Příkrmy - ukončený 4 měsíc se doktorce nelíbí

56
1.4.20 12:20

Příkrmy ukončený 4 měsíc se doktorce nelíbí

Holky prosím vás, jsme na umělém mléku a zavedli jsme příkrmy k obědu malej má týden ukončený čtvrtý měsíc (dávám brokolice, mrkev, dýně, brambory atd…) Papá krásně, vyrazdňuje se krásně dvakrát denně, nepláče prostě spokojený mimi ???? Včera u doktorky když jsem to řekla tak na mě koukala jak na blázna že je to ještě strašně brzo že jsem měla začít ukončený 6 měsíc že mu to nemusí dělat dobře…ale já myslela že když je na UM že můžu začít už s příkrmy…
A ovoce mu prý vůbec nemám dávat ať pry od 7 měsíce…nějak se mi to nezdá co si o tom myslíte :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1586
1.4.20 12:21

Každý pediatr říká něco jiného, nám naše doktorka doporučovala ten 4. měsíc, jiní razí měsíc šestý. Od čtvrtého měsíce se prý začíná kvůli „imunologickému“ okénku, kdy se snáze vychytají různé potravinové alergie. Pokud jste již začali a miminko papá, tak bych ho asi papat nechala :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18872
1.4.20 12:24

Ja uz bych to taky nechala…leta to ctu takhle, najednou je vsechno špatně. Kdyby mu to nedelalo dobře, tak by se dalo počkat. Kasli na to :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.20 12:26

Imunologické okno začíná od toho cca 4. do cca 7. měsíce věku a někdo velmi doporučuje v tomto období příkrmy zařadit už skrz prevenci alergií, jinak od 4.ukončeného opravdu přikrmovat můžeš, všechny moje děti jsem tak přikrmovat začala protože začaly mít o jídlo zájem, natahovaly se mi do talíře, dávaly vše do pusy a to jsem kojila, UM neviděly ani z vlaku a začali jsem takto, žádné problémy jsem nepozorovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5773
1.4.20 12:29

Mně to přijde taky strašně brzo. V tomhle věku je miminko stavěné primárně na mléko a ostatní může ožužlávat, ale ne jíst. Takto je to přirozené.
Nemůžeš 4 měsíční mimčo futrovat jídlem. Ale ochutnávat může. Asi takto.
(ono i to „imunologické okno“ je postavené na tom, aby to dítě to pouze ochutnalo. Ne že začne normálně jíst.)

Příspěvek upraven 01.04.20 v 12:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
1.4.20 12:30

U nekojenych děti se od ukončení 4.měsíce začíná zeleninou úplně běžně, také jsme to tak měli. 6.měsíc je u dětí kojenych. Takže ne, není to špatně a doktorka by to měla vědět :zed: Jako může mít názor, že třeba by bylo lepší ještě počkat, ale pokud to fakt hrotila, že je to strašně brzo, tak je blbá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1522
1.4.20 12:30

Ony se ty doporučení dost mění, před lety se dávaly příkrmy od 4.měsíce, v době, když byla moje dcera malá, tak od 6.měsíce, teď zas někdo doporučuje od 4.měsíce. Pokud už dáváte a žádné problémy nemá, tak bych to nerušila. A ovoce dávala tak za měsíc, klidně později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9906
1.4.20 12:34

Úlně v pohodě je čtyřměsíční mimino stavěný na první lžičky. Mě dokonce ten stejnej pediatr doporučoval u každýho dítěte něco jinýho :mrgreen: prostě jak se mění trendy. Já jsem všem dětem začla zavádět postupně první lžičky od čtvrtýho měsíce, dvě byly umělým mlíku jedna kojená a neřešila jsem to, jestli jsou na umělým nebo ne. protě začly ochutnávat a v sedmi měsících už jedly relativně slušně, od roka mi dětí jí normálně s náma všechno, akorát jsem si zvykla nekořenit, málo solim a používám spíš bylinky od jídla, ale to prostě i pro nás - stejně na tom koření není nic zdravýho :) dokonce mají i každá jiný apetit - první je typickej nežravec, do té se musí jídlo tlačit a druá přestože taky byla na umělým a taky jsme začly s příkramama stejně, tak ta by snědla půlku krávy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
1.4.20 12:39

Ja zacala taky od ctvrteho měsíce, na doporuceni pediatricky.. Zacali jsme zeleninou, pak maso, ted ji je 6 mesicu pryc.. Vcera uchutnala zloutek poprve.. Akorat zapasime s ovocem.. :D Pry kazdymu diteti chutna, ale ne nasemu :lol: Po jablku i bananu se oklepava.. Tak to vzdycky zakomponuju treba do vlockovy kase atd.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2599
1.4.20 12:40

Nemyslim, ze bys delala neco spatne. Mas sikovny mimco. Me rekl doktor od 5 mes…zlata stredni cesta…ale zacnu taky 4. mes…neni kojen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2599
1.4.20 12:42

@Konys to jsi me pobavila s tim ovocem, nasemu prvnimu (ted 12 let) ta nechut k ovoci proste zustala…nesnasel to od mimina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
1.4.20 12:44

Já kojím a na 4. měsíční kontrole mi doktorka doporučila začít s příkrmy. Začala jsem asi dva týdny po 4 měsících. Postupně zkoušíme různé druhy zeleniny. Když nechce, tak nedávám..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
1.4.20 12:45

@Kyticka611 každé dítě je jiné, já jsem třeba do svých holek nenarvala příkrm ani po 6.měsíci. Zastávám názor, že pokud dítě na příkrm není připravené, tak ho prostě nepolkne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
1.4.20 12:47
@Payus píše:
@Konys to jsi me pobavila s tim ovocem, nasemu prvnimu (ted 12 let) ta nechut k ovoci proste zustala…nesnasel to od mimina

Pěkný vyhlidky :lol: no, ja uz nevim jak ji ocurat.. :smiley: Dneska jsem ji do jablka nastrouhala i piskot, a i tak se oklepavala a xichtila se jak kdybych ji dala neco fakt hnusnyho.. :roll: :mrgreen: Dela to i u stavy z jablka, z mrkve, svestek.. Ja nevim, ale po mase se nikdy neusklibne :lol: :lol: Cela po tatinkovi :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
1.4.20 12:59
@Sue2008 píše:
@Kyticka611 každé dítě je jiné, já jsem třeba do svých holek nenarvala příkrm ani po 6.měsíci. Zastávám názor, že pokud dítě na příkrm není připravené, tak ho prostě nepolkne :nevim:

Souhlasím, naše doktorka taky prosazovala příkrmy od 4 měsíců, tak jsem asi dvakrát (cca po týdnu) vyzkoušela - dítě na mne pokaždé koukalo, co blbnu, mrkev všude. Tak jsem se na to vyprdla. A někdy po pátém měsíci se začala velice živě zajímat o naše jídlo, tak jsem zkusila znova a bylo to úplně nebe a dudy. Doktorce bych to, na místě zakladatelky, pro klid odkývala a jela si dál po svém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama