Reklama

Příkrmy při alergii na bílkoviny kravského mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucgott
Nováček 2 příspěvky 09.05.18 20:04
Příkrmy při alergii na bílkoviny kravského mléka

Ahoj. Prosím o radu. Máte někdo zkušenosti se zaváděním příkrmů u dětí s alergii na bílkoviny kravského mléka? Máme 8 měsíčního syna. Dáváme dopoledne presnidavku, v poledne maso se zeleninou a teď bych chtěla něco dávat odpoledne, ale kaše nám odmítá. Dát odpoledne zase ovoce? Bohužel zatím nemá zoubky, tak žádné křupky atd. zatím nemůže.
Budu vděčná za všechny nápady.

Přečtěte si článek: Alergie na kravské mléko: Jak se s ní vypořádat?

Reklama

Reakce:

lucynka25
Kelišová 7114 příspěvků 2 inzeráty 09.05.18 20:09

@Lucgott jakékoliv NEmléčné kaše, já kojím, takže kupuji jedině nemléčné např. Nomina, nebo pokud máš někde DM, ty mají dobré..
Příkrmy jakékoliv zeleninové, ovocné, pokud vaříš, tím lépe, víš, co tam dáš a pokud chceš kupovat, tak sleduj složení, aby tam nebyla smetana, mléko, jogurt, tvaroh..jinak by to mělo být v pořádku.

Zvu Tě k nám do skupinky vaříme pro kojence a batolata , najdeš tam spoustu receptů :mavam:

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 09.05.18 20:11

Do roka jsem davala nutrilon allergy care, pil ho tedy jen v noci, ale delala jsem z nej kase a treba puding. V osmi mesicich bych to hole mleko klidne nechala jeste jako jednu davku jidla, nebo treba s rozmocenym piskotem. Jinak krupky jedl syn i bez zubu, prave si tim cvici zvykani a masiruji dasne, zkus to. Dale treba uvarenou mrkev, nebo zkus vmichat trochu kase do presnidavky, jestli by ti to nesnedl.

katyna1984
Kecalka 498 příspěvků 09.05.18 21:00

U nás kaše taky nechce. Takže mívá dvě ovocná a dvě zeleninová jídla za den, teď už je starší a má zavedeny lepek, tak k snídani miva pečivo. Jinak jsem dělávala pudink třeba z kokosového mléka. A co jsem ocenila byla síťka na ovoce, z ty si to vycucal a nepotřeboval zuby vůbec :) jinak v DM se dají koupit i kapsičky z kokosového mléka, pokud se Ti nechce dělat domácí.

Je fakt, že na měkčí stravu(vařená zelenina, banán atp.) děti ty zuby vůbec nepotřebují, dásně stačí.

martina.se
Hvězda diskuse 56902 příspěvků 10.05.18 09:29

@Lucgott nemléčné věci - koupíš toho spoustu.. pudinky a spol, uvaříš i doma z náhražkového mléka..

klára.h12
Kecalka 167 příspěvků 10.05.18 09:34

Jojo varianta nemléčné kaše a nebo kaše bez laktózy :).

Ornwen
Závislačka 4249 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 13:45

@Lucgott nemlecne kase bez mleka jsou dost hnusne. Bohuzel i ty kozi. Ty snad jeste vic.
Memu chutnal od nestle pro alegiky bez mleka a pak od nutrilonu.
Jinak vklidu dve zeleninova nebo ovocna a treba pridat trochu te nemlecne kase.
Jo a taky mu chutnal sojovy jogurt, ale ten jsem nechtela moc davat, tak jen na ochutnavku ode me. A pak snášel a mel rad kozoovci jogurty z lidlu, ale uz jsem je tam chvili nevidela. Jen kozi nebo jen ovci maji dost jinou chuť, tohle se nejvic blizilo normalnimu jogurtu

Ornwen
Závislačka 4249 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 13:46

@klára.h12 bez laktozy jsou ti pri abkm k prdu

klára.h12
Kecalka 167 příspěvků 10.05.18 14:00
@Ornwen píše:
@klára.h12 bez laktozy jsou ti pri abkm k prdu

Jé já zase asi neumím číst :D díky

Ornwen
Závislačka 4249 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 14:20

@klára.h12 ja z toho byla dost na prasky, vsude bezlaktozove veci, kamoska s intoleranci doporucovala tohle a tamhleto a ja jen smutne koukala. :,(
Bezva bylo, kdyz jsme zjistili, ze muze ty kozy a ovce. Ted uz je malej dobrej (13m) akorat starsi se naucil na kozi syr a jinej mi nechce. Zrovna levny to neni :roll:

klára.h12
Kecalka 167 příspěvků 10.05.18 16:33

@Ornwen vůbec se nedivím :(.
Já mám právě alergii na laktózu, čímž jsem to asi špatně pochopila :nevim:
Má vkus na výběr už od mala :D

Lucgott
Nováček 2 příspěvky 10.05.18 21:17

Díky. Křupky mu dát i když nemá zoubky mě nenapadlo, ale vyzkouším to. Žádný puding doma nemám, tak ani nevím zda normální obsahuje bílkoviny kravského mléka, ale mám pocit že je i rýžový puding. A dávali jste jaká rostlinná mléka? Sójové bych se bála prý je často spojená alergie Bkm a na soju. Třeba kokosové už teď?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama