Reklama

Příkrmy ve 4. měsíci u plně kojeného miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Catherine96
Povídálka 12 příspěvků 14.04.18 21:51
Příkrmy ve 4. měsíci u plně kojeného miminka

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu a předem se omlouvám jestli tahle diskuze už někde je :) Začnu od začátku - malý se narodil 6.12.2017 s porodní váhou 3490g a 50 cm a plně ho kojím přes den chce cca co 2-3 hodiny a večer nakojím v 7 a pak až kolem 3 až 5 ráno a pak zase po 2-3 hodinách jak malý chce. Teď už má přes 8,5 kg a přes 60 cm (nevím teď přesně, na poradnu půjdeme až na konci měsíce) a teď k věci - minulý měsíc mi dětská doktorka řekla že od 4. měsíce mám začít a příkrmy místo poledního krmení. Tak jsme začli i když mi to bylo divné, že tak brzy no ale na doktorku dám (dala jsem do teď) a vařila jsem mrkvičku, po 3 dnech pak brambor a po 3 dnech cuketu a po každém napapání (cca 2 lžičky.. a od prvního příkrmu mi normálně nekakal bez trubičky četla jsem si tady na emiminu, že pomáháji švestky (šťavička nebo cokoli) tak jsem mu koupila takovou tu kapsičku dala jsem mu lžičku odpoledne a vyblinkal mi to.. čekala jsem že se s tím popere, pořád cvičíme a nožičkama ale bez úspěchu. :nevim: Božatko tak moc pláče :,( a já už to nemůžu vydržet, je mi ho strašně líto a můj instinkt mi říká vykašlat se na to a nechat to až po tom 6. měsíci. Prospívá až moc dobře podle mě a nic mu neuteče. Každopádně bych chtěla prosím znát i váš názor a omlouvám se za případné chyby :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ivašot.
Kelišová 6419 příspěvků 14.04.18 21:57

Klidně se ŕiď svým instinktem a příkrmy ještě odlož. Já mám děti 10 a 15 let a před těmi pár lety, bylo striktně doporučováno výlučné kojení prvních 6 měsíců. A děti jsou zdravé a žádné potravinové alergie nemají.

AlenaSu
Kecalka 380 příspěvků 14.04.18 22:02

Já už mám teda druhé dítko a dnes už jsem „chytřejší“. Starší jsem nekojila, prikrmovat jsem začala od 4M. No a měla to stejně. Já jí pomáhala teploměrem. HRŮZA :pocitac: ale tak cca za měsíc se to srovnalo. Mladší kojim a po zkušenostech měsíc počkám ať si dr. říká co chce. :kytka:

Lucie_Sx
Závislačka 3013 příspěvků 14.04.18 22:04

Moje zkušenost je taková, že děti (obě plně kojené) začaly pořádně jíst, až když měly zuby… Myslím, že je to tak pro ně přirozené.
S příkrmy jsem nepospíchala, začala jsem někdy po sedmém měsíci a bylo to akorát. To poznáš, až se ti bude natahovat po tvém jídle.

vjerunqa
Závislačka 3054 příspěvků 14.04.18 22:05

@Catherine96 Ahoj, osobně si myslím, že na příkrmy je brzy. Kojila jsem obě děti plně do 6m věku a s příkrmy začala velmi pozvolna. Jen na okraj, porodní váhu měly obdobnou jako Tvůj syn a 8,5 kg vážily až mnohem později (mladší určitě až okolo roku). Ale váha není dle mne důležitá, zásadní je, že je nějaký přírůstek.

Asi bych se ještě na ty cca dva měsíce vrátila jen ke kojení :think:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1737 příspěvků 14.04.18 22:08

Náš malý je narozený 16.11.,s příkrmy jsem začala asi před měsícem. Je pravda, že s kakáním má taky trochu problém, každý druhý den a vždycky je předtím takový nevrlý. Pak když pořádně zatlačí, jde to. Mrkev staví, tak mu zkus do toho jídla přidat kousek kedlubny, to nám zabralo. Pokud však ji jen po lžičkách, můžeš ještě přestat, nás prcek už od druhého dne ji celou porci a úplně se na to klepe. Já ale začala kupovat skleničky, protože doma vařit všechny ty kombinace se nevyplatí a malému chutnají. Jestli koupím zeleninu v obchodě, u které nevím odkud je, přijde mi tohle to samé. Bydlím ale v Německu a tady se to vyplatí.

vjerunqa
Závislačka 3054 příspěvků 14.04.18 22:13

@Catherine96 Jinak tzv. imunologické okno je dle mne nesmysl :nevim:

Laddmie
Závislačka 3375 příspěvků 13 inzerátů 14.04.18 22:18

Náš malý 1,5 roku jídlo miluje, měl o něj zájem už ve 4 měsících, takže jsme mu dali bataty, mrkev, cuketu.. a moc mu to chutnalo. Po mrkvi měl zacpu, samotnou jsem mu ji nedavala, pouze s cuketou. Můžeš zkusit MM smíchat s brambory atd, nebude to mít tak “suché”. Kojím dodnes.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1569 příspěvků 3 inzeráty 14.04.18 22:24

Dala bych první příkrm až v tom půl roce, klidně déle, opravdu není kam spěchat. Nechápu, proč vám doporučila dětská přikrmovat plně kojené miminko od 4 měsíců 8o Já dokonce u druhého syna začala dávat zeleninu až v 8 měsících a to byl od 2 měsíců na UM. Prostě jsem to do něj odmítla cpát násilím a teď ve 2 letech už je malá kyselina a sní na co přijde :lol: řiď se sebou, svým miminkem. V tomhle směru si myslím nic zkazit nemůžeš :kytka:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1737 příspěvků 14.04.18 22:32

@Terezxx Nám to doporučila doktorka také, prostě zkoušet, říkala, že jsou děti, které o jídlo jeví zájem dřív. A nemyslím že by to malému nějak škodilo. Ale on je ve všem tak malinko napřed. :D

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1569 příspěvků 3 inzeráty 14.04.18 22:42
@Aduš8 píše:
@Terezxx Nám to doporučila doktorka také, prostě zkoušet, říkala, že jsou děti, které o jídlo jeví zájem dřív. A nemyslím že by to malému nějak škodilo. Ale on je ve všem tak malinko napřed. :D

Jo, tak jasně, že když dítě jeví zájem, tak mu to neodepřu :lol: ale paní píše, že z toho moc nadšené není, že má akorát zácpu a zvrací. Přitom všude píšou, že kojené děti začínají déle s příkrmy. Můj malý měl fobii z lžičky, protože ho v půl roce hospitalizovali a ládovali do něj léky. Ještě 2 měsíce mi hystericky řval pokaždé, když ji jen viděl, tak jsem to taky nějak nehrotila a čekala, dokud nechtěl sám. Takže byl 8 měsíců jen na UM. A taky se nic nestalo :dance:

Catherine96
Povídálka 12 příspěvků 14.04.18 22:43

V jiné didkuzi mi na to jedna maminka odepsala, ze ji taky doktorka rekla prikrmovat od 4 mesicu kvuli te vaze.. aby pak maly nebyl moc tezky na svoje telicko proto prikrm protoze tam neni ten tuk z toho mleka ze..snad jsem to napsala dobre.. neco na tom bude.. :?

Catherine96
Povídálka 12 příspěvků 14.04.18 22:46

@Terezxx Ono když jsem mu neuvařila a dala skleničku takovou tu prvni lzicku tu mrkev to bylo 3 den od zacatku tak to snedl trictvrte sklenicky a jak mlaskal.. ale pak to prave vyblinkal no…ne najednou ale postupně to z neho pomalu slo takze jsem usoudila nedat mu tolik, opravdu jenom trosku a dokojit..

Emisis
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 14.04.18 22:51

@Catherine96 to je hloupost. Kojene děti pribiraji skokove. Syn byl kojení, taky velký a od 8. Mesice úplně přestal nabírat. V půl roce necelych 9 kg sv roce 10 :) a byl naprosto ok a dr to neřešila. Prikrmy jsem davala od 6 mes. U druhé dcery taky tak.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1569 příspěvků 3 inzeráty 14.04.18 23:11
@Emisis
@Catherine96 píše:
V jiné didkuzi mi na to jedna maminka odepsala, ze ji taky doktorka rekla prikrmovat od 4 mesicu kvuli te vaze.. aby pak maly nebyl moc tezky na svoje telicko proto prikrm protoze tam neni ten tuk z toho mleka ze..snad jsem to napsala dobre.. neco na tom bude.. :?

On, až začne běhat, tak se vytáhne. Kluk byl taky do roka kulička. On neměl ani potřebu dlouho lézt nebo sedět. Do 11 měsíců se jen kutálel :lol: A pak jakmile se naučil chodit vše shodil. Určitě bych dál jen kojila, klidně teda zeleninu nabízela, jestli bude mít malý zájem, ale nenutila bych. Má ještě čas :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >