Příkrmy nedonošených dětí

54
17.6.15 19:26

příkrmy nedonošených dětí

Ahoj, ráda bych se zeptala jak jste přikrmovali nedonošeňátka. Náš chlapeček je teď 6měs. a týden (korig. 4,5 měsíce) váha 6,75kg a doktor nám řekl, že máme začít s příkrmy. No nezačali jsme slavně - dala jsem mrkem - baštil dobře, ale 3 den průjem. Máte někdo zkušenosti? Jsem teď nervní jestli to papání nebylo zbytečně brzo - jinak pořád kojím. Díky všem za odezvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10248
17.6.15 19:37

U kojenýho bych klidně počkala, a i klidně zkoušela, maličko, nenásilně a uvidíte, chce to pozorovat ty reakce. Kluci jsou jen o měsíc, a začala jsem ve 4m korigo, A jedl hned, B až za dva měsíce přijal lžičku. Je to individuální a nejvíc dej na instinkt, a reakci mimča ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 19:56

Ahoj, já mám nedonošenou holčičku a příkrmy jsem začala dávat cca od 5. měsíce, takže si nemyslím, že je to brzy. Začínala jsem s mrkví a pak jsem postupně přidávala jinou zeleninu. Cca po měsíci i maso, hlavně hovězí a kuřecí. Také jsem kupovala občas skleničky v lékárně. Malá měla ráda králíka se zeleninou a tuňáka s rýží, ale tak nějak celkově mi snědla vše. Ten průjem má myslím z té změny, mělo by se to upravit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
17.6.15 20:16

Po mrkvi bývá spíš zácpa, to je ten průjem lepší varianta :-D Já začínala s příkrmy zhruba v 7m (5m korigovaně) a dloooouho bylo jídlo stylem 1-2 lžičky a dokrmit mlikem :)
Klidně zkoušej, nabízej, ale ber to spíš jen jako doplňkovou zábavu ke kojení. Resp. teď s tím průjmem se vrať jen ke kojení a až se to srovná, tak zase zkus. Kdyby zase nastal průjem, tak místo mrkve zkus jinou zeleninu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
17.6.15 22:10

Já zacala s příkrmy v 7. Měsíci kor.4.mesic. malej byl plne kojeny. Taky mrkev.ale bez problémů. Udělej to jak radi etcetera.vysad.nech to srovnat a pak zkus třeba jinou zeleninu. Třeba je ten průjem jen náhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
21.11.15 18:09

Ahoj, chtela bych obnovit diskuzi. Byla jsem s malym na ockovani a zeptala se doktora na prikrmy. Prcek ma ted skoro 5 mesicu- necele 3.5 korigovane. Rekl mi, ze jsem mela zacit uz od ukonceneho 4.mesice, coz by mel necele tri mesice. Prijde mi to strasne brzy. Zacinali jste nekdo taky tak brzo? Jednom doplnim ze kojim a dokrmuju UM s tim, ze UM prevlada. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
21.11.15 18:21

Mala ma o mesic min korigovany vek, a zacinaly jsme prikrmy v jejim 5. mesici skutecneho veku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
776
21.11.15 23:19

Jako na většinu věcí i na tohle jsou u lékařů rozdílné názory. Jedni se přiklánění k biologickému věku - trávící soustava se rozjíždí hned od narození, druzí dávají přednost korigovanému věku - psychomotorický vývoj. Nejdůležitější je dle mého říct si sama, v čem se dobře cítíš.
Naše malá má 7 měsíců bio, 3,5 korigovaně, kojíme, ale zdá se, že vždy to úplně nestačí. Připadalo mi lepší začít zavádět pomaličku příkrmy, než jí navyšovat dávky UM. Ze lžičky nadšená není, takže je to pro ni spíše seznamování se lžičkou a chutěmi.
Znám maminky, které mají děti na UM a začly s příkrmy podle bio věku a ty jim baštily hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18622
22.11.15 08:40

@asanUK Řídila bych se korigovaným věkem + prospíváním a chováním dítěte.
Mám obě děti donošené, 6 měsíců plně kojené. Syn přijal příkrmy celkem pěkně hned od začátku, jen jedl malá množství. Dceři to trvalo měsíc a půl. Teprve teď, téměř v jejích 8 měsících se dá říct, že se o jídlo i trochu zajímá, že opravdu jí i něco jiného, než MM, a že umí jíst ze lžičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama