Příkrmy - pár otázek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 130 příspěvků 08.05.18 15:13
příkrmy - pár otázek

Ahoj, mám pár otázek ohledně zavádění příkrmů, předem děkuji za odpovědi
1. jaká má být konzistence prvních příkrmů? například jako přesnídávka?
2. kolik příkrmu dítě musí sníst aby se mohlo vynechat jedno kojení?
3. kolika mililitry vody by dítě mělo zapít jeden zavedený příkrm?
4. po kolika dnech od zavedení příkrmů vaše dítě snědlo plnou dávku příkrmu?
5. kolik oleje přidat do příkrmu aby dítě nemělo zácpu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 30682 příspěvků 08.05.18 15:25

1. Na začátku jsem dělala hladkou kaši
2. Nevazila jsem, takže netuším
3.vodu jsem dávala podle potřeby a opět jsem nezkoumala kolik vypil.
4. Plnou dávku by snědl okamžitě… Takže jsem ho dva dny musela krotit
5. Dávala jsem máslo… Ale olej ani máslo nemají vliv na zácpu. Tu způsobuje třeba mrkev / rýže. Takže s těmito potravianmi6se musí opatrně a nedávat každý den

aduska912
Kecalka 130 příspěvků 08.05.18 15:27

A za plnou dávku příkrmu se považuje kolik gramů nebo mililitrů?

marketak5
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 08.05.18 15:34

http://www.kojeni.net/…prikrmu.html

marketak5
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 08.05.18 15:36

Výše jsem poslala super odkaz, kde je soubor ke stažení. Je tam vlastně vše napsané. Jela jsem podle toho už u prvního syna

Fima
Nadpozemská drbna 29103 příspěvků 12 inzerátů 08.05.18 16:00

Příspěvek upraven 08.05.18 v 17:26

Petule030
Kelišová 5642 příspěvků 08.05.18 16:08

Já jsem dostala příručku od Hami, ale stejně jsem se jí moc neřídila. První příkrmy jsem musela mixovat úplně dohladka, trochu tekoucí, jinak se malý dávil. Olej ani máslo jsem nedávala vůbec. Aby to „lépe klouzalo do krku“, bylo to právě řidší. Po napapání jsem nakojila, tím se dojedl. Do sytosti se najedl až později, jen příkrm by nestačil. Pokud nekojíš, nabídni ještě i UM nebo později vodu, dítko si vypije, kolik bude chtít. A ještě k otázce dávky, snad několik týdnů až měsíců byly příkrmy spíš jako ochutnávání pár lžiček, časem se vypracoval na cca půl skleničky.

aduska912
Kecalka 130 příspěvků 08.05.18 16:16

Doktorka mi říkala, až sní celou dávku příkrmu tak vynechat to jedno kojení místo kterého má ten příkrm, ale nevím kolik toho příkrmu musí sníst abych mohla vynechat jedno kojení

Veverko
Kecalka 255 příspěvků 08.05.18 16:19

Ja jela taky podle kojeni.net,je to tam vse hezky popsane. Maslo nebo olej se do prikrmu dava take kvuli vstrebavani vitaminu z jidla, nektere se vstrebavaji ve vode jine v tucich.

Fima
Nadpozemská drbna 29103 příspěvků 12 inzerátů 08.05.18 16:24

Příspěvek upraven 08.05.18 v 17:27

marketak5
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 08.05.18 16:24
@aduska912 píše:
Doktorka mi říkala, až sní celou dávku příkrmu tak vynechat to jedno kojení místo kterého má ten příkrm, ale nevím kolik toho příkrmu musí sníst abych mohla vynechat jedno kojení

na tom kojeni.net je to prave popsane, je to cca 180-250 g, u presnidavky min, ted si uz nepamatuju, vse tam je

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 08.05.18 16:46
  1. konzistenci sem davala malinko hustejsi nez presnidavku
  2. dceru sem začala prikrmovat ve 4.měsíci, plnou dávku bez dokojeni měla až tak cca v 7.měsíci, pred tim si vždy aspon parkrat cucla mlika
  3. odmítala tekutiny, zacala neco malo pit take v tech 7mi měsících, ale byla kojena, tak tekutin mela dost
  4. viz odpoved 2) i kdyby ti plnou davku snedlo dřív, nepocitej, ze to bude v řádu dnů, ale nekolika týdnů minimálně
  5. lepší nez olej, je kousek málo, davej podle zdravého rozumu, olej pár kapek stačí, máslo davam tak půlku ty maly kosticky co se dostava treba v nemocnici

marka123
Kecalka 477 příspěvků 08.05.18 17:42

Podivat se na nejake tabulky, ale dost zalezi jakeho mate doma jedlika, dcera je nejedlik a jedla mi poradne jen kase, se zbytkem to bylo jak kdy, nikdy jsem nevazila prikrmy, tekutiny krom mlika odmitala a zacla pit vodu az tak po roce a taky zadna slava. Maslo nebo olej urcite davat, jednak kvuli vitaminum a pak prevence zacpy. Ja to stridala, ale jinak jsem davala i dynovy olej nebo repkovy lisovany za studena, protoze obsahuji omega 3 mastne kyseliny, takze to ma jeste pridanou hodnotu oproti maslu nebo olivaci, ale stridala jsem to. Pozor na ciste nebo prevazne mrkvovy prikrm, moc se to nepise, ale mrkev zacpava a zpusobila male v 5. Mesici prvni hroznou zacpu, a to jinak mela spis vzdy opacny problem. A byl to des obrecela jsem to s ni taky.

Pocahonta
Kecalka 142 příspěvků 08.05.18 21:08
  1. Úplně dohladka.
  2. Obě děti byly na UM, takže třeba k obědu vypily cca 190 ml UM, tak když snědly stejnou porci příkrmu v gramech, tak už jsem je nedokrmovala. Ze začátku jsem jim třeba ještě nabídla trochu UM, ale ony už většinou nechtěly.
  3. Vody? těžko říci - kolik si vezmou. Dcera docela pila, do synátora to musím dostávat stříkačkou na sirup:-)
  4. To je individuální. Tu malou skleničku mi děti snědly celou tak za cca 14 dní…
  5. Když příkrm vařím, tak třeba na 3 dávky dám cca 2 malé lžičky olivového oleje.

Mamaal
Stálice 56 příspěvků 09.05.18 16:55

Ahoj holky chtěla bych se zeptat než jste dávali prikrmy tak dávali jste některá před tím ovocné šťávy a od kolikateho měsíce? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama