Příkrmy ve 4. měsíci jak začít

Anonymní
29.6.20 16:24

Příkrmy ve 4 měsíci jak začít

Ahoj, malemu jsou 4 mesice. Rozhodla jsem se odstavit kojeni, protoze uz mam misto vlasu plesky, strasne mi padaj vlasy a nepomaha mi na to nic. Vzdy jsem mela bohatou hrivu a ted jen chodim a sbiram vlasy, delaj se mi misty fakt plesaty kousky a je to hrozny :( jde mi o to, jak maleho odstavit…zkousela jsem umele mleko ale to samozřejmě nechce, z lahvicky mu to taky moc nejde..nevim jak ho to naucit :( vim, ze ve 4.mesici uz zacinaj prikrmy, co a kdy zkusit dat? Dr mi řekla ze prikrmy odpoledne nebo v poledne ale ja se zapomela zeptat jaky a kolik ceho, jestli to musi bejt tekuty teply a co caje a voda musi bejt tepla ci studena? Poradte prosim. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

672
29.6.20 16:34

Plně kojené děti by měly dostávat příkrmy až od šestého měsíce, ale stejně jimi nenahradíš mléko hned, až cca do roka je mléko pořád důležité. Tedy bys ho musela stejně nejdřív naučit na umělé. Není lepší varianta zajít za dermatologem, ať ti poradí, co s tím? A i když to je teď psychicky náročné tak vlasy dorostou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
29.6.20 16:38

Jak píše Dee, příkrmy ti to moc nevyřeší, je to spíš takové seznamování s jídlem. Je to náročné, ale ještě vydrž. Před měsícem jsem taky vyšilovala, teď bude dcerce pět, vlasy padají o hodné méně a začaly pomalu dorůstat…

Edit: teď to po sobě čtu. Bude jí pět měsíců :mrgreen:

Příspěvek upraven 29.06.20 v 16:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1409
29.6.20 16:40

Ve 4.mesici začínají šíleně padat vlasy. Zkus ještě vitaminy, třeba zinek nebo pupalku, drobet se to může zlepšit. Byt tebou, tak bych se ještě poradila s tvym praktickym, co s tim, než začneš odstavovat plně kojene dítě, je to škoda. Jinak ja se řídila podle teto stránky: https://prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz/

Je však ale znát, že v tom máš dost zmatek, porad se ještě jednou s tvoji pediaterickou. Není ostuda si to nechat vysvětlit doktorkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
29.6.20 18:16

Cucal by prst, kdybys mu ho dala do pusy? Nevim teda, jak ctyrmesicni miminko, ale kdyz jsem mela problem po porodu s mlekem, laktační doporučovala přes prst (popř. prso) vést tenkou hadičku na dokrmování, která je ponořená do lahve s mlékem. To bys možná mohla zkusit dát k tomu prsu, tahal by i um a toho tvojeho by tolik nevypil… ale jak to prakticky provést nevím, my krmili jen přes prst a jen chvíli, bylo to náročné a připadal mi jako nemocný s tou hadičkou… ;) kdyby mu vadila chuť um a ne ani tak moc ta lahvička, dávala bych um hlavně v noci, kdy je dítě rozespalé a tolik nevnímá, co má v puse… u lahvičky bych hlavně sledovala průtok, ať mu to neteče hůř než z prsa, ideálně když mu to poteče líp. S příkrmy bych spíš počkala, až bude zvyklý na um. Přece jen se dlouhou dobu po příkrmech ještě dokrmuje mlékem, to by neřešilo problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
29.6.20 22:30

Také se přidám k holkám, kojím, vlasy mi začaly padat ve 3. měsíci prcka a v 6. -7. přestaly padat. Není to kojením, padají i nekojícím matkám - zeptej se lékaře - je to hormony - v těhotenství vlasy padají méně a po porodu v určitém období vypadají “naráz”. Škoda přestat kojit (a to nejsem žádná kojoextremistka;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
30.6.20 12:33

Vlasy ti ale nepadaji kvůli kojeni, ale proste po porodu.. Trva to zhruba rok ;)
Ja mam odkojeno skoro 5let, to bychbyla plesata :lol:
Kojeni je nejlepsi co můžeš diteti dat, byt tebou vydrzim. UM je drahé a ta věčná priprava.. :nevim:
S prikrmy zacni pomalu az pri ukoncenem 6.m, neni kam spěchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
3.7.20 12:24

Holky prosím poradíte? Kdyz koupím skleničku prvního prikrmu a ze zacatku mají sníst 2 az 3 lžičky. Ten příkrm ve sklenici můžu ohřát znovu druhý den? Nebo jak to děláte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
3.7.20 12:51

@Čmelinka Dvakrat by se ohrivst nemel a nemela bys ani použít prikrm „kontaminovany“ slinami. Odebrala bych čistou lžičkou do jine nadobky a zbytek nechala na dalsi den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
4.7.20 05:07

@Čmelinka odeber ze sklenicky, zbytek dej do lednicky. Ta sklenicka muze byt az 3dny v lednici, ale jednou ohrivane jidlo uz musis vyhodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama