příkrmy - každý den jinak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kakika
Neúnavná pisatelka 15007 příspěvků 11.01.10 11:56
příkrmy - každý den jinak

Jak to máte, když začínáte s příkrmy? My jsme na příkrmech od začátku prosince a jsou dny, kdy mi za celý den do pusy nevezme nic než prso. Nijak výrazně ho do papání příkrmů nenutím, ale jeden den mi krásně spapá polední maso-zeleninu, odpolední ovocnou přesnídávku (popř.s rozdrcenou sušenkou od sunarky) a večer kaši před spaním a druhý den si nevezme za celý den lžičku ničeho. Také jste to tak měli? Opravdu se mi ho nechce nutit, říkám si, že časem se to určitě srovná a začne papat pravidelně,ale nerada bych si teď zadělávala na nějaké stravovací zlozvyky v budoucnu. Tak nevím, jak to vlastně vyřešit :nevim:

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 11.01.10 11:59

Majda taky někdy chtěla (skoro vždycky=)), ale někdy taky ne… Řešila jsem to tak, že jsem jí příkrm zkusila znova nabídnout za nějakou dobu - hodinu, i víc, prostě když se mi zdálo, že už má hlad.
Jen vyjímečně jsem místo odmítnutého příkrmu dala prso (při nemoci…)

nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 11.01.10 12:18

A není třeba přejezený z minulého dne??
My když jsme začali přikrmovat tak jsme začali zeleninou pak zelenina s masem a pak jsme přidali ovoce ale nedávala jsme jí všechno v jeden den.Jeden den měla zeleninu s masem a druhý ovoce a tak jsme to střídali skoro do roku a jinak měla jenom mlíko a večer kaši.Takto by mi to nikdy nesnědla dohromady už tak toho měla plné brýle aby to snědla :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 11.01.10 12:22

My jsme také jeli několik týdnů jen kaši, pak několik týdnů zelenina a asi po 4 týdnech maso a nyní jsme už i na přesnídávce. Ale protože i kojím, tak dávám menší porce - tak poloviční než doporučují, protože mi přijde mlíčko ještě dost zasycující.
To že odmítá asi není nic neobvyklého a jistě si brzo zvykne každý den. zkus nabízet třeba pár minut po odmítnutí..

Kakika
Neúnavná pisatelka 15007 příspěvků 11.01.10 12:26

že by byl přejezený, to mě nenapadlo.Začínali jsme klasicky zeleninou (teď 2× do týdne s masem) a jelikož měl bolení bříška a zácpy, tak jsem začla dávat švestkovou přesnídávku, abych mu trošku ulevila. Kaše dávám asi 14 dní (nepravidelně, podle večerní nálady). Myslela jsem, že se postupně zavádí více jídel denně, nebo to tak není?

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 11.01.10 12:30

Kdyz dam moc brzo, tak pak nechce, takze treba cekam tak hodinu po spani, kdyz ma hodne hlad, tak si bekne, ze chce, to je najisto.
Jinak nikdy jsem po prikrmech nedokojovala, myslim, ze dite si rychle zvykne, kdyz mu zrovna neco nejde, ze se dorazi prsem. Me to prijde, jakoby kojene dite nechtelo obed, tak se u da sladky mlecny koktejl :-?

Do jidla, kdyz vim, ze ma hlad a nechce jist to, co mu davam, tak to trochu nutim, treba jogurt jeden cas vubec nechtel. Nemusi snist celou davku, ale alespon 1/3 do nej nacpu, on zacne trochu jecet, kdyz mu to cpu, tak krasne otvira pusu. Ted posledni dobou teda vzdy neco sni a pak ke konci uz da najevo, ze nechce, tak to mu nic necpu.

Zkus nelpet na nejakem casovem rozvrhu a spis mu dat, az zacne davat najevo hlad. Akorat bych prubezne nabizela piti.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 11.01.10 12:33

Kakiko, jasne, melo by se zavadet postupne, ted dokonce doporucuji zacit zaroven masozel a kasi, my jsme zavadeli masozel a ovoce na stridacku, kvuli zacpe, pak kasi, pak jogurt, ten taky kvuli zacpe, ten pomohl hodne.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15007 příspěvků 11.01.10 12:37

no, časový rozvrh jsme nedodržovali nikdy :lol: , ale zkusím to, jak říkáš. Nabízet mu po spaní jen jeho papání a nedat mu napít z prsa. Když jsi to napsala, tak to má svojí logiku, nějak mi to nedocvaklo.

levi
Závislačka 3317 příspěvků 11.01.10 12:42

Taky jsme začínali postupně, nejdřív jenom veční kaši, asi po měsíci zeleninu a za nějakou dobu ovoce. Ale do jídla teda nenutím, když mu něco nejede, tak mu prostě nejede (třeba když je v něčem brambora, tak to prostě nesní) :nevim: Občas mívá docela bolení, tak mu prostě příkrm nedám a má jen kojení a večer kaši.Staršímu jsem nutila maso a dopadlo to tak, že ho nejí ani ve třech letech. Ale každé dítě je jiné.
Dávám taky tak poloviční porce, protože dokojuju, nekvůli hladu, ale Štěpa po čajích,šťávách i vodě zvrací, tak hlavně kvůli tekutinám.

drevina
Kecalka 122 příspěvků 11.01.10 13:22

Přidávám ještě jednu možnost - ze začátku jsem mu jídlo usnadňovala tak, že jsem ho trochu naředila odstříkaným mlékem - bylo to jednak řidší a líp se mu to polykalo, a jednak to byla „známá příchuť“. taky souhlasím, že po příkrmu nedokojovat aspoň hodinu, aby to bral jako opravdové jídlo. a taky se na to koukám tak, že nejde o to úplně dítě nakrmit, příkrm nemá jenom funkci „nutriční“, ale naučit dítě že existuje i jiná forma jídla než mléko.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 11.01.10 13:35

Souhlasím s názorem nedokojovat. Sice se leckde píše, že ano, ale přece se nebude namáhat s jídlem, když ví, že stejně hned dostane oblíbené prso. A taky mám zkušenost, že extra husté jídlo nešlo.

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 11.01.10 13:54

Kakiko u nás to bylo zrovna tak, některé dny snědl oběd v pohodě, někdy jsem do něj dostala jednu lžičku a byla jsem zpocená až na zádech (ty ze začátku převažovaly), taky jsem si říkala, že to nebudu hrotit a do jídla ho nutit, aby si to nespojil s něčím negativním, takže když opravdu nechtěl, dostal mlíčko, dokojovala jsem i ze začátku po příkrmu, než snědl větší dávku, a dneska - nevím čím bych mu tu papulku už ucpala, sní toho, že i mě by to lezlo ušima, jak vidí kohokoliv jíst, nebo vůbec jak vidí jídlo, tak se dožaduje velmi vehementně svojí porce :-D když jsem třeba nereagovala že mi ukazuje na mandarinku, tak si jí prostě sebral z košíku, okousal slupku :roll: a snědl (podotýkám, že byl po snídani)

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 11.01.10 18:47

Já dokojuji. Ale až za třičtvrtě až hodinu po jídle. Já ale nemám problém, že by nechtěla jíst. A nevím jak si mám vysvětlit, že mléko je oproti jídlu jako mléčńý koktejl za odměnu???? Já to dodržuji jako pitný režim, protože z hrníčku neumí, tak co by potom pila, když né z prsa???? :roll: :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >