Příliš divoké miminko v kolektivu (9 měsíců)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20
20.11.19 21:24

Příliš divoké miminko v kolektivu (9 měsíců)

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat jestli jste měli podobný problém a jak jste ho řešili. :)
Ivanka má 9 měsíců. Všechno bylo v pořádku, dokud jsme nepřišly na návštěvu ke známé, která má stejně starou holčičku. Moje malá děti zbožňuje, kdykoli nějaké vidí, rozhazuje ručičkama a někdy i výkřikuje. Jenže když jsme holky dali na zem, Ivanka se na druhou holčičku doslova vrhla… Chtěla jí dávat pusinky, což znamená nacpat si její hlavičku do své pusinky. Kde rostou zoubky… Přidejte si k tomu „jemnou“ motoriku 9 měsíčního miminka… Holčičce se to samozřejmě nelíbilo a začala plakat, i když to už jsem z ní Ivanku zvedla. :,(
Bohužel, tento scénář se opakuje, kdykoli Ivanku posadím k jinému miminku. Takže nějaké posezení s jinými maminkami nehrozí… Malé je mi líto, není „zlá“ ani to nedělá schválně. Ona takhle dává pusinky a je na ní vidět, že se chce kamarádit. Dokud neměla zuby (a nelezla), nebyl to problém…

Problém je v tom, jak jí to odnaučit. Nejde totiž o kousání, v hlavičce má „pusinka/mám tě ráda“. Nechci jí v tom udělat hokej…
Zatím se jí snažím naučit hlazení „malá“.

Máte někdo podobnou zkušenost a třeba radu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7
20.11.19 21:36

Ahoj,
Moje dcera je taky divoka a je ji vsude plno, bohuzel uz se taky parkrat stalo, ze se chtela podobnym zpusobem s nekym kamaradit:-)
Ja to beru tak, ze je proste jeste mala a nechape dusledky, ze jeji ‘pusinky’ boli. Delam to tak, ze kdyz je u deti blizko, jsem tam taky, abych to mohla usmernit.
Zase ji nechci rikat, ze se nema projevovat a ma sedet tise v koute a byt ‘hodna holcicka’…
Uvidime, az bude vetsi, predpokladam, ze si bude hrat bez nehod:-) :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
20.11.19 21:37

Mé vlastní děti takto horlivé v objímání a pusinkování jiných dětí nikdy nebyli, spíše se báli. Zato moje neteř byla něco podobného. Tvoje je ještě pořád malinká. Za pár měsíců zase v porozumění poskočí a bude to o něčem jiném. Jen ji trpělivě ukazovat jak na to, ona to časem pochopí. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
20.11.19 21:44

Moje dcera se naučila dělat malá až teď kolem jednoho roku a pořád to ještě není automaticky. Na ostatní děti se nahyba z kočárku a chytá a je jí jedno za co, takže když někde jsme musím dávat bacha. Jinak miluje ukazovat, kde má kdo oči a už pichla do oka snad všechny z rodiny :lol: prostě to ještě nechápe, děláme au au, ale ji je to šumák :lol: je ještě maličká časem na to přijde, nezbývá než v kritických situacích priskocit nebo varovat toho co jí zvedá, že pravděpodobně přijde o oko ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17443
20.11.19 21:45

@Lam.T V 9m leda hlidat ostrizim zrakem a okamzite zabranit v prusvihu, neustale pridrzovat, delat rucickou po hlave jineho ditka mala, aby vedela, jak na to. 9m fakt nechape, ze by mohla ublizit. Mam dost divoke deti, mezi prvnimi dvema 23m a az ve 2.5r te starsi jsem polozila brasku pod dohledem na zem. Stejne mu strkala prsty do vsech otvoru :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
20.11.19 22:04

Kamaradka ma takto kontaktni mrne a ja opak, ta jeji se vzdy na mou vrhla a ona plakala.. No casem se kamaradky mala naucila, ze nektere deti jsou plache a uz to na mou dceru nezkousi :D holkam jsou ted dva roky. Vidaji se co 2 mesice, nekdy casteji, od miminek. Jinak prestala se na dceru vrhat asi v roce a ctvrt.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4412
20.11.19 22:26

X

Příspěvek upraven 20.11.19 v 22:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4412
20.11.19 22:27

V 9m byla největší zábava vypichovat dětem oči 😁 teď u jen kouká., Napadá mě leda vyrovnaný protivník, o kousek starší 😆

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10226
20.11.19 22:53

No buď z toho vyroste, nebo si ji časem srovnají starší děti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 23:10

Mozna to nebude mezi zdejsima maminkama ok pristup, ale proste bych ji kdyz tohle nekomu udela stipla klidne i silnejs… a delala pokazdy co to udela aby vedela, ze to ty druhy boli a ukazovala jak na to aby ty jeji doteky neboley… i maly prte pochopi kdyz neco boli…

• Citovat
  • Nahlásit
216
20.11.19 23:21

Tohle dělá naše neteř (18m) mému synovi (16m). Pusinkuje, objímá a to vše takovým tím svým, stále ještě neohrabaným, způsobem. Dělá to asi půl roku a syn se docela brzo naučil jí odpálkovat (sem tam do ní trochu strčí, nebo na ní zakřičí a pak uteče pryč), od té doby se to hodně zlepšilo a malá tak nějak chápe, že se to nedělá. Asi bych jí vždy řekla, že tak se to nedělá a třeba jí vzala ručičku a to druhé dítě bych s ní pohladila, aby věděla jak se to dělá správně.

Určitě bych jí neštípala, nebo jinak netrestala!!! Projevuje takhle svou náklonnost a jinak to zatím neumí. Za pár měsíců to pochopí, přece jen je ještě malinká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
21.11.19 08:48
@Anonymní píše:
Mozna to nebude mezi zdejsima maminkama ok pristup, ale proste bych ji kdyz tohle nekomu udela stipla klidne i silnejs… a delala pokazdy co to udela aby vedela, ze to ty druhy boli a ukazovala jak na to aby ty jeji doteky neboley… i maly prte pochopi kdyz neco boli…

Kdyby šlo o kousání, tak bych jí kousla taky. (Kdyb nic jiného nezabíralo) Problem je, že ona nekouše. Pusinkuje… Vlastně těmi zuby do vás narazí, protože ještě neumí na místě zastavit. Takže nějaké kousání, štípání ode mě nepřipadá v úvahu. To by bylo jako dát nazadek dítěti, co kamarádovi dalo pusu na tvář. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
21.11.19 08:53

Děkuji za odpovědi. Jsem ráda, že v tom nejsem sama a malá se nechová až tak „divně“. :D

Budu tedy hlídat abych případný „útok“ zastavila. Ukazovat, jak se správně chovat k miminkům. A doufat, že to brzo pochopí. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
22.11.19 13:43

Prostě období, syn dělal přesně toto ve stejném věku jak píšeš, udělala jsem to že jsem naopak začala chodit do kolektivu co nejvíc, máme ve městě takovou hernu, a brzy se to spravilo ;) když měl někdy až moc sociální náladu dala jsem mu v herně panenku :-D soukal si do pusinky její hlavu a dětem dal pokoj. Každopádně teď v roce už je s dětma úplně v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
22.11.19 19:16

@Layana Dnes jsem zjistila, že když má malá kolem sebe víc dětí, není tak hrrr. Když se víc rozvašnila, sedla jsem si k ní a dělala „malá malá“. Tak to snad tak zlé nebude. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat