Přikládání k prsu, kojení

52
13.7.20 13:44

Přikládání k prsu, kojení

Dobrý den,
Ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám měsíční miminko a řešíme problém s kojením. Od začátku byl problém mléko žádné, přikládala jsem pravidelně. Z porodnice jsme šly s UM, dle dětské doktorky jsme dávali 60ml každé tři hodiny, vše stačilo, začala jsem odsavat mléko a dávat ji to přes láhev, aby jsme věděli kolik vůbec vypije aby alespoň splnila dávku 600ml/24h. Později se mi mléko spustilo a už týden se snažím kojit každé dvě hodiny nebo jak si řekne. Miminko vážíme na váze před a po kojení někdy vypije 70,50,20 jak se jí chce. Kojeni trvá snad i půl a více jak hodinu a je to po chvilce boj - buď se začne vztekat a odtrhava se ale potom hned hledá prso nebo si rve ruce do pusy a nebo hned usne a je téměř neprobudna. Po zvážení vypije málo, má hlad ale sat už nechce ale já po zmáčknutí prsa mléko doslova stříká. Po doručení doktorky je potřeba dát příkrm, který nachystam a dítě ho vypije, tak proč nechce teda dal sat z prsu. Už týden je víc kojena jak na příkrmu. Jeden den byla úplně bez příkrmu a druhý den vyžádá třeba dva příkrmy protože je hladová. Já už jsem z toho celkem na nervy a zvažuji laktační poradkyni. Když jsme byli u doktorky tak počáteční váha po porodu byla 3,770 po propuštění z porodnice 3,500 a momentálně má kolem 4,200 a když přibrala 200g za 14dní to byla plně na UM, tak řekla že je to ta nejnižší hranice příbytku váhy při těch 600ml za 24h a když je momentálně kojena, tak těch 600 ani nemá, ale ani nebreči hlady, nebo nevypadá jako hladové dítě. Prosím Vás, řekněte mi Vás názor. Děkuji :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2050
13.7.20 13:52

Mám dvě děti. Jedno jsem nekojila vůbec, druhé asi 14 dní. Teď mě zastánkyně kojení ukamenují. Ale můj názor je, že psychická pohoda maminky je hrozně důležitá. Pokud máš u kojení nervy, má je i dítě. Buď zkus tu laktační poradkyní nebo s tím prostě sekni a uvidíš jak se ti uleví. Každopádně není dobře aby ti dítě cucalo bradavku hodinu několikrát za den :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
13.7.20 14:21

Tak se na to vybodni prosímte. Jako upřímně.. dám flašku kterou má za 5 minut vypitou, než aby ze mě tahalo dítě hodinu mlíko, a já z toho ještě ve stresu. Vydržela jsem bolesti a psychickou nepohodu necelý 3 měsíce, a zlatě když jsme přešli na flašku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
13.7.20 14:34

Já bych se vykašlalA na neustálé vážení miminka, váhu má v pořádku a přestala dávat umělé mléko, když máš svého dost.. A kojila dle potřeby miminka a víc Neřešila.
V tomhle období se teprve nějaký režim tvoří, děti mívají růstové spurty, mohou je bolet bříška.. To, co popisujes, mi přijde na dané období naprosto normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9743
13.7.20 14:59

Laktacni poradkyně by bylo dobrý řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
13.7.20 15:06

Klidně laktační poradkyni. Jestli chceš kojit, tak koj a UM vůbec nedávej. Pokid chceš přijít o mléko tak podavej UM a za chvíli ho mít už nebudeš a budeš mít po starostech. :nevim: Dítě se nekojí hodinu, to cumlá prso. Viz výše, příspěvek, že za 5 minut je flaška vyžahlá, tak ja měla za 5 minut nakojeno. Dcera dostala dudlik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
923
13.7.20 16:13

Jestli chceš kojit, tak odbourej flašku - u tě to prostě teče snadněji a dítě se pak logicky vzteká u prsa, protože tam se musí víc snažit. Pozvi si tu laktační poradkyni, fakt se to vyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sybilla2020
13.7.20 16:43

@Gabriela93 kolik ti teď denně vypije UM a kolik cca MM?

• Citovat
  • Nahlásit
3200
13.7.20 19:52

Ahoj, pokud kojit chceš, tak si požádej o pomoc LP a nedávej UM. Hlavní je tvoje psychika, dítě to cítí, že se něco děje :hug: Takže to promysli a dle toho se rozhoduj. Dceru sem tehdy kojila do roka a půl, pak sem musela odstavit z důvodu hospitalizace. Teď máme 3 týdenního chlapečka, kojím a doufám, že to vydrží a bude se dařit. Ale určitě si to sama v sobě prober, pokud se rozhodneš zůstat naplno u UM, tak se ti možná aj uleví a nebudeš se trápit. Láska k dítěti se neměří na druh mléka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
13.7.20 23:18

Moc všem děkuji za rady a názory. Hned na zítra jsem objednaná k laktační poradkyni a uvidíme, co se s tím dá ještě dělat, dle jejího názoru celé kojení můžeme ještě zachránit a to si nejvíc přeji. Navíc odpoledne miminko vypilo pokaždém kojení 70ml a spalo snad celé odpoledne jen prebalit a zase spát. Já bych UM nechtěla dávat vůbec a už vůbec ne z láhve, ale bohužel ze začátku jsem byla vůbec ráda zato, že se nasyti a bude ji dobře to ovšem nebyla ani kapka mého mléka. Tak uvidíme. Ještě jednou děkuji za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
14.7.20 13:05

Určitě nebude problém kojení zachránit, laktační poradkyně ti pomůže a půjde to 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
14.7.20 15:14

@Beckyttine5 snad máte pravdu a opravdu to půjde, dneska sice vypila vždy 70ml ale poté nastal ten stejný proces vzteku, tak nám nic jiného nezbývá než požádat o pomoc zkušené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat