Příkrmy u plně kojeneho miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 06.03.17 13:54
Prikrmy u plně kojeneho miminka

Milé maminky, přiznám se, ohledně prikrmu pro naši malou slečnu pořad tápu.. Skoro v každém tématu se řeší jídelníček u miminek na UM, tak se chci zeptat maminky jak to mate vy, co plné kojite (já tedy nesu těžce ze už malá obedovou dávku vynechala úplně a jen tak si mě nahradila vodou :D ).. Naše malá je plné kojena a teď je nám 7 měsíců a par dni.. S prikrmy jsme začali ukoncenym šestým měsícem - obedem.. Uz máme zavedenou skoro všechnu zeleninu a kombinujeme..Minuly týden už jsme také dali poprvé maso.. Už má -prozatím - plnou dávku 150g.. Dneska chci zavést další prikrm - odpolední svačinu - mám zavarene ovocné presnidavky, tak zase budeme opět navyšovat a to je zatím naše jediné jídlo.. Náš jídelníček je tedy zatím takovýto:
7:00-8:00 záleží jak se vzbudí MM
10:00 MM a spánek cca do 12:00hod..
12:30-13:00 zeleninový prikrm cca 150g+ už nechce dokrmovat MM, tak dávám vodu nebo cajik..
14:30-16:00 spánek
16:00 MM - dnes už tedy ovocná presnidavka + MM
18:00 MM
20:00 MM a spánek

A v mezidobí dlabe ty kukuřičný krupky.

Maminky, jak to mate vy?
Stačí to takhle?
A jak pokračovat dal?

Hezky slunečný den :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

hakmorka
Povídálka 48 příspěvků 06.03.17 14:12

Myslím, že to máte dobře. Možná jenom to kojení je docela často, skoro každé 2h. Ale to je hodně individuální. Pokud vám to tak vyhovuje, tak bych řekla, že je to v pořádku.

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 06.03.17 14:14

Můj 9. měsíců - snídaně kaše (asi deci), dopoledne kousek ovoce, oběd zelenina, někdy kousek masa, ale málokdy sní celou porci, spíše pár lžiček. Odpoledne nedávám jogurt, i když už by mohl, má MM (už měsíc trpí na rýmu a kašel, takže nechci zahlenit). A večer dávám zbytek oběda nebo kaši, když nestíhám vařit. Kojí se dle potřeby… takže s jídlem tomu zatím moc nedává.
V 7. měsících měl taky jen masozeleninu a začínali jsme ovoce :) Takže ok, akorát ovoce zařaď na dopoledne.

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 06.03.17 14:15

@hakmorka
No mě pravé také přijde, ze ty poslední tři kojení jsou hodně častý, ale když dam v 16:00 a pak bych dala až ve 20:00 tak mi to nevydrží, je už protivna a pretrpet koupel a vše ostatní už je boj..

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 06.03.17 14:16

@Akivasha
Super, děkuji za info..
Takže je lepší ten druhy prikrm zařadit na dopoledne než odpoledne?

hakmorka
Povídálka 48 příspěvků 06.03.17 14:19

Pokud chcete, mám menu od pediatra pro 9-12 měsíců, ale počítá se tam s UM, takže byste si to musela trochu poupravit podle svého.
ráno - mléko
v poledne- 9 měsíců 180g mixované zeleniny
12 měsíců 200g

• 1 lžičku kvalitního margarínu
  • 9 měsíců 30g masa

12 měsíců 50g masa

• mléčný výrobek( jogurt, tvaroh) 120g

na svačinu odpoledne 130g ovoce

• mléčný výrobek 150g nebo mléko

večer mléko nebo se může pomalu zavádět polévka

pazitka
Kelišová 6741 příspěvků 06.03.17 14:41

Mně to připadá super! a odpo je kojení častější, protože si dělá zásobu na noc.. jen tak dál :) :dance:

beruska9
Extra třída :D 10716 příspěvků 06.03.17 14:54

@hakmorka : by me zajimalo, co je kvalitni margarin

@Ivi05 : ja davala ovoce dopoledne, ale nevim, nikdy jsem neresila davky ani nahrazovani niceho, kolik snedl, tolik snedl, kojila jsem na pozadani pomezi to. Jako dalsi jsem dala kasi ke snidani,, tu masozeleninu pak mival az po odpolednim spanku.

jana1891
Povídálka 19 příspěvků 06.03.17 15:00
Moc to resis

Docela mne prekvapilo, ze ti mala spi celou noc. Moje 1. bylo presny jak svycarsky hodinky kazde tri hodiny mel zizen, az do roka a pul, pk uz jen 2× za noc a pak jen jednou. Asi od 4 let se budi jen na zachod.
Moje ditko vsechno pekne ochutnavalo a pak kdyz zjistilo, ze by to melo jist porad uz nechtelo, az v jeslich zacal. Vsichni jedli, tak jedl taky. 9,00 svacina, 11,00 obed v 14,30 svacina. Casto spal od obeda az do svaciny. Vychopatelka jej nebudila, nechtela jsem to, kvuli manzelovi. Tak jsme jeste meli okolo pul osme vecer vsichni spolecne veceri a v pul desate spat.
Dobra mi prisla brozurka od Hippa. Kukuricne pamlsky bych nedavala. Vis, co je vsechno v nich? Ovoce dopoledne, odpoledne zeleninka, treba rozmrazeny hrasek nebo predvarena kukurice. Ale byla rada zacokoliv, co snedl. Co nesnedl, to si vzali kluci ode mne, 4,5 roku.

AliTad
Kelišová 5291 příspěvků 06.03.17 15:34

@Ivi05 @hakmorka Pokud dobře počítám, tak má 5 kojení za 24 hodin, což u sedmiměsíčního rozhodně není příliš. Je to kojenec, takže základem stravy má být MM. Myslím, že jí pěkně, u svých dětí jsem si o něčem takovém v tomto věku mohla nechat zdát.

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 06.03.17 15:36

@jana1891
Já jsem ale nenapsala, ze spi celou noc, nebo to někde v příspěvku vidíš? Spinka od 20:00 do cca 6:00-8:00, ale v noci se na mliko budí, někdy jednou, maximálně dvakrát.. Když nám začali růst zoubky, tak i každé dvě hodiny, ale to byla asi týdenní záležitost..
Možná to řeším hodně, ale řeší to hodně maminek a každý není dokonalý, já si chci být proste jista a jen jsem se zeptala jak postupují ostatní maminky..
Na těch kukuřičných krupkach nevidím nic špatného, nesní balík za den, max. 5,6 kousku, ale to je taky každého věc..
Nemela zatím problém s zadnou surovinou, obědy papa krásné, některé ovoce už má i,,olizane'' tak začnu dávat jako další dávku.. Tak proč to měnit..
Ano mohla by jest jak by se ji zavřeli, ale já jsem zase toho názoru, proč ji prezentovat, kor když kojim, tak ať si zvyká postupne.. Proto moje otázka..
Ale i tak děkuji za příspěvek..

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 06.03.17 15:44

@hakmorka
Děkuji :)

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 06.03.17 16:21

@Ivi05 Taky se přikláním k tomu, že to moc řešíš. Jestli je to první dítě, tak je to pochopitelný, taky jsem řešila. Další děti mě poučily, že každé dítě je jiné a je třeba se řídit tím, co vyhovuje dítěti i tobě. Tvůj jídelníček vypadá celkem ok, jen bych možná to ovoce zařadila až v 18:00 nebo naopak hned ráno, ale to jen za předpokladu, že v noci taky kojíš. Důvodem pro toto by bylo, aby nebyly dva příkrmy za sebou a nebolela tě prsa z příliš dlouhé pauzy mezi kojením, až tě malá vyměnění za vodu i po ovoci. Taky můžeš některé dny do přesnídávky zamíchat trochu bílého jogurtu.

@jana1891 Mě by zajímalo, co je v kukuřičných křupkách tak špatného, složení těch z nejbližší lékárny uvádí kukuřičnou mouku a vodu.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 1 inzerát 06.03.17 16:38

Podle mě uplně ok, dělala jsem to stejně. Dopoledne jsem pak dávala ovoce(spíš čerstvé rozmixované, přesnídávku jen občas), pak za nějakou dobu jsem přidala kaši na večer, pak odpoledne bílý jogurt, pak ráno chleba s lučinou..to už jsem pak kojila v podstatě jen ráno a večer. takhle pak jedla dost dlouho.

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 06.03.17 18:12

@pazitka
Super, děkuji za odpověď :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >