Příkrmy od ukončeného 3. měsíce?

41
29.11.20 06:58

Příkrmy od ukončeného 3m?? Rada Dr.

Ahojky.
Před dvěma týdny nám zemřela naše úžasná rodinná lékařka, která znala moje děti od narození.
Minulý týden jsem byla se synem (4m,1t, plně kojený) na kontrole u nové lékařky, která mi řekla, že mám začít dávat první lžičku mrkve. Což se mi samozřejmě nelíbí a dělat to nebudu. U staršího syna jsme začínali (před 12 lety, tak snad se toho tolik nezměnilo) od ukončeného 6m.
Paní doktorka nezná mé děti, prozatím ji nedůvěřuji, a tohle mě opravdu zarazilo.
Kašičku prý dávat nemusím, prý skvěle prospívá (7kg)
Naopak bych potřebovala radu, zda od ukončeného 4m. můžu rýžovou kaši dávat, protože se v noci budí stále přesně po dvou hodinách. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3894
29.11.20 07:02

Tak zeleninu dávat nechceš, ale kaši bys do něj cpala a ještě k tomu večer? Ta kaše taky vůbec nemusí pomoct, všechny maminky doufají, že jim kaše pomůže a děti se budou budit min, ale většinou to nepomůže… Navíc tvůj syn je ještě dost malý, tak proč by se nemohl v noci budit, to je snad normální, ne :nevim: já bych tedy kaši na noc určitě nezačínala..

Btw v nadpisu máš napsáno od ukončeného 3. měsíce, ale syn už má 4 měsíce a týden, takže tam má být od ukončeného 4. měsíce, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9826
29.11.20 07:05

Nechápu, proč se zlobíš na doktorku, že máš začít s příkrmy, když sama chceš dávat dítěti kaši. V tomhle věku je časté buzení úplně normální a kaši bych mu nedávala. Je to plné sacharidů a špatně se tráví. Může to mít úplně opačný účinek a navíc může mít miminko bolení. S příkrmy bych začala, až to uznán za vhodné a k obědu. Já začínala u nekojeného i kojeného po 4. měsíci s ochutnáváním na doporučení dětské doktorky. Zkoušet ale znamená, zkusit lžičku a když nechce, tak třeba zase za pár dní. Mezi 4. a 6.měsícen prý zpravidla přichází doba, kdy začne miminko jevit o jídlo zájem a když ji máma prošvihne, může mít mimčo problém začít příkrmy jíst. Toť prý nové psychologické poznatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
29.11.20 07:36

Taky jsem u kojeného syn začínala s příkrmy po ukončeném 4. měsíci, začínal dostávat na ochutnání zeleninu, měl dny kdy nechtěl a potom kdy snědl celou porci. :) kaši na spaní jsem taky zkoušela a nepomohla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6139
29.11.20 08:31

Tak má 3 nebo 4 měsíce. Teď se začíná prikrmy už od 4 měsíce i u kojenych děti. Ale jestli nechces tak nedávej je to tvoje dítě. Dcera mě to jedla, syn to plival tak sem pockala ať do toho 6 měsíce. Zeleninu dávat nechces, ale tezkou kasi na noc by si ho nafutrovala? Kojeny deti se budi často,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2259
29.11.20 08:37

@bublais takže zeleninu dávat nechceš, ale kaši jo? To je tedy blbost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9439
29.11.20 09:10

Bud rada, ze se ti budi jenom po dvou hodinach.
Buzeni na jidlo je v tomto veku naprosto normalni a jeste nejakou dobu bude.

A pediatra se na jidlo neptej, vetsinou tomu moc nerozumi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18983
29.11.20 09:24

Pediatr nám taky cpal, že musíme začít ve 4.mesici. Začaly jsme o měsíc později až začala jevit zájem o mléko.

Kaše ti vůbec nemusí pomoci. A představa, že si ji dám před spaním, mě děsí i jako dospělou. Prostě miminko víc vnímá. Potřebuje zpracovat zážitky. Hledá těba prso znamená tvojí blízkost. Mně se malá přestala budit ve chvíli, kdy jsem si ji vzala v noci k sobě. Cítila mě, a když bylo potřeba, tak jsem jí dala prso a byl klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5995
29.11.20 09:33

Nedávala bych kaši (nejspíš stejně ničemu nepomůže), ani nic jiného (to až začne sám o jídlo jevit zájem). Dávat příkrmy od 3m je žádoucí u dětí na UM, aby se UM mohlo po 6.m odbourat. A taky nechápu, že ti vadí přístup doktorky, ale sama bys chtěla dát kaši a ještě na noc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
29.11.20 10:38

@fenny odbourat v pul roce mleko i kdyz umele? Tvl kde na ty nesmydly lidi chodite? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2546
29.11.20 10:52
@fenny píše:
Nedávala bych kaši (nejspíš stejně ničemu nepomůže), ani nic jiného (to až začne sám o jídlo jevit zájem). Dávat příkrmy od 3m je žádoucí u dětí na UM, aby se UM mohlo po 6.m odbourat. A taky nechápu, že ti vadí přístup doktorky, ale sama bys chtěla dát kaši a ještě na noc :think:

Proč by se mělo UM po 6.měsíci odbourat???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5995
29.11.20 10:55

@Evika Lister Nesmysly naopak tvrdí výrobci UM a bohužel i většina pediatrů. UM je v podstatě lék, který by se měl dávat jenom dokud ho plnohodnotně nemůže nahradit normální jídlo a jenom ve velmi odůvodněných případech. Že je praxe jiná, to víme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2546
29.11.20 10:58

Nám pediatr někdy před 13 lety radil začít dávat od ukončeného 4.měsíce příkrmy, ale přiznám se, že jsem nezačala, tehdy se dávalo spíš od 6.měsíce, což jsem dodržela a všechno v pořádku, jedla krásně a žádné alergie. Od ukončeného 3.měsíce bych rozhodně nedala, když už tak nejdřív po tom 4.měsíci. Nedávala bych ani kaši, ve většině případů stejně na noční buzení nepomůže. Chápu, že je to vstávání vysilující, ale dítě v tomhle věku většinou nespí celou noc a nedokáže být bez mléka celou noc a kaše jen zatíží zažívání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1072
29.11.20 11:08
@fenny píše:
@Evika Lister Nesmysly naopak tvrdí výrobci UM a bohužel i většina pediatrů. UM je v podstatě lék, který by se měl dávat jenom dokud ho plnohodnotně nemůže nahradit normální jídlo a jenom ve velmi odůvodněných případech. Že je praxe jiná, to víme.

Ano, jídlo většinou bývá lék na hlad a prevence úmrtí na hladovění.
Tady jsem četla fakt ledaco, ale tohle je asi ta největší pitomost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5995
29.11.20 11:25

@Lilith_S UM není jídlo, ale náhražka. Samozřejmě lepší než umřít hladem, ale když už jde nahradit plnohodnotným jídlem, tak fakt není důvod pokračovat. Ale někomu se to holt vyplatí a někdo jim to „žere“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat