Příkrmy od 4,5 měsíce

393
26.11.19 21:36

Příkrmy od 4,5 měsíce

Ahoj holky chci se zeptat malá má 4,5 měsíce a přes den mi přijde, že začla víc pít mlíčko. (Plně kojim).. doktorka mi říkala že pomalu přibírá a že mám začít s příkrmy. Začla jsem odpoledne zeleninou každý den. Ale po zbytek dne je snad co hodinu u prsa a když dopije hned si cuca prstíky a chce zase pít. Myslíte, že už chce víc jíst a že ji mám dávat třeba i ráno přesnídávky nebo bílý jogurt? I tak mi to přijde docela brzy. Jinak nevím, čím ji zasytit pokud ji fakt už jen mlíčko a odpolední příkrm nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21702
26.11.19 21:38

Jogurt bych určitě nedala 4 měsíčnímu. A ovocné presnidavky kolikrát způsobí to, že dítě pak chce tu presnidavku protože je sladká a nechce jist zeleninu a normální jídlo. Může mít růstový spurt, to je období kdy má prostě hlad pořád a pak se to upraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
26.11.19 21:44

Presnidavky (ovoce obecne) od 6 mesice, jogurty pry od 8 mesice (ja davala od 7.). Od 4 do 6 mesice byla dcera pouze na zeleninových prikrmech, ale nebyla kojena. Kdybych kojila, zacnu az po 6.mesici. Obecne zacinat by se melo ve chvili, kdy dite jeví zajem o to, co jíte vy, pozoruje vad pri jidle, mlaska a tak podobne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
26.11.19 21:53

Dceři jsou 4,5 měsíce, s příkrmy jsem začala včera a řekla bych, že poslední dny toho taky vypije víc, jsme na UM, takže to pozoruji. Řekla bych, že jeden z dalších spurtů. Pokračuj pomalu v zelenině a koj na požádání, zase se to srovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14463
27.11.19 10:25

@Deňa1995 jogurt urcite ne, ten az v 8.mesicich.
Nemuzou ji rust zoubky? Nebo růstový spurt?
Jinak si myslim, ze neni kam spechat. Kojena mimca to tak.maji,ze se koji casto, oproti tem, co maji UM.
Jeste bych byt tebou vydrzela.
Ale pokud na tom trvas, tak zacni urcite pozvolna zeleninou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
27.11.19 13:34
@lucynka25 píše:
@Deňa1995 jogurt urcite ne, ten az v 8.mesicich.
Nemuzou ji rust zoubky? Nebo růstový spurt?
Jinak si myslim, ze neni kam spechat. Kojena mimca to tak.maji,ze se koji casto, oproti tem, co maji UM.
Jeste bych byt tebou vydrzela.
Ale pokud na tom trvas, tak zacni urcite pozvolna zeleninou ;)

A proč se můžou jogurty až tak pozdě? Moje kámoška dává jogurty už od 3,5 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
27.11.19 20:22

@Deňa1995 Je to zátěž pro ledviny. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
27.11.19 20:26

Jestli mas obed plne nahrazeny bez kojeni, tak urcite muzes zacit davat dopoledni svacinku. U me male (6m) treba znamena, ze kdyz si cuca prstik, tak ma zizen. Tak treba k tomu davat cajik nebo jen kojeneckou vodu :)
Samozrejme to mohou opravdu byt i ty zoubky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14463
27.11.19 20:29

@Deňa1995 od 3,5m? 8o Tak to snad ani nekomentuji :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu