Příkrmy - jak a čím začít?

Anonymní
23.10.19 13:44

Příkrmy - jak a čím zacit?

Ahoj :mavam: chci se zeptat, čím se začínat u prvních prikrmu? Začít kašičkou na večer a dávat takhle pár dní každý večer kašičku, po pár dnech přidat třeba ráno jogurt nebo přesnídávku a potom třeba odpoledne brambor s mrkvickou, nebo začít odpoledne dávat brambor s něčím nebo jak? Vůbec nevím jak na to..jak jste začínaly vy? Poraďte mi, kdy jak a co dávat postupně? Děkuji a omlouvám se za anonym, nechci ať se o mě ví, že se tak blbě ptám, ikdyz to je asi normální u prvorodičky se ptát na takové věci. Děkuji za pochopení :andel: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.10.19 13:47

PS: četla jsem, že se upřednostňuje dat první zeleninu a potom až ovoce

• Citovat
  • Nahlásit
7193
23.10.19 13:49

Je tu plno diskuzi, zkus pohledat, i receptu…Jinak nezacinala bych ovocem a kasema, ale zeleninou a postupne pridala maso. Nekdy po sladkem dite nechce zeleninu a maso, tak lepsi nejdriv naucit to. Pak klidne zbytek a jogurt az dyl, to ted urcite ne. Ze zeleniny spis zacni cuketou, maslovou dyni, pak pridat brambor, pak treba brokolici, pak i tu mrkev, hokaido,… Mrkev - ta stavi, tak aby nemela zacpu, ale nemusi. Pak muzes michat ruzne zeleninu spolu, pak pridavat maso…pak az jsem davala i ovoce a pak teprve vecer kase. Nekdo dava kase driv, kdyz chce dite na noc vic zasytit. Dcera ma 16m a je nejedlik celkem, sni pak spust od vseho a staci. Uz to neresim (to za me delaji jeji babicky :mrgreen: ). Mala prospiva a je spokojena, to je nejdulezitejsi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48341
23.10.19 14:15

U nás kluk začal jablkem. Strouhala jsem ho na skleněném struhadle na kaši. Postupně jsem přidávala další ovoce. A po pár dnech jsme najeli na zeleninu. Kaši jsem dávala večer až cca po 2-3 měsících od zavedení prvního příkrmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14065
23.10.19 21:30

Tak určitě je lepší a doporučuje se začít zeleninou, pak přidat maso, pak ovoce a kaše až úplně jako naposledy a nejlépe zařadit do dopoledních hodin.
Hezky je to popsane na kojeni.net/příkrmy, zkus to najít.
A je tu skupinka Vaříme pro kojence a batolata, tam najdeš různé recepty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
23.10.19 21:41

Já na doporučení doktorky začala mrkví k obědu. Postupně jsem dávala další druhy zeleniny, brambor, pak pomalu maso (na začátku fakt maličký kousek), pak jsem přidala ovoce a pak večerní kaši (vždy rozestup alespoň 3 dny se zaváděním nových potravin). Faktem ale je, že mrkev staví a navíc je taky celkem sladká, takže asi je lepší jiná zelenina. Pokud se někdy zadaří s druhým dítětem, budu asi uvažovat i o BLW - takže žádné mixování a dát dítěti prostě něco z toho, co budu zrovna dělat pro sebe a zbytek rodiny. To je ale vhodné jen za určitých podmínek a spousta maminek se asi bojí rizika dušení atd. Jo a ke kaši - někdo dává na zasycení, u nás to na spánek nemělo vůbec efekt a naopak jsem se setkala i s tím, že některá miminka to moc „zapláclo“ a spinkala hůře, jak jim bylo těžko :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14065
23.10.19 22:00

@Bebeluska8 já jsem dala jednou dceři kaši večer a zvracela půl noci chudák, od té doby už nikdy na noc.Jsem se poučila.
K té mrkvi a vůbec při vaření je dobré přidat kapku kvalitního oleje, či másla (co se hodí k čemu víc), néjen kvůli zácpě, ale také že vitamíny se rozpouští v tucích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
24.10.19 07:49
@lucynka25 píše:
@Bebeluska8 já jsem dala jednou dceři kaši večer a zvracela půl noci chudák, od té doby už nikdy na noc.Jsem se poučila.
K té mrkvi a vůbec při vaření je dobré přidat kapku kvalitního oleje, či másla (co se hodí k čemu víc), néjen kvůli zácpě, ale také že vitamíny se rozpouští v tucích.

U nás tak výrazný problém naštěstí nikdy nebyl, faktem je, že my jsme celkově zvyklí se večer najíst docela hodně, tak možná to i pro syna není takový šok. Ale věřím, že pro některá miminka je to nálož. Já už kaši k večeři nedala, ani nepamatuju (synovi je 20 měsíců), beru večeři spíš jako možnost podat nějaké plnohodnotné jídlo, ideálně i s nějakou zeleninou a zdrojem železa, u druhého dítěte budu chytřejší (Snad) a kaše budu asi dávat jen sem tam, když nebude čas na nic jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
24.10.19 07:57

Vždycky se začíná první zeleninou mrkev 2-3 dny pak k tomu brambor
a vždycky přidávat další zeleninu teprve až pak ovoce přesnídávky atd a mléčné výrobky ty až později

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7193
24.10.19 12:50

Vidite holky a mne dcera nic jinyho nez kasi vecer nechce :nevim: zkousela jsem vse mozny, ale nic…ale nema s tim problem a nikdy nemela. Ona je ale celkove docela nejedlik, tak jsem rada aspon i za tu kasi :) nekdy sni dost, nekdy kapku. Nic do ni netlacim, ji jen dokud sama chce, je ji 16m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat