Příkrmy dříve, než je doporučeno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markouš
Kecalka 355 příspěvků 05.11.14 12:35
Příkrmy dříve, než je doporučeno.

Ahoj, máme doma za týden 4 měsíčního chlapečka, který měří 70cm a váží 8,5kg. Už od prvního týdne je výhradně na UM - kokrétně HIPP BIO Combiotic.

Už nějakou dobu mu to nestačí, krmím ho tak každou hodinu, někdy i několikrát do hodiny. Vypije v průměru 120-210. Někdy si jen ucucne 60 a víc nechce, přesto křičí hlady. V noci spí hezky - cca 6-9 hodin v kuse.

Chci se zeptat, jestli je tu někdo, kdo zavedl příkrmy takto brzy, vlastně o měsíc a týden předem, než je doporučeno, nebo ne?

A pokud ano, čím jste přikrmovaly a jak často?

Díky moc.

Nejnovější recenze z kategorie Příkrmy

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 11111 příspěvků 05.11.14 12:38

@Markouš Pokud ho takto krmíš každou hodinu, tak bych spíš tipla, že ho něco bolí než že má hlad. Navíc 8,5kg je celkem dost, neřekla bych, že je nedojedený. Opravdu krmíš co hodinu? Ono ho z toho taky může bolet bříško…ale k tvé otázce - bude mít 4 měsíce nebo 3? máš to trošku zmateně - bude mít ukončený 3 nebo 4 měsíc?

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 05.11.14 12:39

A vodu ci caj na zizen jsi zkousela, ted uz bys mohla i nejaky redeny dzus… Davat UM nekolikrat do hodiny mi neprijde ok.
Jinak ale s prikrmy zacit muzes, ja taky zavadela ve 4m, a to byli kojeni

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 05.11.14 12:39

Ja bych mozna zkusila i takhle brzo ale zacatek urcite treba jen mrkvicku a jen par lzicek jednu dve lzicky a uvidis co to udela druhy den zas trochu a po par dnech zkusit treba brokolici apod pak zacit dvouslozoky jako mrkev s bramborem atd. Ale musis zacinat vazne pomalu nevis jak bude reagovat jestli to bude snaset apod

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 05.11.14 12:40

A to co se pise vejs je pravda jako krmit takhle casto. Rekla bych ze nerve hlady ale ze ho treba vazne boli z toho neustaliho jidla brisko. zkusila bych tu vodu nebo caj mu dat cucnout

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 05.11.14 12:41

@Markouš řekla bych, že nemá hlad, ale tímhle tempem mu zaděláváš na obezitu. Překmuješ ho a to dost brutálně..

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 05.11.14 12:42

Pokud má za týden 4 měsíce, tak klidně začít přikrmovat můžeš. To brzy rozhodně není. Je to normální a nejnižší věk, od kterého se může začít s příkrmem. Takže nevidím důvod, proč nezačít. Většinou se začíná se zeleninou, jednodruhovou, pár lžiček, potom se postupně přidává další.

Markouš
Kecalka 355 příspěvků 05.11.14 12:42

@Keyllah Zmatené? :) za týden má 4 měsíce, což znamená ukončený třetí - což znamená měsíc a týden před doporučeným termínem pro zavádění (který je od ukončeného 4) :)

Příspěvek upraven 05.11.14 v 12:42

Gabrielka91
Kecalka 280 příspěvků 05.11.14 12:42

Zkus ten čajík nebo něco na žížu.. to já kojila měsíc a pak byly malá na um a asi okolo 4 měsíce jsem zkoušela dát nějakou tu kašičku, nebo i mrkvičku tu ale moc nechtěla.. takže my začly taky dřív než je psáno..

scentini
Závislačka 3596 příspěvků 05.11.14 12:42

Ahoj já zavadela přikrm 10 dnů před 4 měs, dcera měla hlad. Ve 4 měs taky měla přes 8 kilo. Teď má 10 kg a 72 cm.

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 05.11.14 12:42

Příkrmy bych dříve, než je doporučeno, rozhodně nedávala. Organismus ještě není zralý, to ti řekne nejen každý lékař, ale snad i každá maminka. Nekrmila bych ho tak často, akorát mu zatěžješ ledviny. Spíš to tipla, že je přejedený nebo ho trápí prdění v bříšku či tak podobbně. Cucání mlíka ho uklidňuje. Miminka nerozlišují mezi hladem a přejedením (bylo mi řečeno dr.). Spíš proto brečí a hodně jí.

Adrasteia
Závislačka 2974 příspěvků 05.11.14 12:42

Taky myslím, že to nebude hladem. Jinak příkrmy by se rozhodně dříve dávat neměly. Dítě v tomto věku ještě nemá zralý zažívací trakt a předčasné podávání jiné než mléčné stravy by ho mohlo velmi poškodit. Je zde riziko různých alergií a dalších nemocí, které se ale mohou projevit třeba až v dospělém věku. Spoustu odborníků se dnes shoduje, že i ve čtyřech měsících je příliš brzy, příkrmy mohou počkat určitě do půl roku. Nebolí ho bříško? Dítě, které má hlad by si rozhodně jenom neucuclo, křik má podle mě jiný důvod.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 05.11.14 12:43

@Markouš co se týče příkrmu, přikrmuj - pokud je na um, má ukončený 4. m tak je to normální. A co se týče velikosti - mi to tak moc nepřijde, můj má 7 kg ve 2 m, takže v pohodě :mrgreen:

Markouš
Kecalka 355 příspěvků 05.11.14 12:43

@Keyllah A opravdu se ti zdá 8,5 kg hodně na 70cm miminko? Je dost hubený.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 05.11.14 12:44

Jinak mi podle popisu taky nepřijde hladový. To, že si mléka jen cucne, by tomu celkem nasvědčovalo. Spíš bude problém jinde. Může být klidně překrmený a bolet ho břicho, začít růst zuby nebo je zkrátka jen nevrlý a nespokojený. Né každý řev znamená automaticky hlad.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >