Příkrmy u kojeného dítěte - kdy, výbava, vaření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 03.10.18 14:01
Příkrmy u kojeného dítěte - kdy, výbava, vaření

Ahoj holky,
včera jsem byla s malou na kontrole a doktor už mě tlačí do toho, abych od ukončeného 4. měsíce začala dávat kupované příkrmy a postupně odbourat jedno kojení.. Abych pravdu řekla, tak mně to přijde brzy. Malá v pohodě vystačí s kojením a prospívá. Takže jsem se chtěla zeptat, jak to vidíte vy? Nám v prodonici říkali, že pokud kojíme, tak není důvod na příkrmy spěchat a úplně nahradit jedno kojení. Přece jen ji hned nechci ošidit o jednu dávku MM.

Druhá otázka. Jestli je opravdu potřeba dávat kupované skleničky? Ráda vařím a těšila jsem se, že budu vařit i pro malou. Dokor tvrdí, že kupované jsou víc hlídané, ale zase si říkám, že doma vím, co o příkrm dám.

Třetí věc. Co z nádobí, krabiček se vyplatí koupit pro domácí vaření? Takové ty vychtávky, co se vám vyplatily. Na samotné vaření, skladování a třeba i mražení.

Stačí krátká opověď, jen pro představu. Všechny matky kolem jedou ve skleničkách a já úplně nejsem rozhodnutá a na netu je toho tolik, že z toho jde hlava kolem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Alyss1
Závislačka 2871 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 14:05

Pokud prospuva a vylozene se “nesape” po jidle, nespechala bych.

Vzdy jsem varila. Ta “kontrola” je podle mne prehnana. Urcite nekontroluji kazdy kus.

Vyplati se mit po ruce dostatecny pocet malych plastovych krabicek. A tycovy mixer.

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 03.10.18 14:08

@Alyss1 Děkuju. S tím začátkem máš pravdu, ale nvm jak pochodíme u doktora. Asi budu trochu kecat :)

Kriss Tina
Kelišová 6069 příspěvků 03.10.18 14:09

Nespechej, s kojwným dítětem můžeš začít v půl roce a rozhodně nemusíš příkrmy kupovat. Jinak sem nekupovala nic speciálního, nic sem nemrazila, prostě každý den uvařit jeden brambor, kousek mrkve apod nezabere zas tolik času :nevim:

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 03.10.18 14:12
@Kriss Tina píše:
Nespechej, s kojwným dítětem můžeš začít v půl roce a rozhodně nemusíš příkrmy kupovat. Jinak sem nekupovala nic speciálního, nic sem nemrazila, prostě každý den uvařit jeden brambor, kousek mrkve apod nezabere zas tolik času :nevim:

Právě, taky si to stím vařením myslím. No a doktor nás právě tlačí kvůli imunologickému oknu, tak nvm. :nevim: Že prej děti, které začínají později mají víc alergií, ale zdá se mně to divné :nevim:

Uživatel je onlineJitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 03.10.18 14:17

@P4ja my jsme na UM, takže jsem začala už po tom 4.tém měsíci, ale pokud bych plně kojila a nebyl by důvod s příkrmy začínat dříve, nechala bych to klidně na těch půl roku ;) jinak já mám nakoupené skleničky i vařím, je to tak 20% ze skleniček 80% uvařené. Hlavně na výletech a nebo když se Ti něco nepovede jsou ty skleničky fajn :mrgreen: jinak kromě tyčového mixéru nic speciálního nepoužívám, přebytky zamrazím v silikonových formičkách na muffiny, přendám do sáčku a pak vyndavám z mrazáku dle potřeby.
Jak bylo letos hodně úrodné léto, tak jsem si zavařila i velký množství domácích ovocných přesnídávek.

Hadumi
Extra třída :D 13570 příspěvků 03.10.18 14:18

Pokud prospívá a o jídlo nemá zájem, tak bych počkala. Nevidím důvod dávat kupované. Já ocenila v začátcích tvořítka na led, udělala jsem si např. 20 kostek mrkve, petržele, řepy … pak jen před obědem vyndala, po čase jsem nechávala rozmrznout víc druhů dohromady. Po čase jsem vařila vždy na 2 obědy (2 porce). U prvního dítěte jsem spěchala, a pak jídlo nesnášela. U druhého jsem si počkala a je to žrout.

K92
Kecalka 214 příspěvků 03.10.18 14:18

S příkrmy bych počkala, obzvlášť jestli přibývá. K těm vychytávkam…os­vědčil se mi chopper (mixér) od značky Bravo. Bez něj ani ránu. Na příkrmy ideál. Když je v myčce, tak použijí tyčový mixér.
A k tematu skleničky vs. domácí příkrmy.
Myslím že je to co se kvality týče prašť jako uhoď. Skleničky jsou sice kontrolované, ale nikdy nevíš, jak to skladují, jak probíhá přeprava. Kamion např. stojí cely na sluníčku, teplota přesáhne 50 stupňů, jindy to nechají na mraze. Nedělám si iluze. Já většinou vařím, když je krize, dám skleničku.

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 03.10.18 14:19

@Jitul.kaaa9 Děkuju. Ty formičky jsou fajn nápad. A skleniček pár asi taky koupím. Jen mně přijde nesmysl dávat jen ty. Vždyť mají úplně jinou chuť než domácí. A jak pak budu malou zvykat na domácí jídla :(

Hadumi
Extra třída :D 13570 příspěvků 03.10.18 14:19

Jo a první jela na skleničkách a všem kupovaném, malému vše dělám a jednak je to velmi rychlé a jednoduché a taky mnohonásobně levnější.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 14:26

Pokud prospívá, kojila bych dál do těch cca půl roku, pokud nezačne samo mít zájem dřív. Za dva roky se bude říkat, že se má začít s příkrmy při úplňku, za pět let, že se má začít buřtem. Nejlepší je podle mne intuice.

Vařím v Beabě, je to skvělý, dá se sehnat i na bazaru.

Uživatel je onlineJitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 03.10.18 14:29

@P4ja hlavně když budeš vařit, tak bude mít mimčo i mnohem rozmanitější jídelníček, v těch skleničkách toho zase tolik není. Moje malá má radši domácí, ale je to žrout, takže obvykle nepohrdne ani skleničkou. Něco je i ze skleničky chuťově docela fajn, něco katastrofa. Ale jak píšu, sama je dávám, je to pohodlnější a myslím, že občas se svět nezboří. A jak tu někdo psal pode mnou, tak zamražovat do formiček na led jsem ze začátku taky zkoušela, ale s tím mým žroutem jsem jí toho pak stejně musela ohřívat celou misku, takže jsem přešla na ty muffinové formičky :-)
Jinak já se inspirovala (a pořád inspiruju) mimo jiné i na tomhle blogu http://www.prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz/

Kukacka123
Závislačka 2501 příspěvků 03.10.18 14:32

@P4ja muj dr mi rekl, ze nejdrive od 5. ukonceneho mesice.. ja ale plne kojim a pokud to pujde dal, jsem rozhodnuta kojit do pul roku a pak zacit s prikrmama ;) pokud by mala mela malo, zacnu drive asi no :nevim: a pokud ti miminko pribyva, nehrotila bych to ;) podle sveho rozumu…

Jinak si taky myslim, ze domaci je lepsi a planuju delat prevazne domaci :think: sice se sklenicky mozna vic kontroluji pri vyrobe, ale jak tu zaznelo - to prevazeni a skladovani opravdu neni vzdy koser.

Jinak planuju nejake boxiky do mrazaku, tycovy mixer…a dal se taky rada nejake vychytavky dozvim :)

Příspěvek upraven 03.10.18 v 14:33

veria
Generální žvanilka 23799 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 14:32

Imunologicke okno je už překonané, ta teorie se nepotvrdila, jsem se nedávno docetla. Ono se to pořad mění. Můžeš klidne počkat až na 6 měsíců.

Mmmanka
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 03.10.18 14:39

Ahoj, varim uz pro treti. :lol: :mrgreen: Sklenicky uplne nezatracuju, ale mela jsem je tak od cca 9 mesice az jsem zavedla domaci stravu, jako nouzovku, kdyz jsem nemela uvareno pro mimco a prisli jsme z vyletu nebo pohodlne prevazeni prikrmu na cesty ci navstevy. :palec:
Jinak my se snazili mit “bio” od nas ze zahradky nebo z bedynek, babicka nam zavarila treba jablicka bez cukru do sklenicek, neco jsem zamrazila. U sveho prikrmu vim, co tam davam a krom tech skodlivin, co se tam dostane z pudy, tam nejsou zadne pridatne veci, skroby, pridane cukry atp.

Hodi se podle me male sklenene/porce­lanove misticky, na prevazeni mam plastovou misku s vickem na ohrev mikrovlnce a s vickem na prevoz. Nerekla bych, ze varenim z mistnich surovin do sebe dostane vic skodlivin nez ze sklenicek, ale laboratorne to vysetrene teda nemam. :think:

Zacinala jsem u vsech v 6 mesicich. :palec: Taky jsem slysela, ze jsou ted nejake studie na imunookna apod., mne a mym detem to vyhovovalo takhle (koukala jsem i na to, kdy se zacnou divat na nas, jak jime, to jsou pry pripravene na prikrmy), zavedla jsem vse v pohode, decka nejsou nejak extra nemocne a jedi v podstate vsechno, prikrmy bastili vsichni s chuti. :palec: ;)
Preju spokojene brisko prckovi! ;) :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >