Příkrmy, šťávičky, kaše - vaše zkušenosti

24
24.6.20 10:50

Příkrmy, šťávičky, kaše,...

Zdravím maminky,

Chtěla bych se zeptat, jaká je nebo byla vaše cesta s příkrmy, šťávičkamk, kašičkami,…
Kdy jste začínali? Čím jste začínali? Mixovali jste mixereme nebo rozmačkali vydličkou? Kdy kaši, kdy šťávy atd…?

Doplnění: případně jestli jste prckům dávali něco sladkého, nějaké dobroty, nebo jste jeli bez soli a bez cukru?

Děkuju moc za odpověďi a přeju hezký den :mavam:

Příspěvek upraven 24.06.20 v 11:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17422
24.6.20 10:53

Ja začínala s prikrmem (zeleninou) ve 4 a pul měsících, sam mel o jidlo zajem. Kasi sem davala zhruba po mesici na večeři. Stavy jeste vubec nemel (je mu:13 mesicu). Vetsinou sem kupovala sklenicky, kdyz bylo domaci, tak sem mixovala, určitě do pul roku, pak uz zvladal i mensi kousky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
24.6.20 10:56

Od cca 4.měsíce ochutnávaly zeleninu, později masozeleninu k obědu. O cca měsíc déle jsem začala zařazovat ovoce, za další měsíc přidala večeři - opět masozeleninu nebo husté polévky, úplně naposled kaši k snídani, někdy kolem 8.měsíce. Obě děti mi od 10 měsíců jedly 5 X denně normální jídlo a mléko měly jen navíc. Šťávy jsem nikdy nedávala, k pití jen vodu. Ale oba začaly pít až když jedly celý den. Do té doby to bylo v řádu pár deci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12954
24.6.20 11:00

Začínala jsem zeleninou ve 4 měsících, za měsíc maso pak brzy lepek, pak ovoce, nikdy jsem nemixovala, jen mačkala vidličkou. Jediný co jsem mixovala byla řepa. Štávičky nedávám (proč proboha?). od 6 měsíců jsem začala používat bylinky, kmín, bobkový list, papriku, atp. a od 3/4 roku jí s námi, dosoluji až po oddělání synovi porce.

edit: kaše dávám na snídani, s ovocem čerstvé i vařené, přesnídávkou, skořicí a máslem, ted i kakao.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
24.6.20 11:04

@debra.morgan šťávičky take nemám úplně v plánu, ale myslím si, že jako zdroj vitamínů se že začátku hodí? Mám je v plánu ředit a nedávat každý den, převážně chci dávat jen vodu…
Plus to byli myšlené šťávy z ovoce bez cukru

Příspěvek upraven 24.06.20 v 11:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12954
24.6.20 11:08
@Eliver píše:
@debra.morgan šťávičky take nemám úplně v plánu, ale myslím si, že jako zdroj vitamínů se že začátku hodí? Mám je v plánu ředit a nedávat každý den, převážně chci dávat jen vodu…

nehodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14751
24.6.20 11:08

Začínala jsem asi v 5ti měsících a na začátku mixovala jenom maso. Jinak veškerou zeleninu jen pasírovala a potom už mačkala vidličkou. Šťávy žádné. Pití mm, voda, čaj. Ale dělala jsem hodně vývary.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
24.6.20 11:11

@P4ja a vývar jsi tedy rozmixovala a mimčo papalo hodně tekutý „příkrm“ tedy? Od kdy jste začali dávat vývar s nudlemi atd prosim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
24.6.20 11:14
@Eliver píše:
Plus to byli myšlené šťávy z ovoce bez cukruPříspěvek upraven 24.06.20 v 11:08

Myslíš, že má prcek málo vitamínů z UM nebo MM? Je to blbost, akorát si ho naučíš na sladké a nebude ti chtít pít nic jiného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
24.6.20 11:17

@Aduš8 my jsme na UM… Já jsem právě trošku vystresovana z tety a babičky, které mi už říkají, že bych měla začít dávat šťávy atd.. První věc je, že melej na to ještě nemá věk a za druhé ty mléka jsou dneska už podle mě jiné a plné vytaminu než před 25 lezy že?
Malému nechci dávat právě šťávy z toho důvodu co píšeš, to je radši vypiju já :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6795
24.6.20 11:21

Me vsechny tyhle pripravy strasne nebavily a nebyl na ne moc cas, takze jsem zacinala pozdeji - v 7. mesici, a vsechno co slo jsem nabizela zaroven i rovnou ode me z talire. Co snedla rozmackane vidlickou, s tim jsem se nemixovala. Na piti pouze vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
24.6.20 11:22

@Eliver je to přesně, jak píšeš. Dříve UM neobsahovalo to, co dneska. Mně taky máma tvrdila to samé, nenechala jsem si do toho kecat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6795
24.6.20 11:23
@Eliver píše:
@Aduš8 my jsme na UM… Já jsem právě trošku vystresovana z tety a babičky, které mi už říkají, že bych měla začít dávat šťávy atd.. První věc je, že melej na to ještě nemá věk a za druhé ty mléka jsou dneska už podle mě jiné a plné vytaminu než před 25 lezy že?
Malému nechci dávat právě šťávy z toho důvodu co píšeš, to je radši vypiju já :lol:

No tak vitaminu je v UM asi stejne, jako ve vitaminove tablete. Tj. jsou tam, ale umele.
Takze ted bude leto, vsude hafo urody, tak bych mu urcite davala do ruky nebo rozmackane. Zalezi tedy taky na veku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
24.6.20 11:25

@Lucie_Sx malému jsou právě 3 měsíce a za měsíc pomalu začneme, tak se chci informovat jak to funguje u jiných maminek a najít si svoji cestu která bude mě a prďouskovi vyhovovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23139
24.6.20 11:26

Ono taky záleží, jakýho jedlíka budeš doma mít.
Syn začínal klasicky, po čtvrtém měsíci, jednodruhová zelenina, cca po týdnu sem přidávala další chutě. První byly mrkev, dýně, brambory, pak už sem dávala, co mi zrovna padlo pod ruku. Ke každému příkrmu trošku másla nebo oliv. oleje (kvůli vitamínům rozpustným v tucích).
Maso sem přidala někdy před šestým měsícem.
Pití byl boj, takže tam sem, bohužel, začala relativně brzy s ochucenými věcmi - slabý domácí sirup, ovocný čaj,…
Někdy okolo sedmého měsíce začal pomaličku jíst naše (opatrně kořeněné) jídlo, v roce už jedl kde co… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama