Reklama

Příkrmy pro 6 měsíční miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KaterinaDo
Nováček 9 příspěvků 09.08.18 09:49
Příkrmy pro 6 měsíční miminko

Ahoj holky, mám dotaz ohledně krmení. Mám 6 měsíční holčičku, je plně kojená, první příkrm dostala před týdnem - zeleninový v poledne. Vím, že bych měla začít zařazovat další věci, ale nevím moc jak, kdy. Každý mi to radí trošku jinak. Dr říkala, že mám dávat ovocnou šťávičku dopoledne a kašičku odpoledne. Pak až masové příkrmy. Jiný názor zase je, že ovoce až úplně na konec, že potom, co zkusí ovoce už mi nebude chtít tu zeleninu. Tady jsem četla, že kašičku na večer nee, že je to plné cukrů (což je, zkoušela jsem nějaký ten sunárek na dobrou noc a je to fakt hoodne sladké). Tak nevim, rada bych už ji zařadila lepek. Děkuji za rady.

Reklama

Reakce:

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 2 inzeráty 09.08.18 09:55

@KaterinaDo zatim neprikrmuji, ale planuji zacit vecerni kaší. Pak k
obedu zeleninu, zeleninu s masem a pak ovoce.
Když koupíš neslazenou nemlecnou kukuricnou nebo ryzovou krupičku, tak tam žádný cukr není. Rozmíchá se to pak v MM nebo UM. Dela ji třeba Nestlé.

Lepkovou kaši nebo piškoty do ovoce plánuju az tak od 8.mesice

Mmmanka
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 09.08.18 09:58

Ahoj, mam ted taky 6m holcicku (uz teda treti ditko :mrgreen: ) a budu to delat jako u kluku. Nejdriv zaradim obed - zelenina, nejdriv mrkev, pak brambor, brokolice atp. a budu ruzne kombinovat a delat z toho pyre. Po cca 14-21 dnech pridam do obeda maso. Po cca 3tydnech az mesici az zavedu obed, budu zavadet dopoledni svacinu ovocnou, pak zavedu odpoledni svacinu a nakonec kasi vecer (coz bude kolem 9m), pouzivame jahlove, pohankove, kukuricne, krupici az pozdeji. Vsechno budu varit sama, az kolem roku obcas nakoupim babylove sklenicku na svacu nebo obed, kdyz nekam pojedem. :palec: ;) Ad lepek, davala jsem po zavedeni casti zeleniny cucat kurku chleba. Kase typu sunarka atp. bych diteti nedala, je to fakt silene sladke, ale kazdy to dela jinak aneb kazdy sveho stesti strujcem. ;)
Snad ti to trochu pomuze. :kytka: :mavam:

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 09.08.18 10:00

Kaše domácí, nevím, proč by děti měly jíst ty instantní hnusy, já bych to do pusy taky nedala :nevim: pak bude jen tak sladká, jak jí uděláš. Na přípravu to nijak náročné není. Stejně ale kaše dávám ráno, podle mě to není dobrá večeře.
Lepek třeba ve formě piškotu, stačí aby to ochutnala.

Ale je ještě malá, není důvod to hrotit, střídala bych zeleninu, zkoušela kaše a přidávala ovoce, teď v létě škoda, aby neochutnala, ale pozor na to, abys poznala případnou alergickou reakci - moc to nemíchej.

nenivolnynick
Kecalka 462 příspěvků 09.08.18 10:00

Kase mel k snidani, na veceri.bych nedavala a domaci, přišlo mi zbytecne nejake kupovat, je to chvilka… a s ovocem, bananen vetsinou. Ale to az kolem 9m. Pokud ti ji tyden zeleninivy prikrm, nijak bych nespechala s tim, ze rychle rychle dalsi… maly mel pak myslim ovoce na dopo svacinku, zeleninove polevky na veceri, bily jogurt a ty kase… vse postupne samozřejmě.

Stejne tak jsem nikdy nepochopila cpani piškotů do presnidavek a nejlepe v pul rocr a podobně

Příspěvek upraven 09.08.18 v 10:04

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 09.08.18 10:01

@KaterinaDo krásně to mají rozepsané v souborech na http://www.kojeni.net/…prikrmu.html řídila jsem se tímto.

nenivolnynick
Kecalka 462 příspěvků 09.08.18 10:03

Agneth
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 09.08.18 10:16

Začínala jsem vzdy vpodstatě ovocem. Zeleninu mi děti zpočátku moc nechtěly a navíc jsem mela cerstve uzraleho ovoce plnou zahradu a bylo mi lito jim ho nedat. Na sladkou chuť je dítě zvykle už z MM, takže je hloupost ovoce nedávat jen kvůli tomu. Jestli mimco prospiva, nechala bych ho zatím klidne na te zelenině a ovoci, je zbytecne někam chvatat.

Manhattan
Závislačka 3690 příspěvků 09.08.18 10:46

Já mám také půlroční holčičku. Dr nám doporučila začít s příkrmy od 5.měsíce. Začala jsem zeleninou k obědu- mrkev s bramborem, brokolici, špenát, cuketu, květák a až si zvykla na nové chutě, začala jsem přidávat maso- kuře, hovězí, krůtu, tresku, jehněčí a odpoledne dávám ovocné přesnídávky. Všechno jí vařím já, jen když někam jedeme, tak něco koupím a někdy kupuji ovocné kapsičky, ať má nějakou změnu. Jinak také kojím, ale teď mám v plánu dávat odpoledne ještě kašičku.

K92
Kecalka 141 příspěvků 09.08.18 15:07

Na to asi neexistuje stoprocentně správná rada. Každé dítě je jiné. Nám řekla dr. na šestiměsíční prohlídce ať začneme pomalu se zeleninou, pak přidáme maso a lepek a ovoce až nakonec, aby si tím nezvyknul jen na sladké. Jenže teď je všude tolik dobrého ovoce ze zahrádky, že jsem začala rovnou dávat i ovoce ke svačince (v zimě bych se do toho asi tolik nehrnula). Hodně mu to chutná, tak proč mu to odpírat, je z toho spousta vitamínů. Baští víceméně všechno :) . Mám pocit, že teď v sedmi měsících už je na jídlo opravdu připravený, dneska začal hrozně brečet, protože jsem před ním jedla koláč a nedala mu ochutnat :D .

KaterinaDo
Nováček 9 příspěvků 09.08.18 21:36

Děkuji všem za rady :)

lucynka25
Kelišová 7117 příspěvků 2 inzeráty 09.08.18 21:58

@KaterinaDo Ahoj, s kaší bych počkala až od 8.měsíce, je to zbytečné..a hlavně dávat spíš na snídani, je to těžké do bříška..
Začni normálně zeleninkou, pak přidej maso, pak ovoce..a ono než vše pomalu ochutnáte 2 měsíce budou fuč :)
Ráda Tě pozvu do skupinky vaříme pro kojence a batolata , najdeš tam spoustu receptlů na domácí stravu, nic složitého a budu ráda i za tvojí inspiraci :palec: :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama