Přikrmovat um 4 měsíční miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
miesa..
Kecalka 292 příspěvků 01.11.18 11:07
Prikrmovat um 4 měsíční miminko?

Ahoj,
Mam 4,5 měsíčního chlapečka. Porodni vaha 3,44 krasne první mesi pribiral, pak uz ne pak jen cca 400g měsíčně a ze 3 na 4 měsíční kontrolu jen 270g, me to přijde dost malo, ale byl spokojeny usměvavý miminko… Tento tyden se to zlomilo a začal plakat a co hodinu by bastil klidne i dříve dve noci mi proplakal, dve noci spinkal a ted zase plakal v noci.. Jinak teď ma 64cm a 5,5kg na poslední kontrole.. Doktor nám řekl jen po telefonu, že to je hlady a ať dokrmuju um. Nemám ráda tyhle diagnozy po telefonu a hlavně nechci přijít o kojení. Opravdu to musí být hlad? :think: :,(

Přečtěte si článek: Příkrmy a jak s nimi začít?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Kelišová 6630 příspěvků 01.11.18 11:10

@miesa.. No a kolik má počůraných plínek? Jakou má barvu stolice ??? Může to být i růstový spurt.

miesa..
Kecalka 292 příspěvků 01.11.18 11:13

@P4ja normální jako kojene mimčo, takovou horcicove hnědou a pocuranych plinek az až.. Nepocitam ale tak 6 určitě… Já právě dr volala jesi to může byt spurt nebo hlad a on měl hned jasno, řekl mi že nema z ceho stavět… Tak at dokrmuju.. Nevím jestli jsou nejake flasky aby teda nenarusili kojení, že bych to zkusila ale ja nevim…

Popokatepetla
Závislačka 3203 příspěvků 01.11.18 11:14

Přibírání se s věkem spomaluje. Kolik má počůraných plen? Že se chce ve 4m kojit každou hodinu, je normální, může to být růstový spurt. Nebo třeba ho začínají tlačit zoubky. Pokud chceš dál kojit, tak bych UM nedávala ale naopak kojila na požádání, ona se laktace za pár dní upraví a mléka bude víc.

miesa..
Kecalka 292 příspěvků 01.11.18 11:20

@Popokatepetla to me napadlo taky ty zoubky, ale nevidím je… Plinek ma dost, jen dr usoudil s hladem kvuli tomu že kadi jednou za 4-5 dní a že to jako spotrebuje téměř vše a že teda nemá z ceho brát… :( ja fakt nevim je tolik možností co by to mohlo být.. Nevim jestli ho nechat alespon prevazit a trvat si na tom, protože mi řekl, že to není potřeba nebo ja fakt nevim..

P4ja
Kelišová 6630 příspěvků 01.11.18 11:26

@miesa.. no nám říkali, že je to běžné že kojené děti nemusí kakat tak často.

Fjodorka
Extra třída :D 11255 příspěvků 01.11.18 11:31

Víc bych kojila.

hospodki
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 01.11.18 11:32

Můj nekadil i 6 dnů. Mezi 3 a 4 měsíce vyrostl o 5 cm. Kojila jsem klidně co hodinu a večer před spaním dala 30ml mm z mrazáku. Stačilo pár dnů a zase se to spravilo a flaška už nebyla třeba.

P4ja
Kelišová 6630 příspěvků 01.11.18 11:32

A nebo už pomalu zkus příkrmy.

Jasmina81
Kecalka 417 příspěvků 01.11.18 11:34

Taky bych vic kojila a přizpůsobila s3 miminku, zkus třeba zavolat laktační poradkyni, moje dr taky radila dát um a bohužel jsem dokojila :? Zkusila bych zabojovat :hug: ja tentokrát taky budu vic bojovat :palec:

kočkodlak
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 01.11.18 11:40

@miesa.. Já bych nepřecházela bych na UM, pokud je váha v normě. Pláč může být způsoben nějakým vývojovým skokem, nebo nějakým skrytým bojem, se zoubky (ani je vidět nemusíš, posunují se jen třeba dásní), nachlazením. A děti na mateřském mléce opravdu kakají málo, syn to měl úplně stejně a byl naprosto zdravý. Taky - pokud hodně vyrostl do výšky, tak energii spotřeboval na „vytažení se“, proto třeba tolik nepřibral. Pokud přidáš UM, syn bude pít méně tvého mléka, toho se pak bude míň tvořit… Kdyby syn za další měsíc přibral nějak výrazně málo, až pak bych o tom uvažovala. A máš doma váhu? Nemůžeš si ji půjčit? By sis syna mohla převažovat průběžně..

Makryk
Povídálka 14 příspěvků 01.11.18 11:52

Obzvláště u prvního miminka je strašně těžké těmhle radám nepodlehnout… U první dcery jsme prošly snad všemi komplikacemi, které kojení provází. Doporučím stránky: kojeni. net, vymaž mezeru????. Ale v kostce, pokud chceš dál kojit, tak určitě žádný dokrm UM a ani příkrm, na ten je strašně brzo. Kik na požádání, klidně po půl hodině a neřeš to, je to naprosto normální. Zuby nejvíc bolí právě, když se prořezávají dásní. Nenech se zvyklat řečmi o živém dudlíku a rozmazlování, jsou to nesmysly. Věřím, že to zvládnete. Ono ani UM není žádná katastrofa, ale proč to vzdávat už tak brzo. Pokud chceš mít jistotu, pozvi si laktační poradkyni. Myslím, ale že nejvíc potřebuješ podporu. Určitě to bude ok! :hug:

miesa..
Kecalka 292 příspěvků 01.11.18 11:55

Váhu nemám, ale k tomu doktorovi se mi ani nechce, to si ji radši koupim nebo půjčím.. Máme zaskok jinak mam super dr ale ta bude až od ledna :,(
Jinak kojim co to dá, v noci pořád, ve dne cca co hodku a nebo klidne i půl hodky, fakt ho netrapin hlady, mliko mám a prisbusobuju se jemu… Takže myslíte neprikrmovat?
Ted se ke me dostala ještě rada začít nosit v satku ci nositku.. Mam jen manduku nooo..
A váhově v norme asi není, rekla bych že je pod.. Ale až na ten rev je v mezičase spokojenej :D

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 01.11.18 12:06

Mám chlapečka od narození na um kvůli zdravotním problémům, má 4M, měří 66cm a váží 7780g… prý je to normální. Já myslím, ze už je to dost, tak jedu místo mlika prikrmy… ne furt teda :) ale jak píšou holky, spis bych prikrmila pokud má hlad nějakou kasickou, výborne jsou od Kendamil… trosku dat do bříška… nejsou v nich cukry, jsou vynikající. A určitě se to spraví. Kamarádka má holčičku, která je plne kojena, skoro 5M a nekadi třeba 9 dni a je úplně zdravá a v pohodě… ono teď nastávají i období bojkotu kojení… moje sestra laktacni poradkyně mezi 4-5 měsícem řeší tohle pořad. Držím palce :kytka:

Makryk
Povídálka 14 příspěvků 01.11.18 12:08
@miesa.. píše:
Váhu nemám, ale k tomu doktorovi se mi ani nechce, to si ji radši koupim nebo půjčím.. Máme zaskok jinak mam super dr ale ta bude až od ledna :,(
Jinak kojim co to dá, v noci pořád, ve dne cca co hodku a nebo klidne i půl hodky, fakt ho netrapin hlady, mliko mám a prisbusobuju se jemu… Takže myslíte neprikrmovat?
Ted se ke me dostala ještě rada začít nosit v satku ci nositku.. Mam jen manduku nooo..
A váhově v norme asi není, rekla bych že je pod.. Ale až na ten rev je v mezičase spokojenej :D

Nosítko určitě jo! Pokud se Ti do toho chce, tak do toho jdi! Nosím obě děti v šátku a je to supr věc :srdce: Fakt bych neprikrmovala. Kojene děti přibírají skokově. Vydrž. A s tím vážením bych to taky nepřeháněla, budeš akorát ve stresu. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >