príkrmy "polopatisticky";o)

843
1.11.05 10:02

príkrmy "polopatisticky";o)

Ahoj maminy, viem že sa tu o tom už vela písalo, a hlavne preto už mám z toho velkú hlavu :roll: :lol:
Tak prosím, napíšte mi polopate, ako na príkrmy - kedy s čím začať a podobne… 8)
Chcem začať mrkvičkou, potom by som chcela asi za týždeň až 2 pridať brambory… a to je prvá otázka: 1) keď pridávam ďalšiu zeleninku, mám to zmiešať s tou predošlou, alebo dávať samostatne, nech spozná tú chuť?

1. a akou zeleninkou ste potom pokračovali?
  2. A kedy začať s ovocnými svačinkami - čím ste začali?

Ja viem, že je to veľa otázok naraz, ale prosím, skúste mi odpovedať :oops: :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

625
1.11.05 10:14

Ahoj,
neboj, příkrmy nejsou zas taková bojovka, jak to vypadá:-) a teď k tvým otázkám:
ad1) Já to smíchávala-tj. uvařila jsem mrkev a bramboru. Měla jsem ostatně ideu, že když už jí mrkev, tak bude lepší, když to „nové“ jídlo bude mrkvi aspoň trochu podobné a ne úplně nové.
ad2) Je to neuvěřitelné, ale zjistila jsem, že si to napamatuju:-( První byla každopádně mrkev, pak brambory, pak do toho trochu (!) petržele. Dost brzo jsem zkoušela přidat červenou řepu, brokolici, květák (nás nenadýmal, ale to se musí vyzkoušet) a špenát. Obvykle to tedy bylo brambory+nějaká z výše vyjmenovaných zelenin.
ad3) S ovocem jsem začala až když Kačka k obědu jedla fakt už jen zeleninu a nemusela se dokojovat. Říká se, že ovoce je sladší a když se mimčo jako první naučí na ovoce, tak pak nechce zeleninu. Začala jsem jablkem, resp. jablkem s mrkví.

Ať it mimčo heuzky papá!
Jana+Kačenka 10,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
1.11.05 11:27

Ahoj,
my jsme taky začali mrkví, pak mrkev s bramborem, mrkev s bramborem a dýní (doteď moc oblíbené), mrkev s rýží, brambor se špenátem, brambor s brokolicí… Ovoce jsem dala prckovi hned týden po zelenině :oops: , přiznám se že jsem neměla moc potuchu kdy přesně ho začít dávat, paní doktorka říkala že můžeme hned. Dávala jsem ze začátku banán, pak jablko-banán, vařená mrkev -jablko, jablko-hruška (když je jablko a hruška povařené, víc to malé šmakuje).
Sem tam dáváme i kupované zeleninové nebo ovocné příkrmy, inspiruju se i jejich kombinacemi.

ať mimískovi chutná,
maya + adélka 7 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
1.11.05 12:53

Ahojky,
vzhledem k tomu, že teď je to u nás opět aktuální, napíšu Ti i já :-)

Předpokládám, že do ukonč.6 měsíce kojíš…

Začala jsem vařenou mrkví, rozmixovala, přidala kapičku extra virgin oliv. oleje (tu přidávám vždy k zelenině) . První den jsme ochutnali asi pět maličkých lžiček a konec, druhý den jich bylo dvacet, třetí den zase více…nespěchali jsme :) Asi po 4 dnech jsem přidala brambor, postupně to množství zvyšuj. Celkový příkrm by měl mít 150-200ml.
přikrmuji asi 14 dní a asi začneme ovocem, to co psaly holky, jablko, jablko s mrkví, občas s banánem…

To, co je, myslím, důležité je, že Ti to samotné krmení nesmí trvat dlouho, u obou dětí se osvědčilo, podávat lžičky opravdu rychle, potom nestíhají dělat „hlouposti“. Mám takovou miniaturní lžičku, krásně se vejde do pusinky…dobrá je i malá lžička dřevěná…

Vypadá to jako složitý návod, ale uvidíš, je to jednoduché

Měj se
Theo, Kryštof, Julie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
1.11.05 16:18

Jéjé, to je prima diskuse :)

Nás to čeká za měsíc a tak se mi tyto praktické poznatky a zjednodušené návody „jak na to“ taky hodí. Jsem zvědavá, zda se ten náš kojený brouček pustí do mrkvičky s chutí :wink:

Mirka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
843
1.11.05 20:23

áno, do konca 6 mesiaca len kojíme :)
som zvedavá, ako nám to pojde… keďže malá už na nás s veľkým záujmom pozerá, keď nás vidí jesť :wink: :D

ďakujem za odpovede :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.11.05 15:19

Ahoj holky,

malá málo přibírala, tak nám doktorka řekla, ať už jí začnu k obědu dávat taky zeleninku. Tak jsme začali. Strašně jí to chutná, ale jenom ty kupovaný, je teda pravda, že jsou opravdu lepší, než to moje. Zkoušela jsem uvařit bramboru s mrkví, ale vůbec to nechtěla a ještě se u toho tvářila, jako bych jí dávala citron :)

Můžu se zeptat, jak to doma vaříte a jestli do toho ještě případně něco přidáváte? A ještě jsem se chtěla zeptat, dávám jí už tyhle zeleninové 14 dní, kdy můžu začít i s masem? A ještě musím napsat, že taky po obědě potom celý den hodně „prdí“ :)

Díky moc za rady Petra

• Nahlásit
  • Citovat
116
5.11.05 15:56

ahoj. my používáme kupované, jen když nemám čas nebo někam jedeme. jinak vařím. co nám moc chutná, je brokolice - až překvapivě :lol: jinak emča taky děsně prdí - ale to je správné, představ si, kdyby to ven nešlo, jak by je to trápilo. my navíc asi měsíc po zavedení příkrmů, kadíme i 3× denně. petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
5.11.05 16:02

jo a ještě pro anonymní petru - zkoušela jsem maso po 3 týdnech zeleninky, ale nechutná jí to :( :cry: i když je tam jen malinkatý kousek, pozná to a nechce. jinak ohledně masa jsem tu rozjela diskuzi - odkdy maso? tak se na ni koukni. petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
5.11.05 16:03

Ahoj Peťo,

můžu Ti uklidnit, že moje malá domácí taky nerada, takže příkrmy kupuju akorát občas do nich přimíchám domácí brambor, petržel nebo cuketu. Myslím, že přidávat se do nich zatím nic nemá (žádná sůl nebo cukr), maximálně lžička olivového oleje nebo másla, já dávám olej.

Ohledně masa nevím jistě, ale já začnu až po měsíci zeleniny, tj. až malé bude 7. měsíců.

Včera jsme měli hlučnou, přímo bouřlivou noc po brokolici :( Tak jsme vytáhli starý dobrý Sab Simplex :roll:

Timeaa+Adinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
5.11.05 18:31

Pozor, máslo nedávejte, je to vlastně z kravského mléka! Kdyžtak olivový,rostlinný nebo slunečnicový olej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
5.11.05 21:55

Nicki:

máslo nedávám,ale jogurt na doporučení lékařky ano a ten je přeci taky z kravského mléka…někde jsem četla,že se kravské mléko nemá kvůli nízkému obsahu železa,ale dr. mi jogurt doporučila kvůli živým kulturám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.11.05 09:58

Bolení bříška po zavedení příkrmů

Já ted už asi tři dny zkouším mrkvičku (Hami-první lžíčka, naředěné vodou). Mimi jestě k tomu bere od narození železo. A myslím, že spolu s tou mrkvičkou mu to způsobilo zácpu a včera v noci následně nepříjemné bolení bříška. Dnes ráno se naštěstí po těch 3 dnech dílo povedlo a bříško už nebolí. Nevíte jak tomu zabránit, nebo aspoň zmírnit? mrkve dávám zatím jen malinko, i když první den jsem to možná trošku přehnala. Mimi se na to totiž docela vrhlo a tak jsem mu dopřála možná trošku více:(

• Nahlásit
  • Citovat
1138
6.11.05 20:25

Atto, my trpěli zácpou hodně. Tak jsem raděj dávala brokolici, taky se může místo mrkve jako první příkrm. Když nekakala dlouho, tak dostala na pití ovocnou štávičku, nebo švestkovou přesnídávku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
6.11.05 21:30

Ahojjky,
Petro a další - tak to je dobrý jak je každé mimi jiné - mě zase Bianka absolutně odmítá jíst kupované, takže když někam jedeme tak musím vozit svoje zavařené a hlavně nesnáší mrkev! Teda mrkev tam být může ale nesmí být převládájící a to bohužel v těch kupovaných je a proto jí asi nejedou.
Jo a taky jsem měly „tuhé kakání“ , podstatně se to zlepšilo když jsem začala na svačinku dávat ovoce - většinou jablko ze skleničky (neb tady malá zase naopak vyžaduje pouze kupované a vařené, syrové jablko nechce)nebo rozmačkaný banán.
pá Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama