Příkrmy krok za krokem

3
23.4.20 21:44

Příkrmy krok za krokem

Dobrý den,
mohla by mi prosím některá z Vás maminek napsat, co přesně který měsíc dát jako příkrm dítěti? Všude je jen napsané, kdy zavést zeleninu, ovoce, brambor a maso. Mě by ale zajímalo i ostatní…jako jsou mléčné výrobky, ryba, luštěniny, těstoviny, rýže, vajíčko, atd. Nikde to nemůžu najít. Děkuji????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9784
23.4.20 21:46

Všude najdete mraky návodů co kdy a jak. Všude to může být trochu jiný, měsíc sem a měsíc tam. Prostě se sama rozhodněte a zkuste co vám dítě vezme a co ne. Postupně, po malých dávkách atd. Nebo to fakt potřebuje mít napsaný, že v týdnu od 25.dubna do 27. dubna musíte dát v pondělí mrkvičku, v úterý banán, ve středu, brokolici apod.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25714
23.4.20 21:58
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19912
23.4.20 22:42
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
24.4.20 07:25
@Bubla Bůčková píše:
https://prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz

Joo, podle nich jsem jela taky, pro me nejprehlednejsi a hezky psane. @E84J trochu jsem si to upravovala podle sebe, nejela jsem vse tri dny, take male chutnala nejvic repa, tak jsem ji pridavala ze zacatku do vseho atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
24.4.20 13:49

Mně přišlo super tohle http://www.kojeni.net/…prikrmu.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
25.4.20 03:22

@Cenarius

Tak asi neumím hledat😊 a určitě to takto úplně přesně nepotřebuji vědět, nejsem jedna z těch matech, která potřebuje mít vše tabulkově. Ale když může dítě surovinu od nějakého měsíce, tak mu ji přece nemůžu dát dříve. To je to samé, jako bych začala dítěti dávat příkrmy například už od druhého nebo třetího měsíce…a nebo bych začala příkrmy ne zeleninou ale masem či rovnou jogurtem.
Jinak ostatním děkuji za radu, určitě na to mrknu😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14750
27.4.20 07:48

@E84J také jsem se řídila stránkou kojeni.net/prikrmy a spoustu receptů najdeš i tady ve skupice Vaříme pro kojence a batolata
Jinak obecně kvalitní bílý jogurt od 8.měsíce, Lipánky, tvarohy a spol od 1 roku, lepek jsem zkusila opatně okolo 6.měsíce, poté po vyzkoušení zeleniny a masa, jsem přidávala k obědu kuskus, těstoviny, což bylo asi v 8.měsíci u pvní a v 7. u druhé dcery (ta začala o měsíc dřív). Kaše jsem zaváděla jako poslední na snídani.
Vejce - žloutek klidně stejně jako maso, bílek se doporučuje až po roce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
27.4.20 09:12

Dala jsem jogurt kolem 7. měsíce a syn měl alergii na bílkovinu kravského mléka. Pak jsem si o tom četla hodně různých informací a došla jsem k tomu, že jsem s tím měla počkat aspoň do roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.4.20 15:39

Moc všem děkuji :wink: 👍moc mi to pomohlo😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu