Příkrmy - jedno z dvojčat je bojkotuje, druhé jí

92
21.9.19 10:18

Příkrmy - jedno z dvojčat je bojkotuje, druhé jí

Ahoj holky,

nedavno jsem tu řešila začátek příkrmů, miminům je 5 měsíců. Začali jsme dýní ze skleničky a mixem mrkve a brambor. Máme ale problém, že jedno z mimin papá dobře (klidně tu celou malou skleničku 125g + UM v menším množství), ale druhé jíst nechce. Když se nám povede mu něco nacpat do pusy, tak to většinou vyhrne jazykem ven, celou dobu uhýbá před lžičkou a je pak od jídla celej chudinka zas*anej od nosu po uši :zed: Hrůza. Něco málo sice nakonec spolkne, ale je to bída s nouzí.
Tak nevím, jestli mu máme dát přestávku s příkrmy, ještě počkat a nenutit ho, nebo vydržet a pořád zkoušet… a druhé papací dvojče dál přikrmovat, i kdybychom dali u prvního přestávku a jeli jen UM? Ale rozhodí se mi tak zase s jídlem - jedno bude jíst, druhý ne… :roll: Jsme z toho s manželem zoufalí.
Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1653
21.9.19 10:30

Já bych mu to nenutila. Ale já nemám dvojčata. Zase ale mléčnému mimču můžeš dát flašku, ať si ji vypije a druhého mezitím nakrmit? Nebo si ji ještě nepodrží? Nebo si zahrát na chobotnici. Jednou rukou držet flašku, druhou krmit. Toho nucení do jídla bych se bála. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
21.9.19 10:32

Taky mám dvojcata, už 7,5 mesicni a oba tedy ji, ale pokud bych to mela jak píšeš, tak jedno bych nenutila a dala mu pauzu. Nebo neptala ses pediatricky? Asi bych nesla s prikrmy nasilim, stejbe si nevezme, ty z toho mas stres, on z toho ma stres a nikam to nevede. Mam kamaradku, ktera zacla prikrmovat maleho az v 8 mesici, protože taky nechtel. Takže dali vzdycky 2 tydny pauzu, pak zase zkusili a nakonec to vzal na milost a basti :) Určitě to tak bude i u vas ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
21.9.19 10:38

Mně se právě taky celkem příčí mu to nutit… :roll: Flašku si bohužel ještě nepodrží, ale naštěstí pomáhá muž, má možnost být často u jídla a krmit jedno miminko - snaží se právě přikrmovat to nepapací (ale mimi se chová stejně, i když krmím já, takže to manželem nebude). Asi mimi ještě na příkrmy nedozrálo nebo co… :think:

@Kamkam píše:
Já bych mu to nenutila. Ale já nemám dvojčata. Zase ale mléčnému mimču můžeš dát flašku, ať si ji vypije a druhého mezitím nakrmit? Nebo si ji ještě nepodrží? Nebo si zahrát na chobotnici. Jednou rukou držet flašku, druhou krmit. Toho nucení do jídla bych se bála. :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
21.9.19 10:39

Díky za zkušenost i naději! :D Dáme raději tedy tu pauzu.

@suzka1 píše:
Taky mám dvojcata, už 7,5 mesicni a oba tedy ji, ale pokud bych to mela jak píšeš, tak jedno bych nenutila a dala mu pauzu. Nebo neptala ses pediatricky? Asi bych nesla s prikrmy nasilim, stejbe si nevezme, ty z toho mas stres, on z toho ma stres a nikam to nevede. Mam kamaradku, ktera zacla prikrmovat maleho az v 8 mesici, protože taky nechtel. Takže dali vzdycky 2 tydny pauzu, pak zase zkusili a nakonec to vzal na milost a basti :) Určitě to tak bude i u vas ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1653
21.9.19 15:26

@Amiraa aby nuceni k jídlu ještě nezhorsilo situaci. Nejspíš nedozralo, i když jsou to dvojčátka. Časem na to přijde. Třeba to nebude dlouho trvat, okouká to pomaloučku od sourozence. :palec: jednou za pár dní bych třeba mléčnemu miminku nabídla lžičku od sourozence. A nechala tomu volný průběh. I když věřím, že to musí být záhul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10340
21.9.19 15:35

@Amiraa taky doporučuji dát nepapacímu miminku pauzu, ať mu to nezhnusíte úplně - nechte mu UM na další 3 týdny a pak to zkuste znovu, mám teda jen jedno dítě, ale pauzu jsem musela udělat 2×, příkrmy nechtěla, sedlo si to až měla 5,5 měsíců

• bude to chvíli teda trošku problém, že každé bude mít něco jiného, ale nic jiného ti zatím nezbyde
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
25.9.19 18:03

Zkoušeli jste nabídnout příkrm po mléku? Nebo v průběhu pití, po zahnání hladu. Já jsem teda celé dny na dvojčata sama, takže jsem ze začátku jednou rukou držela flašku jednomu, druhou krmila druhýho, do toho vždycky ještě hysterčili… ale rozjedla jsem je takhle oba ;) když nechtěli, dala jsem mlíko a po chvíli vzala a zkusila znovu, když nic, tak nic, dala jsem zas mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 18:10

Také máme 5ti měsíční dvojčátka a úplně to samé, jeden sní většinou celou porci, druhé příkrmy zatím vůbec nechce. Nenutím ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama