Příkrmy a neštovice

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barabelka4
Kecalka 133 příspěvků 23.02.18 21:20
Příkrmy A neštovice

4m holčička má 5 den neštovice, bez horecek, bez nějakých obtíží (chytla od sestry, také bez potíží)… Ale už se zuby nehty držíme se zavedením prikrmu, protože jídlo hrozně vyžaduje, uz před ni ani nechcem jíst, pomalu ani vařit, protože mlaska, boucha, otvírá pusu. Párkrát uz jsem neodolala jejimu natlaku a dostala kousek brambory, jablíčka, bananu, brokolice a byla nadšená, u vytržení. Moje otázka zní, zda počkat ještě az nestovice vymizí aspoň do krust nebo už mohu (nekde.uz ma. krusty, nekde ještě jsou pred prasknutim). Je kojena.

Reakce:
Daenerys91
Kecalka 368 příspěvků 23.02.18 21:36

V souvislosti s neštovicemi nevím, ale já malého přikrmuji také od 4.měsíce. Mléko ode mě už mu nestačilo. A úplně v pohodě… děti na UM se začínají přikrmovat od 4.měsíce a kojené až od 6.měsíce, ale pokud už nestačí mateřské, tak se může normálně začít přikrmovat.

barabelka4
Kecalka 133 příspěvků 23.02.18 21:52

@Daenerys91 no tohle ja právě vím, měla jsem to i tak u první dcery, po dohodě s Mudr jsme také začali tak, ale spíš potřebuji kontra k těm nestovicim :-( jinak nas to dítě sežere za živa :-))))

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 23.02.18 21:55

@barabelka4 Vůbec bych to v souvislosti s neštovicemi neřešila. Stejně už jsi s přikrmováním polehounku začala, neštovice s tím neudělají dle mého žádnou paseku. Po přečtení nadpisu jsem spíš čekala opačný problém - že prtě příkrmy nechce ;)

Ať jsou děti brzo fit :kytka:

Daenerys91
Kecalka 368 příspěvků 23.02.18 21:58

@barabelka4 jj… myslím, že by to snad nemělo ničemu vadit ;)

Jahru
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 23.02.18 21:58

Já bych se řídila podle mrněte - pokud mu chutná a nemá průjem nebo nezvrací, tak bych opatrně něco dala ;) Jen bych v průběhu nemoci byla opatrnější se zaváděním nových potravin a radši se držela třeba jen té mrkve s bramborem. Jinak naší plně kojenou slečnu jsem taky začala přikrmovat ve 4 měsících, protože se po jídle sápala :lol:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 23.02.18 22:57

V souvislosti se neštovicema bych to neřešila. ve 4m je brzo, podle mě, ale když má o to zájem, tak je asi blbost jí v tom bránit. ale dávala bych spíš jen tak ochutnávat, do ručičky třeba, kousek vařený mrkve, nebo tak

barabelka4
Kecalka 133 příspěvků 24.02.18 09:45

Díky za odpovědi. Ja chtěla počkat cca do 6m, protože prospiva a přeci jen dát prso jednodušší než se vařit ještě s prikrmy, kort kdyz uz máte doma. jednoho certa :cert: :mrgreen: ale ona ma. šílený zajem o to jidlo a vyloženě ho vyžaduje. Od všeho dostala tak lžičku, na ochutnání, ale nestačí ji to, chce víc q vse ji chutná. Tak dnes zacnem právoplatně prikrmama. Budu teda začínat maslovou dyni, ta je dle. mého. lepší nez začínat mrkví ( ale to ma. každý nastavené jinak). Tak už bude mala.snad spokojenější.

barabelka4
Kecalka 133 příspěvků 24.02.18 16:54

Tuuuuze spokojena…jen jedna výtka : bylo toho málo :mrgreen:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 24.02.18 17:04

@barabelka4 Dcerka je krásná :kytka: Tak ať malé i dál takhle chutná :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >