zapojuje i 1,5 lety, takze nekdy je to sranda :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 22:37

@peta81 play doh jsem neznala, dekuju.
Nasla jsem tyhle stranky, zatim jsem to neprosla do detailu, ale myslim, ze tam inspirace najdu dost. http://www.predskolaci.cz/…chova/page/2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama