Příkrmy u kojených dětí a imunologické okénko

Anonymní
14.12.19 13:56

Příkrmy u kojených dětí a imunologické okénko

Ahoj, stejnych temat je hodne, ale pomerne starych, chci se zeptat, kdy jste zacali s prikrmy u plne kojenych deti a pokud az od ukonceneho 6. mesice, co imunologicke okenko? Proste jaky na to mate nazor.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
264
14.12.19 14:01

Zacala jsem v 5 mesici zeleninou, do 6. mesice jsem pridala lepek (kase) a az zacali jist masozeleninu, tak jsem nasadila ovoce. Nedavam med, ryby a rizikove ovoce se zeleninou do 1 roku, mlecne vyrobky - jogurt od 8.mesice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
14.12.19 14:03

Plně jsem kojila. Banán ochutnala asi v 4,5 měsíci, jen to olízala. Dávala jsem ochutnávat kousky, imunlogické okénko jsem neřešila. Nejsme alergici nikdo z obou rodin. Vše jsem konzultovala s pediatrou, které věřím. Ale z rozumem - houby ještě neměla (rok a půl), při podávání kyselejších druhů ovoce jsem hlídala zadek. Jednou se mi osypala na puse z rajčat, ale když jsem je ochutnala tak se nedivim, bylo to v zimě a byly hrozně kyselý.

• Citovat
  • Nahlásit
2766
14.12.19 14:05
@Anonymní píše:
Ahoj, stejnych temat je hodne, ale pomerne starych, chci se zeptat, kdy jste zacali s prikrmy u plne kojenych deti a pokud az od ukonceneho 6. mesice, co imunologicke okenko? Proste jaky na to mate nazor.

Obe deti plne kojene a prikrmy jsem u obou zacala od ukonceneho 6. mesice. Doktorka mi rikala, ze muzu drive. Ja nechtela. Pak mi take rikala, ze mam hned dat lepek atd. Ja si jela podle sveho a vse zarazovala postupne. Nasledek nevidim. Ony se i ty nazory za 3 roky zmenily, takze co mi bylo doporucovano s prvnim, tak s druhym uz bylo uplne jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
14.12.19 14:30

Plne jsem kojila a taky jsem začala az po ukončeném 6. měsíci. Nejdříve zelenina, pak maso, kaše a ovoce. Četla jsem, že to imunologické okénko už je zase překonáno. Každý rok pomalu přijdou s něčím novým :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52506
14.12.19 14:31

Teď už je zas teorie imunologického okna pasé :lol: Se zjistilo, že to vlastně není tak, jak se předpokládalo… Každopádně já druhé dítě přikrmuji plus minus od šestého ukončeného měsíce, první už školní není alergické naprosto na nic, druhé se taky jeví v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9423
14.12.19 14:34

Kašli na nějaké okénko, x let zpět to byl žádný lepek do roka, od nějakého okénka už se začíná taky ustupovat.
Prostě dej na svoji intuici a až budou děti jevit v rámci řekněme 4-8 měsíů zájem, tak začni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
14.12.19 14:34

@ugluk přesně tak. Mně to doktor taky nedávno řekl… Imunol. okno je pasé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6048
14.12.19 14:57

Já dceru, plně kojenou začala přikrmovat asi ve 4,5. Prostě na ni bylo poznat, že už chce jíst/ochutnávat. Je drobek a přitom teď, v necelých 6m „žere“. Jí vše - kaši, ovoce, masozeleninový příkrm, dětské vhodné sušenky a krekry, před spaním a dle potřeb(nejsem doma) dostává UM. Příručky a rady si čtu, ale řídím se rozumem a citem. V jídle, jak ve všem, jsou děti originály. Syn mi takhle nebaštil, myslím, že nesnědl lžičku kaše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
14.12.19 15:18

Já u kojeneho syna začla ve 4 a pul měsících. Rozhodující pro mě bylo, že měl o jídlo zájem. Sem za to i radši, aspoň ho chvíli může hlídat někdo jiný a nejsme zavysli jen na prsu. V půl roce už měl 3 chody denně (ráno presnidavaka, poledne zelenina a maso, večer kaše) a mezitím třeba krupka do ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
14.12.19 15:26

Zrovna zacinam prikrmovat druhe dite a nemam ani tuseni co je imunologicke okenko :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
14.12.19 15:59

Imunologické okénko je už dávno vyvrácený blábol, už jen když se nad tím člověk zamyslí, tak to nedává smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17131
14.12.19 16:40

Ty alergeny jsou v tom mlice, ne? Pokud teda matka ty veci ji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14072
18.12.19 07:18

U první dcery jsem začala v ukoncenem 6.mesici hodně pozvolna a u druhé o něco dříve, okolo 5,5mesice.
Jela jsem podle tabulek..nejprve zeleninu, pak maso a nějakou tu lepkou přílohu, pak ovoce, pak jogurt a poslední kaše..
K lepku se první dostala okolo 8.mesice, druhá okolo 7.mesice. Jogurt v 8.mesici..
Já jsem nespechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat