PŘÍKRMY -dělám to správně???

5.11.07 14:08

PŘÍKRMY -dělám to správně???

Ahoj všem maminkám,chtěla jsem se zeptat…malý jsem začala dávat příkrm už v 5.1/2měsících s to trochu mrkvičky a do 6.měs. jsme začali dávat skoro všechnu zeleninu,malá sní 150 -200g kolem poledne,pak jí dám trochu cucnout mlíka,ale to už moc nechce…tak po hodince jsem jí zkusila dát trochu štávičky,mám totiž furt pocit,že málo pije…to vypije tak 20ml a kolem 15.hod, jí tak kojim,ale tomu opět moc nedá…no a kolem 17.hod jí dávám přesnídavku..sní tak 100g,chtěla by i víc,ale to jí nedávám,radči jí ještě dokojim,ale opět žádná sláva…no kolem 19,30 jí kojim,opět mi přijde,že moc nepije a pak se vzbudí kolem 22.to už pije pořádně a pak ještě tak 3krát za noc a pije dost,tak nevim,jestli je to tak v pohodě…co myslíte?jo a co jsme začali dávat zeleninu,tak za 3týdny přibrala pouze 100g,nikdy moc nepřibírala vždycky tak půl kila,ale ted to bylo málo,tak nevim…vypadá pokojeně a zdravě,jen asi spíš řešim ty tekutiny,co myslíte?Jo a dle doktorky máme dávat 4týdně maso,což jsem udělala a pak se dočetla,že se dává zatím pouze 1×…tak to taky nevim jestli je v pohodě?a večer mám dávat kaši,jenže tu malá nejí,řve u toho jako tur,tak jí to nedávám a začala jsem kolem tý 17h.dávat tu přenídávku.....díky za odpovědi:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3799
5.11.07 14:16

No přijde mi, jako bys psala o naší Emičce. Tvoje mimi jí odpoledne skoro stejně jako moje - tedy málo. A proto si o jídlo říká v noci. Já jsem dnes například vstávala co 2 hodiny. Jako k novorozenci. Přitom mi spávala 22-6!! Včera jedla ve 2 zeleninu 200g a pak až v 6 kaši. Prso nechtěla, jen si cucla šťávičky. Takže já ti bohužel neporadím, sama mám teď guláš v tom, jak malou nafutrovat. Jedno vím jistě- dnes začnu makat na tom, aby se odpoledne pořádně najedla. Když dávám na noc kaši, tak má po ní žízeň a vstává třeba do hodiny po usnutí. Takže dnes na ni vyjedu se sunarem a uvidím. Držím palce tobě i mně 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.07 14:21

No Ája by asi odpo snědla tý přenídávky víc,ale pak zvrací:-(tak jí dávám jen 100g a to je v poho,jen moc nepije MM a večer do ní kaši nedostanu,takže já stávám pořád v noci,ted mě zase týden nechala,že to bylo jen 3-4za noc,ale od 3.měsíce do ted jsem prakticky vstávala 6-7 za noc:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
5.11.07 14:26

Ahoj holky, držím moc pěsti.
Osobně jsem hooodně zastánkyně kojení, takže bych to do dítěte ještě „tlačila“, jsou malé. Dokud jsem kojila, neznal malý, co je rýma, prostě nic, naprosto zdravé dítko, pak už to bylo horší. Navíc, je to opravdu dar na celý život. Tu šťávu bych dávala hlavně z něčeho jiného než z kojenecké lahve, dítě si opravdu rádo zvyká, že zažene žízeň bez námahy, obzvláště jestli je „na kojení línější tahat“. Dala bych asi jen převařenou kojeneckou vodu ze lžičky nebo z kojeneckého hrnečku (pokud by vám to už braly) A pokud máte mateřské mléko, kravskou náhradu bych nedávala (byť vím, že je upravované, kojenecké… ale čím se dá později, tím lépe)
No, tak konec rad, sama nevím, jak se moje druhé dítko bude chovat k prsu, doufám, že tak nakloněně, jako to první, to bylo závislé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
5.11.07 14:32

Moniko - já jsem taky zastánce kojení! Jenže ona odpo prso prostě neveme! V noci samozřejmě ano! Zatím ani jinak neusínáme :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.07 14:34

To já jí zase budu ráda kojit,teprve včera jsem jí zkusila dát tu štávičku,zajímalo mě jestli má žízen,když moc netahá ode mě,no,tak uvidíme,každopádně tahá dobře v noci:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
5.11.07 14:34

Ja mam doma taky spatne jedliky, ale jeste me napadlo, ze ti malo pribira, jelikoz uz ma na to vek. Deti po pul roce uz pribiraji mene, jelikoz se vice hybou a po roce, kdyz chodi, tak pribiraji jeste hur. Starsi dcera viz. metrik ma 12 kg a mladsi 9kg. Obe jsou desne aktivni, takze i kdyz uz se jidlo srovnalo, tak na vaze se to neprojevuje.

Spatne papani muze (tedy aspon u obou holek jsem to tak mela) souviset i s rustem zoubku. Zrovna posledni tyden mi Zoe papka jen dopoledne a odpoledne do ni nic (ani mliko nemohu natlacit). Potom vezme na milost az kasi pred spanim, protoze ma fakt hlad…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.07 14:40

No,asi máš pravdu…Ája je divoch,kope furt nohama,ted od 6.měsíce se furt otáčí za zad na břicho,pak zase na záda a furt něco ělá,nevydrží v klidu,pak taky zvrací,třeba 2.hod po jídle,nemůžu jí skoro dovolit být na břiše,protože to pak prozvrací:-(no nevim…uvidíme…je to můj miláček,chci pro ní to nejlepší a hlavně aby trochu přibrala,říká se,že v půl roce má zdvojnásobit porodní váhu…no tak to nám dost chybí…porodní váha 3700g a v půl roce 6400g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25224
5.11.07 22:39

Koutnakovko - myslím, že to děláš dobře, je jen třeba se zase sehrát podobně, jako když jen kojíš. Každé dítě přibírá jinak, tak se neboj. Pokud zvrací, tak má bříško plné :wink: to znám důvěrně, měli jsme refluxáčka. Pokud měl atakhle velkou porodní váhu, tak třeba zas tolik přibrat nemusí. Když tak bych se poradila s doktorkou, jestli je vše ok. S masem bych to tolik nehrotila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
5.11.07 23:11

Přesně takhle a ta množství, co popisuješ (mimo tu šťávičku), jedla dcera kolem jednoho roku, to měla tak 8,6 kg ;-) Navíc jsme teda měly několik kojení přes den. To množství jídla si dítě prostě určí samo, víc jsem do ní v té době nedostala, kolem 9-10 měsíců jsme měly dokonce příkrmy v množství 2 malých přesnídavkových skleniček denně. Některé dítě je větší jedlík a některé sní míň. To určitě poznáš, když bude chtít toho jídla víc. S přibývajícím věkem děti přibírají míň i proto, že už nerostou tak rychle jako na začátku. Navíc v MM je hodně tuku a zeleninový příkrm s masem bych řekla ani není tak kalorický jako mlíčko, takže objemově zasytí, ale miminko nemusí automaticky víc přibírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
5.11.07 23:19

Ještě mě napadlo k tomu blinkání, co nevidět se nejspíš postaví na kolínka, přestane si tlačit na bříško a bude po blinkání ;-) U nás takhle vymizelo taky kolem 7-8 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.07 08:46

Díky za odpovědi,
na kolínka už se pomalu staví,ale je to spíš takový,že když jí dávám spát a začne se zlobit a dělá všechno proto aby neusnula,takže se všelijak přetáčí,otáčí a poskakuje na těch kolínkách,tak asi brzo na nich bude a to bude opravdu lepší:-)To ona by toho zeleninovýho příkrmu snědla i víc,moc jí to chutná,jnže právě pak zvrací,takže obvyklá dávka je těch 180-190 a pak jí dám odhříhnout a ještě jí dát trochu cunout ode mě,to vyžaduje,ale je to spíš rituál,nic moc nevypije a pak radči jedu ven,aby usnula a slehlo jí a nezvracela:-)tak uvidíme 26.jdem zase na kontrolu váhy,tak uvidíme…právě doktorka mi řekla at jí přikrmuju už ve 3.měsících nutrionem,málem jsem kvůli tomu přišla o mlíko,prostě malý to stačilo ale přibrala vždycky jen půl kg za měsíc a to jí přišlo málo…takže já už to s ní moc řešit nechci,nějak už nevim co si myslet,když jsem měla dát 4krát maso týdně a pak mi kámoška říká,že se začíná jedna dávka a pak se to taky dočtu,jak správně postupovat…no jo asi to chce všechno brát selským rozumem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama