Příkrmy dřív než od 4. měsíce

24
10.7.20 10:20

Příkrmy dřív než od 4.mesice

Dobrý den, dnes mi paní doktora řekla aby jsme pomaličku začali s příkrmy. Malé je 3 měsíce a 12 dní. Mě to přijde moc brzo. Začínal někdo dřív? Jen se ptám! Mě se to zdá brzo, ale doktorce normální. Tak jen jestli někdo začal dřív. Děkuji ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2976
10.7.20 10:22

@Dee20 Já jsem začala dávat malé příkrmy, když jí byly čerstvě 4 měsíce, ale dříve bych asi nedala :nevim: Přijde mi to jako zátěž, pokud si teda dítě neřekne samo. Mě se právě malá hlásila, tak jsme to zkusili a už pěkně baštila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
10.7.20 10:23

Jeste muzes 2- 3 mesice počkat, je to zbytecne cpat do takoveji miminka jidlo, jen ho to zatěžuje, jeho traveni na to neni připravené. Pred ukoncenym 4 mesicem rozhodně nezacinej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
10.7.20 10:25

To je opravdu brzy, dávala jsem od 5. A dítě prospivalo v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
10.7.20 10:25

Začínala jsem s příkrmy vždycky až ve chvíli, kdy už dítě nespustilo oči z jídla, hrabalo se po lžičce a naprázdno přežvykovalo s námi. Což bylo cca ve čtvrtém měsíci… Nevidím důvod, proč začínat dřív, pokud se tyhle vývojové věci nedějí… :think:

Pokud se tedy nebavíme o nějakých nemocech, zvláštních požadavcích na dietu a tak… U zdravého dítěte, které normálně přibírá snad není kam spěchat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
10.7.20 10:27

Jestli kojíš, tak se doporučuje začít až po ukončeném šestém měsíci. Jestli je na um, tak až po čtvrtém. Samozřejmě pat dní sem a tam, ale nezačínal bych o tolik brzo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
10.7.20 10:29
@Dee20 píše:
Dobrý den, dnes mi paní doktora řekla aby jsme pomaličku začali s příkrmy. Malé je 3 měsíce a 12 dní. Mě to přijde moc brzo. Začínal někdo dřív? Jen se ptám! Mě se to zdá brzo, ale doktorce normální. Tak jen jestli někdo začal dřív. Děkuji ????

Myslim, ze vůbec nebude vědět, o co jde. Deti na UM se prikrmujou od ukonceneho 4. měsíce, ale taky to není nutné. Málo pribira nebo proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
10.7.20 10:35

@Oli.Lyon Přibírá prej až moc. Má přes 7kg, ale odmítá mi flašku s mlíkem 3 den vypije málo a sápe se po tom co mám já. Nebo jakoby přežvykuje na prázdno(nevím jak líp popsat) a tak mi řekla ať to začneme zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
858
10.7.20 10:42
@Dee20 píše:
@Oli.Lyon Přibírá prej až moc. Má přes 7kg, ale odmítá mi flašku s mlíkem 3 den vypije málo a sápe se po tom co mám já. Nebo jakoby přežvykuje na prázdno(nevím jak líp popsat) a tak mi řekla ať to začneme zkoušet.

Tak zkusit to asi můžeš, jestli vyloženě chce… Nech ji něco oliznout, ocucat. Nic bych od toho teda nečekala, určitě ne to, že se nějak byť i jen trochu nají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6816
10.7.20 10:42
@Dee20 píše:

Tady si skoro všichni - včetně pediatrů - pletou zkoušení příkrmů s výkrmem prasátek.

Dítěti jsou 4 měsíce a už se jedou příkrmy naplno, až je dítě skoro plně na plné stravě, a to ještě ani nemá všechny zuby.
Biologický nesmysl.

Dítě má pevné jídlo primárně o-ch-u-t-n-á-v-a-t.
Sem tam něco do ruky, sem tam zkusit olíznout lžičku. Stačí.
Pořádně zuby má až tak v roce a půl, teprv tehdy je připravené pořádně jíst.

Pokud začneš moc brzo, může to zatížit žaludek, střeva, ta na to nejsou vůbec nachystaná. Vem si, že ve střevech je klíč k imunitě, zdravá střeva = zdravý člověk. Šla bych na to pomalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
858
10.7.20 10:50
@Lucie_Sx píše:
Tady si skoro všichni - včetně pediatrů - pletou zkoušení příkrmů s výkrmem prasátek.

Dítěti jsou 4 měsíce a už se jedou příkrmy naplno, až je dítě skoro plně na plné stravě, a to ještě ani nemá všechny zuby.
Biologický nesmysl.

Dítě má pevné jídlo primárně o-ch-u-t-n-á-v-a-t.
Sem tam něco do ruky, sem tam zkusit olíznout lžičku. Stačí.
Pořádně zuby má až tak v roce a půl, teprv tehdy je připravené pořádně jíst.

Pokud začneš moc brzo, může to zatížit žaludek, střeva, ta na to nejsou vůbec nachystaná. Vem si, že ve střevech je klíč k imunitě, zdravá střeva = zdravý člověk. Šla bych na to pomalu.

Souhlas, moje děti to měly přesně tak. Od cca půl roka je jídlo zajímalo, ale do roka určitě byly živy hlavně z mlíka, až po roce se ten poměr začal obracet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
10.7.20 10:55

Děkuji všem za názory :) Mě to přijde moc brzo začít zkoušet. U syna jsem před 7 rokama sice začala dřív, ale to jsem byla mladá a blba. Teď si říkám, že začít už teď je hloupost :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
10.7.20 10:57

Achjo, ti pediatri me neorestavaji prekvapivat :roll:. Ne, neni to normalni davat trimesicnimu prikrmy, fakt ne. V cem je problem? Malo pribira? Pokud ano, tak vic koj…jestli je na um, tak nevim, ale predcasne zavedeni prikrmu tak akorat zatizi zazivani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
10.7.20 11:03

@kalie Má UM od narození. Tak prej není problém začít i o prad dní s prikrmama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7711
10.7.20 11:12

@Dee20 Ja jsem kojila a cilene jsem zacala prikrmovat az po 6. mesici, ale kdyz se deti sapaly po mem jidle, tak jsem jim ochutnat dala (s rozumem samozrejme, treba ovoce, ne kus flakoty). Ono to, ze dite ma zajem ochutnat to, co ma maminka jeste nemusi znamenat, ze se naji. Nase deti sice obcas neco ozuzlaly dejme tomu of tech cca 4-5 mesicu, ale jakous takous porci snedly az cca kolem 9 mesicu. Do te doby to bylo opravdu ochutnavani. Oblizat, opatlat se tim, prozkoumat a nazdar.
Jestli se ti dite sape po banana nebo jablicku, kousku chleba apod, tak bych mu to klidne zuzlat dala, ale cilene bych neprikrmovala. A to, ze miminko pribira hodne ted nic neznamena. Vzdyt se skoro nehybe. Az se nauci otacet, lezt, obchazetr, tak ta krivka pribirani jde vetsinou dost dolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama