Příkrmy při hydronefroze

28.4.17 08:37

příkrmy při hydronefroze

Ahoj holky, prosím o radu… syn má 7 měsíců pryč a má hydronefrozu… zajímá mě zda Vám při zavádění příkrmů doktor třeba řekl, že jsou určité potraviny které by mohli ledvinky zatěžovat a tak je dát třeba až po roce věku (např. žloutek, bílý živý jogurt atd.) sousedka dává dceři jogurt až o deseti měsíců, že by mohl zatěžovat ledviny atd. tak teď nevím zda toho je více nebo jste byli bez omezení…děkuji za rady :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

28.4.17 08:50

@Zuzana Sýkorová zalezi na stupni hydronefrozy. Obecne moc bilkovin zatezuje ledviny, my jsme to osobne moc neresili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6096
28.4.17 08:54

Dcera má lehčí formu, ale nic nikdo nezmínil. Nefroložka i urolog se jen zajímali jestli dostatečně pije.
Praktická taky nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1473
28.4.17 08:58

Syn mel 2. stupen a navic jen jednu ledvinu, ptala jsem se nefrolozky a v podstate mi nic specialniho nerekla. Synovi jsem zavadela prikrmy dle tabulky, co jsem nasla na kojeni.net Ted mu jsou tri, hydronefrozu uz nema a ji vsechno. Doma malo solime, coz bylo jedine doporuceni nefrolozky. Ale malo solit by meli vsichni:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 10:07

My máme na levé 4.stupeň a právě se taky nikdo nezmínil tak nevím jestli to lámat přes koleno a omezovat v něčem a nebo lepší zkoušet ať si vlastně ta ledvinka,,zvykne"…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2606
28.4.17 10:26

Syn má hydronefrózu a díky tomu mu jedna ledvina zanikla, protože nebyla vyživovaná. Nikdo nás nikdy nevaroval, že nemá jíst moc bílkovin. Jedině tvaroh a tvarohové výrobky jsem dávala až po roce věku. Solím normálně, sportuje normálně, pije normálně. Všeho s mírou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
28.4.17 19:24

@Zuzana Sýkorová tý jo, vůbec.. a to měl kluk na začátku 3 st, celkem katastrofa.. vůbec nikdo o jídle nemluvil a to jsme lítali po doktorech pořád.. jí všechno, dneska je na tom tak, že zlepšení na st 1 :dance: jinak tedy doma celkově málo solíme, ale to bylo i dřív, kvůli prckovi jsme nic neupravovali.. a to na začátku vypadalo, že o ledvinu přijde, operace byla domluvená ještě dřív, než přišel na svět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2606
28.4.17 20:02
@martina.se píše:
@Zuzana Sýkorová tý jo, vůbec.. a to měl kluk na začátku 3 st, celkem katastrofa.. vůbec nikdo o jídle nemluvil a to jsme lítali po doktorech pořád.. jí všechno, dneska je na tom tak, že zlepšení na st 1 :dance: jinak tedy doma celkově málo solíme, ale to bylo i dřív, kvůli prckovi jsme nic neupravovali.. a to na začátku vypadalo, že o ledvinu přijde, operace byla domluvená ještě dřív, než přišel na svět..

Náš o ní přišel, ani jsem nevěděla, že je možné zlepšení. U nás po porodu fungovala na min jak 10 procent. A tím, že se to neustále zmensovalo, tak přestala úplně fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
28.4.17 20:11

@Janina81 tohle jsem přesně očekávala, s tím jsme aji museli vybírat porodnici atd.. bo se čekal fakt průšvih.. jak u nás říká dr, náš malý to přečůral :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 19:22

Nám to řekli až v porodnici a byl to celkem šok… a pak se teda na nefrologii docela dost divily, že nám to nezjistili už při genetice za kterou jsme si docela zaplatili, aby jsme to měli tzv.,,ošefované "… tajně taky doufám, že to pro nás nebude nic znamenat (myslím operace atd.),že nakonec řeknou, že růstem roste i ta malá lumpačka zlobivá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama