Prikrmy pro deti v 10mesici

48
7.6.07 21:34

Prikrmy pro deti v 10mesici

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat o radu! Mame dcerku, je to nase prvni ditko, takze nemam moc zkusenosti. S prikrmama jsme zacaly brzo a nebyl zadny problem. Anicka ji rada a vsechno, tedy vsechno koupene v obchodu-presnidavky, polivky…! Ale jak jsem ji zkousela uvarit nejaky obed doma sama, tak to proste nejedla. Zkousela jsem zeleninu, maso, brambory…a nic! Taky mame problemy s pitim, nechce ani caje, ani stavinky, ani nic…! Pije jen sunarek! Nechci ji do niceho nutit a ani nebudu, ale neco pres ten den pit prece musi, ze?
Jestli ma nektera maminka zkusenosti s takovym problemem, tak budu moc rada, kdyz se s nimi podeli. Dekuji Peciaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1935
8.6.07 03:27

V nejake jine diskuzi (omlouvam se nevim uz jake) jsem cetla doporuceni naredit presnidavku az do tekute podoby. Nared ji tu presnidavku kterou ma rada, treba to pomuze.
Nam nejvic chutnaji granulovane miminkovske caje, uplne nejvice „Čajánek Siláček“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
8.6.07 07:10

Ahoj, já mám tu samou zkušenost s pitím. Nechce ni, zkoušela jsem i tu přesnídávku, ale prostě nechce. Ale je pravda, že z jídla nejvíc preferuje mlíko,takže tam ta voda prostě je no. Kvůli tomu to neřeším. Ale třeba když jsou horka, tak je mi až divný že se nenapije. Akorát když je šťáva, tak někdy vypije třeba 60, ale víc taky ne.
A s tím jídlem-zezačátku taky chtěla jen koupené, ale pak prostě najdednou začala jíst i domácí a teď je má raději…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
8.6.07 09:27

co se tyce presnidavek, tak moje Lenka taky jedla zpocatku jen kupovane - teda hlavne zeleninu. Domaci nechctela. Tak jsme ji do kupovanych pridavala po troskach domaci a domaci davku zvysovala, az jsem ji prevedla uplne na domaci, trvalo to asi mesic. Kupovane samozrejme neprestala mit rada. S pitim zalezi na spouste faktoru. VIm, ze se pise, ze by dite melo mit denne pul litra mlika a pul litru treba vody. Ale do toho se pocita i voda v polevce, …No a pokud jeste kojis, tak ma dalsi tekutiny. Obe moje deti zacaly pit vic, kdyz jsem prestala kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
8.6.07 09:47

Ahoj, tak s pitím a jídlem jsme na tom podobně. Malá jí jen kupované, občas navařím, tak trochu sní, ale je to boj. Naposledy jsem jí udělala čočku, nechtěla ji, tak jsem jí ji dala na lžičku, na špičku nabrala jogurt a jedla. Jogurty má totiž ráda. Kombinace hrozná, ale aspoň něco. A pití? Ještě kojím, ale už opravdu málo. Jestli si ode mne za den vypije 150ml, víc asi ne. Pak má 2× denně Nutrilon /asi 60ml+130ml/ a pak asi 60-70ml čaje. Moc tekutin to asi není, ale já do ní vážně víc nedostanu. Polévky nejí, takže nevím. Zase i říkám, že kdyby měla žízeň, tak se napije. Ráda bych přestala kojit, ale kvůli tomu pití, to zatím odkládám. Dobrá trocha, kterou si vezme ze mě.

Kdyby jsi přišla na nějaký fígl, dej vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
8.6.07 12:53

Peciaa - tak to my máme asi dvojčata :lol: . Kojila jsem jen 4 měsíce, přikrmuji zeleninou od února (dcera má 10 měsíců). Zpočátku jsem vařila a malá dlabala jako blázen. To trvalo asi 1a1/2 měsíce. Pak nastal boj o každou lžičku. Jednou jsem vyměkla a dala jí vzorkovou skleničku, kterou jsem měla doma. A ona by málem snědla i vršek :! :! Od té doby kupujeme. Občas, jako teď tři dny, navařím a smíchám s konzervou (tak říkám té skleničkové stravě). No, dva dny to jí jako v pohodě, ale třeba včera, třetí den, to už nechtěla. Takže zase dám konzervu a po nějaké době opět zkouším. Dost mě to děsí, jak bude jíst dále.
Pití - dokud jsem jí dávala sunar skoro po každém jídle, tak jsem to moc neřešila. Jenže teď vypije ráno okolo 5 hod. cca 180ml, pak na snídani v 8 hod. taky asi 180ml a pak večer po kaši na dorážku cca 70ml. A to je všechno. Mám nakoupeny všelijaké čaje a nápoje, nechce nic :cry: . Teď jsem jí přesvědčila na Hami šťávičky, ředím je vodou. Je den, kdy vypije 50 ml, kdy nevypije nic nebo na jeden zátah vypije 120ml. Pokud je více teplo, pije více, tak si myslím, že si zřejmě tělo řekne samo, co potřebuje. Jo, a to pití ji musím ohřívat, studené nechce vůbec. A taky se jí to snažím dávat před jídlem, jako že má hlad, tak třeba něco vypije. Navíc je taková, že když se rozhodne, že tu pusu neotevře, tak nepomůže ani to, že zpívám, dělám ze sebe opičku, prostě nic. Chápu Tvé obavy a byla bych také ráda, kdybych našla nějaký fígl, jak jí přesvědčit. Budu ráda za každou radu.
Navíc v 10m má 7,28kg, takže poslouchám pořád od všech, i od dr., jak je hubená a ať jí více krmím :evil: :evil: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
8.6.07 13:18

Ahoj,
s tim jidlem je to normalni pokud si dite zvykne na kupovanou stravu tak vetsinou pak nechce domaci a naopak. Pokud chces ,aby zacala jist domaci, tak do te kupovane postupne pridavej tu domaci a stale to mnozstvi zvysuj a s nejvetsi pravdepodobnosti si na tu domaci zvykne.
Ohledne piti - tak ja davam malemu pit pouze vodu a obcas mu do ni pridavam prochu ovocne stavy - coz ma horzne rad. No a vecer pije cajicek na klidne sny :-) Ja jsem mu to piti zpocatku davala na lzicce coz nebyl problme a pka jsme v DM koupili takovy ten hrnicek se silikonou savickou a Tomik si to tak oblibil, ze z toho hrnecku by nejradsi pil porad. Ted kdyz je takove horko tak mu ten hrnicek davam i kdyz jedeme v kocarku - on si vzdy cky cucne takze za celou procazku je schopny vypit i cely hrnecek (No je pravda, ze cas pak mema na tricku - ale kdyz mu davam vodu tak to v techto vedech je stejne jedno a kdyz mu do toho pridam stavicku tak mu uvazu kolem krku plenu, ktere to pochyti takze ma tricko ciste a suche).
No nevim snad jsem Ti alespon trochu poradila.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
8.6.07 15:25

ahoj,
s jídlem to mám s malým úplně stejně. Ze začátku jedl vařené i kupované. Pak jako když utne a jen skleničky. Většinou to u nás funguje tak, že do vařeného jídla přidám trochu zeleniny od Hami nebo Hippu, např. jemná zelenina s rýží, nebo krémová zelenina s kukuřicí, nebo mu dám rýži, bramborovou kaši, těstoviny a k tomu třeba kupovanou zeleninu s nějaký masem, nebo polévku s masem. Ostatní je boj. Je mi to vždycky líto - já se tak snažím a on to nechce :cry: Zkoušela jsem rajskou, bramborovou polévku, rýžový nákyp (zrovna dnes, tak jsem se jím nacpala já). Jinak ale jí dobře, snídaně, sváči, večeře, to si zase nemůžu stěžovat. Tak si říkám, že budu zkoušet a zkoušet a přece se to musí naučit.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4597
8.6.07 22:49

Ha, tak tohle je debata pro nás. Malej jedl nejdřív absolutně OK, měl kupované, pak přestal, byl to boj, teď mu nevadí ani kupované, kde jsou kousky a ani rozmražované domácí, ale nemusí ovocné přesnídávky, od žádného výrobce. Občas sní škrábaný banán, ale já to do něj prostě cpu každý den.
Pití - cha tak jestli vypil za celou dobu co to zkouším tak 1,5 litru, tak je to moc. Prostě za den nedá víc jak 50-60 ml čehokoli. Mléko miluje, tak aspoň tak. Jinak jsem už zkoušela všechny netekoucí i tekoucí hrníčky, savičku stejnou jako má na mléko, dokonce jsem už ze zoufalství koupila i hrníček s brčkem, ale pak jsem si řekla, co blbnu, že na to je fakt hodně malej. :roll: :roll: Občas pil ze lžičky, a teď v těch teplech slavím úspěch, když se napije z hrníčku tekoucího od NUK.
No tak tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
9.6.07 00:02

Tak náš Michálek do 1 roku jedl jen cuketu a borůvkovou výživu. Pak se to samo spravilo a jedl téměř vše. Jestli pije sunárek, tak jí ho dávej.Hlavně,že pije. Myslím, že sunárek je dobrej.Že pije jen to, bych neviděla zase tak špatně.Občas bych jí zkusila dát něco jinýho, třeba jí to zachutná. Ale nějak bych to nelámala. S jídlem bych asi taky zkusila smíchat kupovaný s domácím (ze začátku víc kupované). Třeba tomu přijde nachuť. Často slyším, že děti se rozjí,když mají to stejný co ostatní.(Což s citem jde od 1 roku)Tak se to pak třeba spraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
9.6.07 14:55

Ahoj holky, moc diky, musim rict, ze se mi docela ulevilo, ze v tom nejsme sami. S tim jidlem budu zkouset vse co jste nam poradily a pak dam vedet, jak to dopadlo. Jinak vsem dekuji a zatim pacek http://bf.lilypie.com/SF1gp1.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama