Příkrmy pro zvýšení hmotnosti, nevím si rady

57
3.1.20 17:51

Příkrmy pro zvýšení hmotnosti, nevím si rady

Zdravím, mám 6 měsíční holčičku, která se už staví na nožičky, péruje na kolínkách a plazí se. Teď na 6m kontrole mi doktorka skoro vyndala, že malou přikrmuju pouze zeleninou na oběd. (malá ve 4m bojkotovala kojení ale přibírala normálně, doktorka se se mnou dohodla na příkrm zeleniny a večer kaši, jenže týden na to malá onemocněla a bojkot kojení byl pryč, takže jsme příkrmy nechaly až na 5. měsíc, bez kaše, po té šíleně zvrací).
Teď na 6m kontrole jsme za dva měsíce nabraly jen 500g a doktorka na mě vybalila, že už jí mám dávat maso, a jak to že už ji nedávám těstoviny, rýži, že už mám dávat piškot do ruky a do jogurtu plus přesnídávky.
Za 14 dní musím na převážení a absolutně nevím jak s tím vším novým začít, přijde mi to nereálné, když si malá během měsíce zvykla na 3 druhy zeleniny. Nechci ji toho dávat hodně nového, ale zase se bojím, že nestihne dost přibrat :/

Poradí někdo, prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
585
3.1.20 17:58

@larieta ja si teda nemyslim, ze by ta vaha byla hrozna..dulezity ze pribira…s pohybem a vekem uz tolik nenabiraji… Asi bych to nehrotila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
3.1.20 18:12

@Neuz taky to nechci hrotit, šly jsme na tu prohlídku a zrovna večer před tím jsem malý zkusila dát lžičku kaše a zvracela nám dokud neměla prázdný žaludek, takže to té váze taky nepřispělo…
Ale zase nechci nic zanedbat :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10522
3.1.20 18:18
@larieta píše:
@Neuz taky to nechci hrotit, šly jsme na tu prohlídku a zrovna večer před tím jsem malý zkusila dát lžičku kaše a zvracela nám dokud neměla prázdný žaludek, takže to té váze taky nepřispělo…
Ale zase nechci nic zanedbat :/

Prosím tě, tak hlavně pediatr není výživář, každý radí něco jiného a někteří radí fakt nesmysly. Takže první, co bych udělala, že bych rady doktorky prohnala vlastní hlavou, případně (pokud by tě to fakt trápilo) probrala přímo s někým, kdo se zabývá výživou (i dětí).
Mně osobně se třeba moc nelíbí taková ta klasika, kdy se dává spousta prázdných kalorií bez nějakých výzamnějších živin (bílá rýže, těstoviny, piškoty - ani jedna kvalitní živina). A taky to, že je běžné dávat netučná jídla. Existuje směr, kde se naopak dávají zezačátku hodně tuky, protože MM je taky tučné a dítě je na to takhle nastavené.
Takže osobně se snažím živit tak, aby každá potravina byla nadupaná kvalitními živinami. Třeba žloutky, bio kuřecí játra (když už maso), kokosový tuk, kvalitní za studena lisované oleje, kvalitní vývary, mandlové a makové mléko, zelené potraviny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
3.1.20 18:24

Konzultovala bych mimo lekarky (ktera je evidentne dost mimo) i s nejakou kvalitni laktacni poradkyni, at to prudke zavadeni prikrmu nenarusi kojeni (pokud o nej nechcete prijit)… jinak dle WHO je idealni plne kojit tak do 6. mesice a v tom pulroce nejak s prikrmy zacinat, ale valit tak malemu diteti maso, kase a jogurt je podle me nesmysl, je to pro tak male dite velka zatez, ridila bych se spis ditetem, zda vubec o jidlo jevi zajem…

s pribiranim tezko rict, bylo by asi lepsi rozepsat narust vahy a vysky od narozeni doted, aby z toho slo neco usuzovat, muzete mrknout treba na rustove grafy http://www.szu.cz/…y-ke-stazeni, kazdopadne jestli se zacala vic hybat, tak narust vahy asi nebude zas tak rychly jako zezacatku…

mam ted 8m holku a za posledni dva mesice pribrala asi tak pul kila, prikrmy nema skoro zadne (davam ochutnavat ovoce a zeleninu, obcas brambor, ryzi, ale sni toho jeste dost malo), takze kojim skoro furt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17268
3.1.20 18:33

@larieta já jsem dceři nedávala do roku také maso. Přijde mi těžké na trávení. Dávala jsem zeleninu, brambory, batáty, plus jsem ji kojila (nebo bych dávala UM). Po 9 měsíci jsem začala dávat jogurt. Od roku maso a červenou čočku. Ale do toho roku jsem ji stále kojila, nebo později přešla na UM. Pokud ti zvrací kaše, tak ty bych ji nedávala. Jestli jde dr. jen vyloženě o váhu, tak bych ji nakrmila ještě chvíli před návštěvou dr., ale také mi přijde podstatné, že dítě roste a přibýrá. Syn mi, ale až ve starším věku, nepřibral třeba 2 roky víc jak pár deka. Ale rostl mi. Jedna dr. mi řekla, že pokud dítě roste a přibýrá, nemá jiné problémy, netrpí podvýživou. Pokud by bylo podvyživené, nerostlo by.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
3.1.20 18:37

Jejda to je blbka :cert: moje dcerka od 6. Mesice do 10. Mesice nepribrala skoro nic, jakoze třeba 150g za celou dobu. A přitom papala hezky, kojila se. Jenže byla hodně aktivní v 7.mesicich už stala a v 8 obchazela nábytek.. Dr mě taky prudila, ze bude hobit a podobne kecy. Ale já ju měla na haku. Proste jsem ji řekla ze ji všechno a hezky, ze proste bude drobná. Mimochodem teď měla 2 roky a váhově naprosto odpovídá. Nenech se vystresovat a rozhodit. pokud je mala spokojena tak ju neřeš. Řekni ji ze papá všechno a zkousej dal podle tempa dcerky. Z kojení nabere víc než ze zeleniny a krupky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
3.1.20 18:41

Tak moje deti jedly prikrmy, jak dive. V 6 mesicich 3× cca 200 g ovoce/maso zelenina/kase + kojeni ty dalsi jidla. Presto porad hubene, jak zizalky. Proste to tak maji dane geneticky-hubeni a vysoci po manzelove rodine. Doktorka to neresila a to se mladsi v pomeru vaha/vyska pohyboval i pod grafem. Nyni jsou oba statni a vypadaji jako starsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
3.1.20 18:44
@honeybunn píše:
Konzultovala bych mimo lekarky (ktera je evidentne dost mimo) i s nejakou kvalitni laktacni poradkyni, at to prudke zavadeni prikrmu nenarusi kojeni (pokud o nej nechcete prijit)… jinak dle WHO je idealni plne kojit tak do 6. mesice a v tom pulroce nejak s prikrmy zacinat, ale valit tak malemu diteti maso, kase a jogurt je podle me nesmysl, je to pro tak male dite velka zatez, ridila bych se spis ditetem, zda vubec o jidlo jevi zajem…

s pribiranim tezko rict, bylo by asi lepsi rozepsat narust vahy a vysky od narozeni doted, aby z toho slo neco usuzovat, muzete mrknout treba na rustove grafy http://www.szu.cz/…y-ke-stazeni, kazdopadne jestli se zacala vic hybat, tak narust vahy asi nebude zas tak rychly jako zezacatku…

mam ted 8m holku a za posledni dva mesice pribrala asi tak pul kila, prikrmy nema skoro zadne (davam ochutnavat ovoce a zeleninu, obcas brambor, ryzi, ale sni toho jeste dost malo), takze kojim skoro furt

Ve čtvrtém měsíci měla dvojnásobek své váhy, s váhou nikdy problém nebyl. Růstový graf sleduji a pořád opisovala svou linii, teď malinko klesla.
Na 4 měsíční kontrole zřejmě chytla šestou nemoc, takže pak byla týden marod, to mi té váze taky nepřidalo a na začátku šestého se už začala hodně hýbat, viz co jsem psala v úvodu.
Hodně přemýšlíme o změně doktorky, s touto se nedá moc mluvit.
Laktační poradkyni určitě kontaktuji, to je dobrý nápad, děkuji.

Přišlo mi, že si malou spletla se starším dítětem, když to na mě všechno vybalila. Ještě mi vynadala, že jsem ji měla dávat dávno presnidavky, to mi tehdy vůbec neřekla a nemyslím, že je to vůbec vhodné…

O jídlo má zájem tak nějak od začátku 6 měsíce, ale maso v té zelenině ji vůbec nejede :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
3.1.20 18:54
@Emisis píše:
Jejda to je blbka :cert: moje dcerka od 6. Mesice do 10. Mesice nepribrala skoro nic, jakoze třeba 150g za celou dobu. A přitom papala hezky, kojila se. Jenže byla hodně aktivní v 7.mesicich už stala a v 8 obchazela nábytek.. Dr mě taky prudila, ze bude hobit a podobne kecy. Ale já ju měla na haku. Proste jsem ji řekla ze ji všechno a hezky, ze proste bude drobná. Mimochodem teď měla 2 roky a váhově naprosto odpovídá. Nenech se vystresovat a rozhodit. pokud je mala spokojena tak ju neřeš. Řekni ji ze papá všechno a zkousej dal podle tempa dcerky. Z kojení nabere víc než ze zeleniny a krupky

Manžel, hubeňour, chodil taky od 7 měsíců a vypadá to, že malá bude po něm. Jsme oba menší.
Akorát nám za ty dva měsíce vyrostla jen dva centimetry, tak snad to zase dožene.
Jinak taky papá suprově, furt jsem se u toho měsíčního bojkotu stresovala a když jsme se ho konečně zbavily, tak nás začala prudit doktorka. Malá je spokojená, jen je asi moc aktivní, to doktorka ani nechtěla slyšet a hned mě umlčela jinýma povýšenýma řečma.

Děkuju za rady, jsem klidnější :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2842
3.1.20 19:00

Moje deti ji spatne obe :roll: Starsi v 5,5 letech sni sotva 100g porci k obedu. S mladsim (2,5 roku) jsem se dostala nedavno k nutricni a doporucila davat vice masla a oleje do kazdeho jidla (tedy tam, kam se to hodi). To by snad ani takovemu drobeckovi nemelo ublizit. Pediatricka to ale nikdy neresila, protoze pribiraly (i kdyz pomalu). Urcite je potreba prihlednout take ke genetice a nekoukat jen na tabulky. Pediatr, kteremu veris, je hodne dulezity. Budes ho vidat jeste hodne dlouho a resit s nim ruzne veci. Takze vzajemna duvera je podstatna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10522
3.1.20 20:05
@larieta píše:
Manžel, hubeňour, chodil taky od 7 měsíců a vypadá to, že malá bude po něm. Jsme oba menší.
Akorát nám za ty dva měsíce vyrostla jen dva centimetry, tak snad to zase dožene.
Jinak taky papá suprově, furt jsem se u toho měsíčního bojkotu stresovala a když jsme se ho konečně zbavily, tak nás začala prudit doktorka. Malá je spokojená, jen je asi moc aktivní, to doktorka ani nechtěla slyšet a hned mě umlčela jinýma povýšenýma řečma.Děkuju za rady, jsem klidnější :)

Tak buď změnit doktorku nebo to co říká pouštět jedním uchem tam a druhým ven a jen jí to odkývat :nevim:.
Jestli tě to samotnou trápí, přidala bych ty tuky, co jsem psala, poctivé přes noc tažené zeleninomasové vývary, oleje, žloutky, máslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
3.1.20 20:56

@Lucie_Sx Tuky určitě navýším, poctivé vývary dělá manžel, takže supr nápad, děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat