Příkrmy a velká bolest bříška

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jiránek
Stálice 92 příspěvků 29.01.09 11:11
Příkrmy a velká bolest bříška

Tak by mě maminky zajímalo, jak to bylo u vás. My trpěli na koliku první měsíce strašně moc, když už se to začlo zlepšovat, tak jsem zkusila malému večer dát rýžovou kaši od nestlé a teď už několik dní zkoušíme zeleninové příkrmy v poledne. Co si ale zažívám s malým to se nedá vůbec popsat. Už od narození nám nezabíralo nic, nic, proste nic. Teď se k tomu přidalo, že malý zřejmě tou velkou bolestí uplně odmítá mlíčko. Sotva vidí lahvičku a ječi jako tur, ještě mi trošku cucne když je mličko vlažné až skoro studené a to až po 5h a s velkým donucením.Proto bych ráda věděla jak jste to měli se zaváděním příkrmů vy nebo jestli mi můžete poradit co s tím. Ještě dodám, že je nám 5 měsíců. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
popodopo
Kecalka 404 příspěvků 29.01.09 11:46

To je fakt divne…rekla bych, ze to treba muze mit puvod jako u nas - ze to boleni na zacatku nebyla trimesicni kolika, ale regulerni breast milk colitida, vadilo mu neco, co jsi snedla a preslo to do MM (nejcasteji bilkovina kravskeho mleka) to ale pokud byl kojeny, pokud ne, tak to byla reakce na UM, kde je bilkovina nenastepena. My pijeme Nutrilon alergy care 1, predtim to byl taky des, do te doby rev, rev, rev, divna stolice, penila azapachala. Ted uz dobry. Kdyz jsme zacali s prikrmy, tak jsem velmi peclive hlidala sebemensi reakci, zatim nam moc nesedi mrkev a po ovoci se osypava. V noci ve zvysene mire prdi a place, boli ji brisko, ale snad se to casem upravi. POzor na tu ryzovou kasi, zpusobuje detem zacpu, my ji taky meli. Proto ji nedavam, neni to proste v pohode. A hlavne ho cpi pitim..at poradne pije a naredi si tu tuzsi stravu, M kdyz to jeden den do ni necpeme, tak v noci rve a rve a ma zacpu, takze pit. Staci voda, muzes do ni dat par granulek fenykloveho caje, nebo udelat „homeopaticky“ caj - detsky caj strasne moc naredit vodou, aby to spis jen tak cajove vonelo. My kdyz pijeme caj jak ma byt vylouhovany, tak ji to nesedi a zase rve.
Jo, a jeste jestli nechce ani pit, muze mit podrazdeny jicen z refluxu a boli ho polykani.

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 29.01.09 11:48

Jiranku,
mi si uzili s kolikama taky pekne trable, jedine co nam pomahalo byly Probioticke kapky. Ale musim rict, ze od te doby, co jsme zacli s prikrmama krasne sami prdime, absolutne bez namahy. Jen kakani se nam zhorsilo, tak davam malemu do obeda a kase trosku olivoveho oleje a casto strouhane jablicko a taky je to v pohode. Jen musime opatrne s mrkvickou, protoze ta stavi, to je pak prace s kakanim.
Kasi davam ryzovou nemlecnou rozdelanou v HA mlece od HIPPU, protoze ty maji mleka probioticka.
Taky muzete mit na neco alergii.

zimovka
Kecalka 215 příspěvků 29.01.09 13:03

Jiránku, to co popisuješ, je v podstatě stejné jako u nás, třímesíční kolika, kterou se mi trochu dařilo regulovat probiotickýma kapkama a BABY Calmem, ale i tak to byl děs. Malá byla kojená jen chvilku, tak jsme brzo byli na UM. Na začátku 5. měsíce jsem začla s příkrmy a hrůza, kolika tu byla znovu, navíc i zácpa. Můj doktor mi poradil, že pokud malá docela hezky přibývá jen s UM, tak mám počkat na konec 6. měsíce a zkusit to znovu. Opravdu, malá se už hezky otáčela, pořádně kopala nohama a tím se krásně vyprděla a problémy už nikdy s ničím nebyly. Tak pokud vám mléko sedí, a přibýváte na váze. tak bych s příkrmy počkala
 Lucka

jiránek
Stálice 92 příspěvků 29.01.09 16:02

Jo taky uz jsem dnes vyradila zeleninu a najedu zase jen na mlicko. Probiotika jsem davala i tak preventivne, ale nezabiraji ani tak. Totez mi maly udelal i ve tretim mesici, najednou proste zacal jecet u mleka, takze od te doby porad tak nejak bojujeme. A prdime poradne uz od narozeni, ale tohle nam ulevu proste neprinasi.

proxa
Kecalka 331 příspěvků 23.02.11 13:02

Přidám se do staré diskuze..
Taky jsme si užili s kolikama,které postupně kolem 4měsíce krásně ustali..Teď je malé 6měsíců a začali jsme cca 14dní dávat zeleninky..
Bříško je tu znova…Dopoledně když je malá na mlíčku je :-( v pohodě..Pak dostane v poledne zeleninu a skoro celé odpoledne proprdí a probrečí..Včera jsem už večer po dlouhé době sáhla po rektální rource,aby choudě vůbec usnula,protože měla bříško jak nafukovací míč…
Nevím,jsou nějaké zeleninky co nadýmají co nejméně??Dnes jsem dala špenát s bramborem a taky nic moc..uvidíme večer.
Probiotika dávám každý den.Zlepší se to časem??

MarkyM
Závislačka 4502 příspěvků 23.02.11 13:15

Mrkev s bramborem by neměla asi nadýmat ne?u nás teda aspoň prošla v pohodě.

proxa
Kecalka 331 příspěvků 23.02.11 13:35

Jojo,mrkvička s bramborem asi prošla nejlíp…Ale zase pořád nemůže to samé..

MarkyM
Závislačka 4502 příspěvků 23.02.11 13:45

Co cuketa?Já se třeba bála květáku,ale poradili mi,že když k němu přidám drobet drcenýho kmínu a uvařim jen ty růžičky bez těch košťálů tak prý nenadýmá.

MarkyM
Závislačka 4502 příspěvků 23.02.11 13:48
proxa píše:
Jojo,mrkvička s bramborem asi prošla nejlíp…Ale zase pořád nemůže to samé..

Mrkni sem https://www.emimino.cz/…vetak-63332/

certicexyz
Kecalka 186 příspěvků 23.02.11 14:44

já bych po mrkvi s bramborem zkusila i pastiňák s bramborem a v DM prodávají cuketu s bramborem a dýni, fenykl a brambor.....tím se snad nedá nic zkazit

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 04.02.15 08:46

Ahoj, obnovuji téma. Jsem už trochu nešťastná. Dceře jsem začala dávat příkrmy - zeleninu na oběd - batát, cuketu, mrkev, dýni, brokolici. ALE - když jsem jí dala jednu lžičku brokolice, v pohodě, druhý den už 2 lžičky, tak v noci řev. To samé s mrkví. Včera měla batát, mrkev a poprvé krůtí maso. Dnešní noc skoro celou proplakala a usnula mi jen na mé hrudi na bříšku. Tak nevím, zda to byla opět mrkev nebo to maso. Už s těmi příkrmy bojujeme měsíc. Má 7 měsíců, stále kojím. Dávám jí taky převařenou vodu na pití, ale to si jen sem tam cucne, tak mě napadlo, že jí může bolet bříško i z té vody. Nebo nevím… Máte někdo zkušenosti, že to prostě s prvními příkrmy šlo ztěžka? Asi mi budete radit, vynechat mrkev, brokolici a uvidí se, ale přijde mi, že v 7 měsicích by to už s bříškem mohlo být lepší a ono není :zed:

kokomo
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 04.02.15 08:53

@evulkanov vynechala bych mrkev, která staví a nadýmavou zeleninu. Dávej např. brambory, dýni, batáty, cuketu. Maso také vynech. Není kam pospíchat!

toitoika
Stálice 64 příspěvků 04.02.15 09:00

Tak našemu je 9 měsíců a bojujeme pořád. Od 6 jsem zkoušela všechno, vždycky jen jednu zeleninu abych věděla co vadí a vadí úplně všechno. Vždycky jsem týden zkoušela a týden vynechala aby jsme se vyspali. Totéž ovoce - katastrofa. Kaše pro jistotu nedávám vůbec. Hodně kojím. Přes den dávám fenyklový čaj. Poslední měsíc jsem to přestala řešit, přidala i maso a myslím, že se to zlepšuje. Teď poslední tři dny dávám activii k odpolední svačině a myslím že nám hodně pomáhá. Večer se přestal kroutit. Ovoce dávám dopoledne aby měl šanci to přes den vyprdět a mrkev nahrazuju dýní.

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 04.02.15 11:46

@kokomo @toitoika takže myslíte, že maso ještě vynechat a střídat zatím jen tu zeleninu, která ji nedělá špatně a pak třeba ovoce a pak až maso?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Smutné výročí Jana Tuny: Před 10 lety dostal „na budku“ po cestě z baru

To je pech! Jan Tuna (45), který tvrdí, že ho na firemním večírku v pražském... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >