Jak pokračovat s příkrmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hankkaa
Stálice 58 příspěvků 03.01.18 18:50
Prikrmy, jak pokracovat

Dobrý večer, prosím o radu. Syn skoro 7m má první příkrm v poledne. Davam již maso a zeleninu. A teď jsem trošku v koncích jak a kdy zavest další příkrm? Doktorka radi další zeleninový příkrm, ale osobně bych už ráda i s ovocem, protože máme problémy s kakanim. Jinak je syn kojeny.
Dopoledne tedy jen kojeni.
V 11-11:30obidek
Pak jsem myslela, že bych kolem 15hodiny dala tedy buď zeleninu nebo ovocem. A pak bych nadále kojila po třech hodinách. Moc prosím vaše zkušenosti. Nevím zda už by neměl bastit víc. Děkuji

Přečtěte si článek: Příkrmy od 6. měsíce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jindriska88
Kecalka 192 příspěvků 03.01.18 19:10

Dobrý večer, momentálně zavádím taky příkrmy u své skoro 7 měsíční dcery. Já se řídím tímto: http://www.kojeni.net/…prikrmu.html . Rozpis a popis příkrmů je tam ke stažení v Excelu či Wordu.

Je to moc pěkně zpracované, každý měsíc popsán co a kdy a kolik zavádět.

berua13
Ukecaná baba ;) 1676 příspěvků 03.01.18 19:11

@Hankkaa Začala jsem zeleninou v poledne, po měsíci přidala dopoledne ovoce. Taky měl problémy s kaděním a po ovoci se to krásně spravilo…

darksun
Povídálka 48 příspěvků 128 inzerátů 03.01.18 19:23

Taky jsem po zelenině v poledne u obou starších slečen přidala jako další příkrm ovoce, ale odpoledne, jako svačinku. A další krok pak byly kaše (kukuřičné, obilné) večer.

Hankkaa
Stálice 58 příspěvků 03.01.18 19:29

Děkuji. Také bych ráda zacla u druhého příkrmu ovocem. I na kojeni. net nepíši nic o další zelenině. Děkuji.

Hankkaa
Stálice 58 příspěvků 03.01.18 19:32

@darksun tak jsem si to prave take plánovala. Ale dětská mě právě zarazila s dalším zelen. prikrmem. Mohu vědět, kdy jste pak zacla s kasi? Děkuji

dickys
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 03.01.18 19:40

Já začala obědem zeleninu, pak s masem, záhy na to k večeři kaši a jako další asi po měsíci dopoledne ovoce, potom za další měsíc odpoledne jogurt nebo ovoce, co nebylo dopo.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 03.01.18 19:45

Též jsme to měli tak. V 6 m zeleninu, pak maso, a v 7 m ovoce na odpolední svačinu. Další v 8 m byl jogurt dopoledne. Pak v 10 měs kaše večer a před 1 rokem snídaně. Poměrně brzo se nahradilo kojení jídlem, ale v tom roce jsem ještě kojila ráno a večer. Podobně to měl i mladší syn. A snad to tak půjde i u třetího.

Naay
Stálice 71 příspěvků 03.01.18 20:00

Ahoj, u dcerky jsem začala v 5 měsících zeleninou a pak jsem přidala večerní kaše (obojího se hodně brzy dostala na plnou dávku). Zaváděla jsem dřív, protože začala být hodně hladová a hůř spát. Od 6. Měsíce jsem začala přidávat občas maso, které nemá každý den a tak od 6,5 začínám postupně ovoce k snídani, kterého zatím sní jen trochu. Většinou jsem se řídila tím, kolik snědla a jak byla hladová. Kakání ji trochu trápilo vždy než si zvykla na něco nového (nejdřív zelenina pak po mase) kamarádky radily přidat trochu olivového, nebo jiného oleje do masozeleniny.

Hankkaa
Stálice 58 příspěvků 03.01.18 20:32

Děkuji všem za komentáře.

Hankkaa
Stálice 58 příspěvků 03.01.18 20:33

@Naay děkuji. Olej jsem přidavala, pak jsem zkusila maslo. Bohužel ani jedno na zácpu nepomohlo.

darksun
Povídálka 48 příspěvků 128 inzerátů 03.01.18 20:45

@Hankkaa Já jsem začínala s těmi kašemi na noc celkem záhy, používala jsem Hipp mléčné kaše na dobrou noc a dala jsem je prvně tak měsíc a půl nebo dva po prvním (zeleninovém) příkrmu. Ani jedna dcera s ničím problém neměla, obě byly taky pořád při chuti a bylo jasné, že se na cokoliv dalšího těší. :D Tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat teď se synkem, protože ten je teda háklivější na kdeco, přijde mi. Toho zatím jenom kojím, ale pomalu se chystám na příkrmy.

Jindriska88
Kecalka 192 příspěvků 03.01.18 21:07

Teď mě jen napadlo, že jste psala, že kojíte a dáváte příkrmy a miminko trpí na zácpy. Co zkusit po příkrmu dát trochu kojeneckého čaje. Ono MM a příkrm je jako jídlo zajíst jídlem. Někdy u dospělých zapříčiňuje zácpu nebo špatné vyprazdňování nedostatek vody.

Naay
Stálice 71 příspěvků 03.01.18 21:17

To je pravda, taky jsem ji naučila i pít z pítka i přesto, že kojím. Nebo jsem na oběd místo zeleniny dala švestkové pyré a při kakaní sundala plenu a přitlačila nožičky k bříšku. Jednu dobu se malá bez pomoci skoro nevykakala. Teď už to dělat nemusím. Držím palce ať se to brzy srovná :kytka:

Hankkaa
Stálice 58 příspěvků 03.01.18 21:26

Po obidku a během dne dávám hermankovy nebo feniklovy čaj, vypije cca 60-80ml. Bohužel ani to nezabralo. Má hrozně tuhé bobiky, a bohužel došlo i na rourkovani. Doktorka tvrdí, že se vše srovna a že je to u dětí po zavedeni příkrmů běžné. Já ale ve svém okolí mám spíš opačne případy. Trochu doufám v to, až zavedeme ovoce že se to zlepší.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Kanada o Šafářové věděla, já byla slepá! Vondráčková reaguje na prohlášení Plekance

Tomáš Plekanec (35) dnes veřejně potvrdil začínající vztah s Lucií Šafářovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama