Reklama

Příkrmy - 8.měsíční holčička, dávení na zvracení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1Anička1
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 15:07
Příkrmy - 8.měsíční holčička, dávení na zvracení

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Mám 8-mi měsíční holčičku a od 6 měsíců nekojím. Dostává 3× denně mléko, k obědu obědové menu kupované ve sklenici a k večeři kaši. Už dříve jsem si všimla, že při podávání kaše je jí občas na zvracení, ale dávám k tomu čaj, takže často zapíjela a moc jsem to neřešila. Teď jsem přešla na obědy od 8. měsíců, ve kterých už jsou větší kousky rýže nebo těstovin. Malá mi celou dobu jídla plakala a otevírala pusinku jako by chtěla zvracet. Vždy sní celou přesnídávku, teď ani ne půlku. Co s tím? Nemůže se mi začít dusit? Děkuju za rady, jak na to…

Reklama

Reakce:

Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 12.01.18 15:13

My jsme to meli a mame hodne podobne a jedine, co muzu poradit, je byt trpeliva. Ja na to zadny recept nenasla. Syna nabiralo nekolikrat denne, kousky nezvladal a casto se poblinkal. Z pocatecnich okamziku hruzy a desu prisel zvyk, kdy jsem to zacala brat jako soucast stolovani.. nyni je mu 16 mesicu, ma sest zubu a stale bojujeme..nic neukouse a z hodne jidel se mu navaluje..moc neji, stale kojim.

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 12.01.18 15:14

Zacala bych ji varit doma a na kousky bych sla pomalu. Je to pro ni nove, musi si zvyknout.

darksun
Povídálka 48 příspěvků 130 inzerátů 12.01.18 15:16

Asi bych zkusila tu kaši večer ještě naředit. A jestli jí vadí k obědu kousky rýže a těstovin, namixovala bych to. V osmi měsících mi to přijde ještě brzo, zřejmě není připravená. Zkus se vrátit k naprosto namixovanému jídlu a třeba měsíc ještě počkat, pak to zkusit znovu.

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 15:19

Ja bych vse vic redila, jak kasi na noc, tak obedove menu. Pokud kupujes, tak si to holt jeste prehod do misky, nared a pomixni, nebo kupuj ty pro mensi mimina. Nekterym detem trva i dele nez rok, nez akceptuji a zvladnou kousky a hustsi konzistence.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 12.01.18 15:25

@1Anička1 muzou ji to dělat i ty kousky. Ja synovi mixovala do hladka skoro do roku (krom např těstovin, to jedl suchý v celku). Pak přešel na pevnou stravu prakticky ze dne na den.

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 12.01.18 15:39

Pokud davi, velice jemne mixovat a vymenit sklenicky za domaci varenpu stravu

frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 12.01.18 15:54

Každé dítě je jiné. Synovi jsem mixovala dohladka vše az do 1,5r, jak byl někde kousek tak zvracel. Dcera jedla od 6m kousky rovnou a nevadilo ji to.

warita
Echt Kelišová 7706 příspěvků 12.01.18 15:59
@1Anička1 píše:
Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Mám 8-mi měsíční holčičku a od 6 měsíců nekojím. Dostává 3× denně mléko, k obědu obědové menu kupované ve sklenici a k večeři kaši. Už dříve jsem si všimla, že při podávání kaše je jí občas na zvracení, ale dávám k tomu čaj, takže často zapíjela a moc jsem to neřešila. Teď jsem přešla na obědy od 8. měsíců, ve kterých už jsou větší kousky rýže nebo těstovin. Malá mi celou dobu jídla plakala a otevírala pusinku jako by chtěla zvracet. Vždy sní celou přesnídávku, teď ani ne půlku. Co s tím? Nemůže se mi začít dusit? Děkuju za rady, jak na to…

Mixovat!!!

Co jineho poradit. Ja mam doma skoro 14m a dneska se mi pozvracela, protoze jsem ji dala obed s kousky. Varim ji tedy sama, ne vzdy ale snazim se, napizlala jsem ji to jidlo na mini mini kosticky, proste titerne kousicky a polovinu obeda vyblila.

Vubec celkove mi prijde, ze kdyz v tom jsou kousky, tak sni tak 1/3 toho, co mixovaneho. Prvnich par soust do ni jde jedna basen, pak prestane polikat a jazykem sonduje to jidlo… az nakonec ji to jidlo roste v puse a ona odmita spolknout a tim padem nechce dalsi lzicku. Jenze, nejak se ty kousky naucit musi. Nevim, co s tim.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 12.01.18 22:27

Takove bylo moje prvni dítě, mixovala jsem az do roku a půl, potom zacal ze dne na den jist normálně. Dusil se chlebem, rohlíky, některé deti to tak proste mají, chce to čas.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 13.01.18 11:41

Dvě z našich dětí byly taky dáviči. U velkých jídel, co by měla sníst, bych se vrátila k mixu. A kousky pomalu nacvičovala přes mnňamky (třeba křupky) a míň důležitá jídla (třeba zavést svačinky).

@warita Orofaciální stimulaci jste zkoušeli? Umí to většinou logopedi a občas i fyzioterapeuti. Jinak náš extra nepolykač se naučil kousnout a plknout na hořických trubičkách a Florentkách. Jako není to moc výchovné, ale kvůli ničemu jiného nebyla ochotná se přemoct.

browneye
Povídálka 35 příspěvků 13.01.18 12:58

Náš prcek se taky začal dávit, tak jsem pátrala čím by to mohlo být a zkus příště jinak krmit, zda ji lžičku nedáváš moc dozadu do pusinky. Zkus jen lehce za přední zoubky.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >