Reklama

Příkrm nadýmavá zelenina?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TeriiTerii
Kecalka 471 příspěvků 04.01.17 16:35
Příkrm nadýmavá zelenina?

Dobrý večer,
zajímalo by mě, jestli je v pořádku dávat 5ti měsíčnímu miminku jako příkrm samostatný hrášek, nebo brokolici, květák..? Zkrátka pyré z nadýmavé zeleniny. Podle jedné knížky o zavádění příkrmů se prý na oběd dá nejprve mlíčko, pak příkrm a případné dokrmení opět mlíčkem. Nezlobte se ale to mě tedy přijde šílené, pokud by se jednalo např. o hrášek.. To by nadmulo každého. Chtěla bych dávat např. rovnou bramboru s hráškem, aby to nebyla taková síla, ale to zas neochutná tu chuť. Budu ráda za vaše zkušenosti! :hug:

Reklama

Reakce:

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 04.01.17 16:45

Tak bud to riskni a zkus, nebo dej pozdeji. Ja davala brokolici, kvetak kolem pul roku, i hrasek a v pohode. Nebo pockej, az bude jist celou porci a tim padem nebude zapijet mlickem.

renča.m
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 04.01.17 16:49

Ahojky, já jsem synovi uvařila dohromady batáty, mrkev, květák, brokolice, špenát a i kuřecí maso a rozmixovala. Nedělala jsem somostatně brokolici, hrášek atd. Syna to nenadýmalo a neměla jsem nikdy problém, že by ho bolelo bříško. Určitě jsem ho nikdy nedokrmovala mlékem, bohatě mu to stačilo. ;) :mavam:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9567 příspěvků 04.01.17 16:56

Dávala jsem úplně v pohodě. Tedy az po šestém měsíci, do te doby byl jen kojen. A vždy jsem nejdříve dala prikrm a az pak dokojila. U druhého to budu dělat stejne

TeriiTerii
Kecalka 471 příspěvků 04.01.17 17:16

Dobře dekuji moc za rady!

Lendeš
Kelišová 5129 příspěvků 04.01.17 18:51

Brokolice byla první příkrm ve 4 měsících, se kterým jsem u syna začínala a bez problémů jsem ji dávala samotnou. Ke květáku a hrášku jsem došla až později a už v kombinaci s něčím. Květák jsem navíc mixovala s trochou kmínové vody.
A nedávala bych nejdřív mlíko. Co jsem tak četla, tak se to doporučuje, když je dítě hodně hladové, tak aby se trochu zasytilo, ale nedokážu si představit, že bych syna uprostřed jídla stopla, že mlíko už ne, že teď bude příkrm..to by asi nebyl dobře naladěn. Kojila jsem po příkrmu, dokud nezačal jíst plnou porci.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama