Příkrmy- broskve a zelenina?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 17:57
Příkrmy- broskve a zelenina?

Ahoj mamky, tak jsem se rozhodla že si udělám dopředu hoodně příkrmů :) mimču jsou sice teprve 2 měsíce ale dostala jsem hodně broskví tak je chci zpracovat. Koupila jsem květák, batát a hokaido dýni a chtěla bych to asi nějak namixovat s broskvema. Ale jsem v tom úplý amatér, tak nevím jestli je to dobrej nápad, ani jestli by to prckovi chutnalo, to je asi trochu sázka do loterie že? :lol: nemáte Prosím nějaké rady nebo zkušenosti co s čím mixovat, a hlavně od kdy jste vůbec tuhle zeleninu a broskve mimčům dávaly? Malá je plně na UM. Děkuji ;)

Reakce:
pannda
Kelišová 7079 příspěvků 36 inzerátů 30.07.19 18:03

Není lepší si udělat broskvovou přesnídávku samostatně, či s jiným ovocem(jablka) než to zkoušet se zeleninou?

Petronka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 30.07.19 18:04

Asi bych tu zeleninu jednotlivě povařila a jednotlivě buď zmrazila do tvořítek, nebo mini mističek, nebo sterilovala do malých skleniček a potom teprve míchala. Případně část směs a část jednotlivé druhy, které se potom dají kombinovat dle chuti, pak stačí přidat třeba vařenou bramboru, červ. řepu, …. to co bude až na podzim.
Broskve bych rozvařila a sterilovala, takovou přesnídávku. Do zeleniny nee. Přidáš banán a hned to bude skladké, nebo strouhané jablíčko, dá se různě měnit dle potřeby doslazovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 18:05

@pannda jo? Já nevím, jak říkám je to moje první mimčo takže jsem opravdu amatér :) takže bys raději udělala zvlášť zeleninu a zvlášť ovoce? Já právě myslela že zkrz to ovoce do ní snáz dostanu tu zeleninu :D

ugluk
Hvězda diskuse 47355 příspěvků 30.07.19 18:06

A jaký to má význam, míchat zeleninu s broskvema? :think: Udělala bych čistě broskvové nebo třeba roskev plus jabka, ale že bych toužila po tom, aby mé dítě ochutnalo broskev s květákem… Jinak já mrazím jednodruhově do kostiček a v případě potřeby rozmrazím daný počet kostiček a míchám je dle potřeby.

stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 30.07.19 18:06

Určitě udělej zeleninové přesnídávky zvlášť a broskvové zvlášť, jinak broskvové jsou výborné a takové jemné, jedna moje kamarádka je dělá, broskvovou bych dala mimču klidně od 4 měsíců, ale nemixuj to dohromady

pannda
Kelišová 7079 příspěvků 36 inzerátů 30.07.19 18:08

www.maminkam.cz.

www varimedetem.cz

Příspěvek upraven 30.07.19 v 18:09

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 30.07.19 18:08
@Anonymní píše:
@pannda jo? Já nevím, jak říkám je to moje první mimčo takže jsem opravdu amatér :) takže bys raději udělala zvlášť zeleninu a zvlášť ovoce? Já právě myslela že zkrz to ovoce do ní snáz dostanu tu zeleninu :D

To je cesta do pekel. Většina mimin zeleninu klidně sní samotnou jako první prikrm. Proč ji zbytečně učit na sladké. Navíc taková kombinace broskve a květák - fujtajksl :lol:

stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 30.07.19 18:08
@Anonymní píše:
@pannda jo? Já nevím, jak říkám je to moje první mimčo takže jsem opravdu amatér :) takže bys raději udělala zvlášť zeleninu a zvlášť ovoce? Já právě myslela že zkrz to ovoce do ní snáz dostanu tu zeleninu :D

no ale miminko si má zvyknout na chuť zeleniny, nee fakt to nemíchej, podle mne bys zkazila zeleninu i broskve

bjetuschka
Kelišová 5100 příspěvků 30.07.19 18:08

Já bych nemíchala vůbec dohromady ovoce a zeleninu, navíc v takovéhle kombinaci - to ti dítě jíst nebude 8o Normálně si udělej přesnídávky z těch broskví a zamraž, to je určitě dobrej nápad, zeleninové příkrmy si dělej zvlášť.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 18:12

@pannda @stinga @bjetuschka tak děkuji za rady, a zeleninu byste taky dělaly každou zvlášť? Nebo tu mixovat můžu? ;) nebo každou zvlášť a mixovat až před jídlem?

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 30.07.19 18:13
@Anonymní píše:
@pannda @stinga @bjetuschka tak děkuji za rady, a zeleninu byste taky dělaly každou zvlášť? Nebo tu mixovat můžu? ;) nebo každou zvlášť a mixovat až před jídlem?

Lepší já každou zvlášť a pak míchat až jak je budeš postupně zavádět. To se děla po jedním druhu, kvůli případným reakcím

lucynka25
Extra třída :D 10067 příspěvků 31.07.19 09:20

Je tu skupinka varime pro kojence a batolata ,najdes tam spoustu receptu i na presnidavky. Muzes udelat prirodni, nebo s cukrem, pudinkem..vse tam najdes.
Co se tyce zeleniny, tak uvarit (asi zvlast) a bud zamrazit do. kosticek na led nebo zavarit jako presnidavku.

tmeren
Stálice 54 příspěvků 31.07.19 10:20

Také jsem si zavařovala do zásoby z broskví :palec: a mám jablka + broskve nebo jablka + broskve + mrkev a oboje je vynikající :srdce: :lol:

bjetuschka
Kelišová 5100 příspěvků 31.07.19 10:27
@Anonymní píše:

Já jsem zeleninu zprvu dělala každou zvlášť a míchala různě až v průběhu dávání příkrmů, den po dni. Třeba jsem dala cuketu, sledovala reakci a když dobrý, tak až za nějakou dobu jsem smíchala např. s mrkví, u které jsem už ale věděla, že děti nemaj alergii. Pak časem můžeš udělat úplný menu :-)

Váš příspěvek
Reklama