Příkrm před ukončeným 4m

34
22.2.16 15:47

Příkrm před ukončeným 4 M

Ahoj maminky, chci znát váš názor a naše zkušenosti. Našemu prckovi 3,5 M. Je bohužel na UM :( a poslední dobou mi přijde, že už by měl zájem o něco na víc. Tak se chci zeptat, zda mu mohu už pomaličku něco dát, jen třeba lžičku olíznout. Zkoušela jsem nakrájené jablíčko, a cucal ho chudinka jak blázen.

Máte některá z vás zkušenosti, nebo je opravdu ještě brzy, a tech 14 dní do 4 M mám ještě vyčkat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18864
22.2.16 15:50

@xnops počkala bych to, že cucá jablko blázen neznamená, že má hlad navíc naučíš si ho na sladký jablko a nebude chtít nic jinýho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
22.2.16 15:57

Jéj, to jsem se zase na něco zeptala, jablko nebylo sladké ale kyselé..jsem se divila, že u to jede!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
22.2.16 16:00
@xnops píše:
cucal ho chudinka jak blázen.

Není to chudinka, to je jenom v tvojí hlavě. Já svoji kojila plně půl roku a nic jiného nedostala a nemám pocit, že by byla chudinka a potřebovala přilepšovat, naopak. Těch 14 dní už vydržíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6627
22.2.16 16:03

@xnops
Já jsem měla první dítě plně na UM, druhé a třetí částečně kojení + dokrm UM. A u všech tří jsem čekala do ukončeného 5. měsíce. Takový zlatý střed mezi doporučovaným ukončeným 4. (děti na UM) a 6. (děti kojené) měsícem.
Osobně si myslím, že není kam spěchat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
22.2.16 16:07

Prý to poškozuje střevo, když je to dřív. výdrž!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
22.2.16 16:24

@xnops Já začínala týden před ukončeným 4. měsícem, malá taky na UM, měla pořád koliky a od zavedení příkrmů to pro mě byla celkově dost úleva, zažívání se během dvou dnů spravilo, malá nejedla žádné extra velké porce, začínala jsem klasicky mrkví, i celkem brzo jsem přidala trošku masa, líp prospívala, u někoho i doktoři radí začínat dřív, když dítě třeba špatně prospívá. Za mě, když se na to mamča a dítě cítí, proč ne. Znám lidi, co začínali ovocem a o žádné preferenci sladkého u jejich dětí nemohla být řeč, ono je to všechno dost individuální. Možná bych jablko spíš povařila a pak dala než čerstvé, ochutnávat, když to baví, jo, říkají někteří, že střevo je nezralé, že se poškozuje, ale já věřím své vlastní intuici a vlastně i svojí pediatričce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.16 16:45

No, zvyšuje to riziko alergie, hlavně když nebylo uvařené. Když už bych dala něco olízat, tak asi uvařenou mrkev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
22.2.16 16:46

Ja davala az od pateho taky na UM jeto zbytecne driv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
22.2.16 16:47

@xnops organizmus dítěte ve 3 mesících rozhodně není připravený a jídlo. I ty 4 měsíce jsou brzy. Nechápu proč se to do dětí rve tak brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4827
22.2.16 16:48

@xnops Prikrm bych nedala ani kdyby se mimina na hlavu stavely. Pokud normalne prospiva samozrejme. Za me jsou i ty 4m strasne brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.16 17:02

Myslim, ze kdyz mu das oliznout uvarenou mrkvicku, nebo brambor nic se nestane. Samozrejme asi nemuze sníst plnou davku. Treba 120ml. Ze zacatku to spis stejne takové seznamování se stravou, lžičkou. Alepoň tak to bylo u nas. Začínali jsme presne v tech 4 měsících. Dnes v 6,5 mesicich mi krasne Papa všechnu zeleninu, i masicko. Od 4 mesice jsme plné na Um.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
22.2.16 17:07

Myslím, že to jablíčko nevadilo, pokud nesnědl celé na posezení. Ono se doporučuje začínat s příkrmy dřív i u kojených dětí, aby si postupně zvykali na jídlo, protože to předchází alergiím. Když byla generace, která viděla lepek až po roce, tak se zjistilo, že je tam nějak podezřele hodně alergiků. Jinak ono záleží na tom, kolik tvůj malý váží? Říká se, že nad 6 kilo už moc nestačí UM ani MM… samozřejmě zase obecné tvrzení, že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
22.2.16 17:20

Začala jsem s příkrmy od 3a půl měsíců nemyslím si, že by to nějak vadilo. Od narození jsme byli na um a malej začal o jídlo jevit zájem. Nejdřív uvarenou mrkvicku, naskrabany banán, presnidavku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
23.2.16 00:52

@dalmati tou generaci myslis generaci ktere je ted 20 a pomalu kazdy ma alergii, astma, atopak apod? nebo tim myslis superzdravou generadi deti pod 10? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama