Přikrývka (ne peří), která netvoří statickou elektřinu?

2587
6.2.21 13:58

Přikrývka (ne peří), která netvoří statickou elektřinu?

Ahoj, máme peřiny z dutého vlákna z jysku, a už je máme několik let, ke stěhování bych chtěla koupit nové a ráda bych se zbavila jedné nepříjemné vlastnosti - je skvělé, že duté vlákno je rychle suché, taky měkké, vyhovuje nám a peří opravdu nechceme.

Ale strašně mi vadí jak při převlíkání postele ŠÍLENĚ ty umělé materiály chytají statickou elektřinu. Přestože používáme 100% bavlněné povlečení, tak každý týden při převlékání je to prostě peklo, mně to hrozně vadí jak to je slyšet a štípe :lol:

řešil to někdo? Aviváž nám na to nepomáhá, jiné prací doplňky taky ne… řešil to někdo z vás?

Máte tip kde koupit peřiny, které tohle nedělají?

V nejhorším už uvažuju, že bych koupila stejné jako máme, a obšila a prošila je nějakou vrstvou látky ze 100% bavlny, která se prostě nebude převlékat. Ale byla bych raději, kdyby se to spíš dalo koupit :D

Jestli to píšu dobře - výplň duté vlákno, t+lo peřiny z bavlny nebo bambusu.

Samozřejmě nevím, jestli to od statické elektřiny pomůže… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21323
6.2.21 14:12

Tak to nevim, mame periny z dutého vlákna z Ikei a zadnou statickou elektřinu teda nedělají…

Koukam na složení, pac jsem ted jednu prala a výplň je 70% polyester, 30% vlna a vnější látka je 65% polyester a 35% bavlna, celkově váží 1020 g, da se prát na 60 a sušit v susicce.

zkus proste koupit jinou znacku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2587
6.2.21 15:04

@Hanka1 delaji to i u deti. Jedno je z ikey a jedno z jysku…nebo nozna obe znjysku, nevim. Ono to nedela porad. Jen kdyz prevlekam postele. To se vam pri prevlikani take nestava?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2587
6.2.21 15:05

@Hanka1 mohna je to tim podilem vlny a bavlny. Nase jsou 100% umelina a to vypln i svrchni latka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21323
6.2.21 15:09
@Niemeyer píše:
@Hanka1 delaji to i u deti. Jedno je z ikey a jedno z jysku…nebo nozna obe znjysku, nevim. Ono to nedela porad. Jen kdyz prevlekam postele. To se vam pri prevlikani take nestava?

Ne fakt nestává a jestli tak mozna malo, ze si toho clovek ani nevšimne…
Ale jestli jsou deky výplň i material jen polyester, tak to bude asi tim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2587
6.2.21 15:40

@Hanka1 diky. Akorat prikryvky z ikey mit nemuzeme, nesedi nam na tu velkkost povleceni.

Kdybyste mel jeste nekdo tipy na jine (ne z ikey), budu rada :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2319
6.2.21 17:05

Svrchní látka musí byt bavlna, jinak ti to bude praskat :nevim: já mám periny Hefel, dute vlákno a nahoře 100% bavlna, a ty to nedělají nikdy.

Nebo jsou krásný vlněný periny s bavlnenym povlakem od Besky, ty bych někdy chtěla :lol:

Ale i to povlečení musí byt 100% bavlna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2587
6.2.21 19:37

@Semtex díky! myslela jsem si to tedy správně, že to bude bavlnou. Prima. Tak díky, to bude určitě tím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 18:33

To se mě také nestalo :D Mám peřiny od české firmy JMP 100% bavlna možná to je tím, že to není umělé vlákno a skvěle se dají prát na 90C jsme totiž alergici. Mrkněte na ně :) za nás doporučuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat