Příkrmy u nedonošených miminek + vycházky po ockovani

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
26.10.21 11:30

Příkrmy u nedonošených miminek + vycházky po ockovani

Zdravim ;),
nevím zda tu není už taková diskuze(nedohledala jsem :) )

Malý má 7mesicu (korigovane 5,půl m ) jsme skoro dva měsíce na prikrmu.
Jak to mate s prikrmy? Zda už oběd mít bez mléka, nebo stále musí mít půl skleničky a dorazit mlékem?
Kdy začít s masem a ovocem?
Proste jak krmite po cely den miminko :).
Jaký mate rezim(časy krmeni )

Dále se chci zeptat na ockovani.
Sly jste s miminkem v zimě ( kolem nuly, nebo i lehce pod nulou) ven po ockovani? A na jak dlouho?

Mám spoustu otázek a pediatr na vysvětlování nemá čas (mi občas tak prijde )
Tak bych byla rada možná i za nějaký kontakt s maminkou, co má taky nedonosenatko :)

Stále se v těch prikrmech placam! :(

Prosím o slušně komentáře, Dekuji :) a hezky den všem :) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27119
26.10.21 11:52

No za mě teda na nedonošeně jsi s těmi příkrmy moc hrr, i když je na UM.
Po očkování normálně ven. Mimino v kočáře má klidový režim tak jako tak. A větší dítě stejně asi řetězem nepřivážeš. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23576
26.10.21 11:55

Po očkování jsem ven nechodila, ale záleží samozřejmě na jeho celkovým zdravotním stavu, naše holka trpěla na záněty průdušek. Příkrmy jsem nehrotila. Když snědla všechno, tak jsem už mlíko nedávala, když jedla málo, tak jsem dokrmila. Na tabulky a předpisy prdím, jedu podle svýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
26.10.21 12:02
@Svistice píše:
No za mě teda na nedonošeně jsi s těmi příkrmy moc hrr, i když je na UM.
Po očkování normálně ven. Mimino v kočáře má klidový režim tak jako tak. A větší dítě stejně asi řetězem nepřivážeš. :mrgreen:

Prikrmy nám už odsouhlasila MUDr … ptám se z toho důvodu, ze jedna kamarádka už do nedonosenatka cpe vše a je stejně staré jako moje :). Tak se prave ptám, zda nedělám něco “opozdene” :D
Dekuji za komentář :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
26.10.21 12:04

Prikrmy jsou ve finale uplne jedno, hlavne nedavat zadna dochucovadla, nesolit moc, varit idealne z bio produkce, ale jak to nakombinujes uz je na tobe a miminu.

Po ockovani klidne ven, ale na tyden pred a po bych omezila kontakt s lidmi, at k tomu neco nechytne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 12:08

Tak my jsme byli extrem. Nedonoseny syn zacal bojkotovat mleko, takze jsme postupne zacali zavadet vsechny prikrmy velice rychle.Byly mu 4 mesice, korigovane 1 mesic :) Pediatricka to neresila, kdyz jsem ji volala, ze nechce mleko, tak pry nasadit prikrmy. Jestli zapomela, ze je o 3 mesice narozeny drive nevim, ale stejne to byla jedina moznost. Po prikrmech se vzdy jen zaprasilo.

• Citovat
  • Nahlásit
535
26.10.21 12:47

A jak ho teda krmis ty? Nejak to nechapu, dostava vzdycky jen pul sklenicky, ceho? Proc by musel jen pul sklenicky? :think:

Mam nedonosenyho syna, ted uz 16 mesicu, o 6 tydnu driv narozeny a nikoho jsem se na svoleni k zavadeni cehokoli neptala, kdyz byl pripraveny na jidlo (fixirovani dospelych pri jidle, natahovani po jidle, lzicce atd), zacali jsme v jeho 5,5 mesici a a rozumem, ochutnaval mixy, varene do rucicky, pak maso, ovoce, jogurty, ale ji drovne, takze jsem mu to nabizela napreskacku, ne po mesicich nebo nejaky vazeni porci a pak teprve nove denni jidlo, to bychom byli stale u obeda :lol:

Mas o batolecim jidle neco nastudovano?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
26.10.21 12:52

Kluk byl stejně starý chronologicky i korigovane jako vaše dítko. Ale kojila jsem. Po příkrmu dokojila. 2× denně jsem dávala a zkoušel co tři dny nový druh zeleniny. Maso az po měsíci od zavedení příkrmů zkusil. Lepek zhruba po 3 týdnech od začátku příkrmů. Samo to byly spíše ochutnávky než cílene snězení porce. To až po 2 měsících jedl tak nějak normálně svoji porci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
26.10.21 13:12

Mám tři děti, jedno o tři měsíce narozené dřív a všem jsem zaváděla příkrmy stejně. Tj. jako u “normálních” dětí - mrkev, dýně, zelenina, maso, žloutek, kaše, ovoce… jedna potravina tři dny na toleranci. Dávku tolik, kolik chtělo sníst a mlékem jsem se snažila spíše nedokrmovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat