Příkrmy - přidání druhé zeleniny

681
23.4.16 09:03

Příkrmy - přidání druhé zeleniny

Hezký den,
pro některé možná hloupý dotaz, ale přesto.
Začínáme s příkrmy - první den snědl prcek 4 lžičky mrkve, druhý den 8 lžiček a dnes sní zase asi o trochu víc.
Pozítří chci dát druhou zeleninu (brokolici nebo dýni) - samostatně, bez mrkve. Můj dotaz zní - mám mu dát to množství, které už zvládá (např. 12 lžiček), nebo zase začít od 4 lžiček, kdyby mu ta nová zelenina nedělala dobře?
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1185
23.4.16 09:14

Řekla bych zase začít od začátku. Kvůli tomu, aby se věděla případná alergická reakce, tak začínat s menšími dávkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
23.4.16 09:16

@dalmati Taky to tak cítím, ale pokud budu každou novou zeleninu zavádět od těch málo lžiček, tak to bude snad na 2 měsíce… A mezitím by třeba chtěl sníst víc, ale budu mu dávat pořád málo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
23.4.16 09:17

Nikdy jsem neresila, kolik toho kluk sní. Kdybych mu dala jenom 4 lžičky, tak bych u něj moc nepochodila. Takže místo „chytrých“ knih jsem se řídila potřebami dítěte.

• Citovat
  • Nahlásit
407
23.4.16 09:26

Zamichej mu nový druh do jídlo, které už jedl, jen menší poměr, postupně můžeš poměr zvyšovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
23.4.16 09:27

@Makysu Jenže já mu kvůli zácpě nechci cpát týden mrkev :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3635
23.4.16 09:27

Já vždycky tu novou zeleninu přidala k té první. První mrkev a pak třeba mrkev s bramborem apod. Množství jsem taky neřešila, kolik snědli, tolik snědli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
23.4.16 09:28

@lucenka Tak já tedy raději opatrně… Je to přeci jen zcela nová věc pro zažívání. A jelikož malý dost trpěl na bolesti bříška, tak jsem opatrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
23.4.16 09:35

@knupka tak zkus brambor (ten jsem třeba prostě zavedla, ale 3 dny určitě nečekala) a pak přidej další zeleninu k bramboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
23.4.16 09:37

@Makysu To zní dobře, ale ptala jsem se na to množství. Tak dám asi po troškách brambor a pak už budu pomalu přidávat k němu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
23.4.16 09:41

Jestli se takhle pěkně laduje, tak bych vždy dala víc toho vyzkoušeného a do toho trochu nového a poměr další den zvýšila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15530
23.4.16 10:08

Dalsi druh zeleniny jsem dávala zvlášť, nemichala uz s vyzkoušenou. Myslim, ze to byla brokolice a pak květák. Množství kolik chtěl - urcite víc nez par lžicek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
23.4.16 10:27

@Tichošlápek @blanula19 @lucenka Já z toho množství mám obavu. On by asi snědl i víc, ale mám z toho respekt a říkám si, že není kam chvátat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
23.4.16 10:48
@knupka píše:
@dalmati Taky to tak cítím, ale pokud budu každou novou zeleninu zavádět od těch málo lžiček, tak to bude snad na 2 měsíce… A mezitím by třeba chtěl sníst víc, ale budu mu dávat pořád málo :think:

Takhle jsem postupovala hlavně ze začátku, kdy toho moc nesnědl. Později jsem přimíchávala nové druhy k tomu, co už zná. Ale u druhé zeleniny bych postupovala opatrně - ale vidíš, jak dítko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15530
23.4.16 11:00

@knupka teď koukám na metrik. Tak to bych jela taky pomalu. Synovi bylo při zavádění druhé zeleniny skoro sedm měsíců ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat