Příloha k žádosti o PPM - přechod z RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terinecek89
Povídálka 12 příspěvků 23.04.19 17:15
Příloha k žádosti o PPM - přechod z RD

Maminky a znalé této problematiky, moc prosím o radu. Jsem na RD s první dcerou, ale 22.5. bych měla nastoupit znovu na mateřskou s dcerou druhou. Během toho, co jsem byla na RD došlo ke změně ve vedení firmy a od nového majitele mám slíbený pouze podpis na Přílohu k žádosti o dávku. Zbytek si musí vyběhat sama (účetní neexistuje), tzn. že žádost a samotnou přílohu si na OSSZ odnesu sama. Jde mi ale o tu přílohu a údaje o příjmu, já nevím, co tam vyplnit. Dle všeho je rozhodné období leden- prosinec 2016 - na první MD jsem nastoupila v lednu 2017. Započitatelný příjem je čistá mzda? A když jsem od září 2016 byla na neschopence? Tak se v tomto případě vyplňuje co? Prosím, je někdo schopný mi pomoci? Nerada bych kvůli neschopnosti nového zaměstnavatele přišla o MD, když na ni mám nárok. Moc, moc děkuji za jakoukoli radu. :srdce:

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9040 příspěvků 23.04.19 17:40

No, já si myslím, že to OSSZ bude mít z minula. Protože se to počítá z té samé částky jako před nástupem na první. A že pokud tam pošleš žádost o PPM, tak si to OSSZ vyřeší a zaměstnavatele se dopta. Takže se z toho nevyvaze.. Ale fakt nevím.

terinecek89
Povídálka 12 příspěvků 23.04.19 18:20

No jasně, to bylo první co mě napadlo, když se to počítá ze stejných peněz. Byla jsem se tam ptát a nebyl mi schopný nikdo nic říct, tak na to nechci spoléhat. Ale je to ta krajní možnost. Ale čím dál víc přemýšlím, že tam pošlu jen tu žádost a uvidím co bude dál.

P4ja
Echt Kelišová 9040 příspěvků 23.04.19 18:24
@terinecek89 píše:
No jasně, to bylo první co mě napadlo, když se to počítá ze stejných peněz. Byla jsem se tam ptát a nebyl mi schopný nikdo nic říct, tak na to nechci spoléhat. Ale je to ta krajní možnost. Ale čím dál víc přemýšlím, že tam pošlu jen tu žádost a uvidím co bude dál.

No, já si myslím, že to bude lepší, než aby jsi vyplnila špatné částky.. A myslím, že to není ani tvoje povinnost. Neptala ses, jak postupují, když žádost pošleš sama?? Já si pamatuju, že mně v práci řekli, ať to pošlu jim (byla jsem na PN), že kdybych to poslala sociálce, tak se mně to prodlouží, protože OSSZ stejně bude žádat zaměstnavatele o podklady. Takže si myslím, že to udělají tak i s tou tvojí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66041 příspěvků 23.04.19 18:24

@terinecek89 No, co bude dal, budes nekolik mesicu cekat na ppm…

P4ja
Echt Kelišová 9040 příspěvků 23.04.19 18:26
@j.a.n.i1 píše:
@terinecek89 No, co bude dal, budes nekolik mesicu cekat na ppm…

No, a když vyplní špatně částky??

terinecek89
Povídálka 12 příspěvků 23.04.19 18:30

Takže to nemám ani zkoušet? Z práce to posílají datovkou, to vím. Jenže nový zaměstnavatel nefunguje, nemá datovku, v životě jsme s ním nemluvila. Vycházím ze zkušenosti kolegyně, která před rokem řešila to samé, žádost od doktorky a papír s příjmy - tehdy ještě existovala účetní, zaslala na sociálku sama a snad do týdne jí došel dopis a vše bylo v pořádku. Rozdíl je v tom, že ona byla s prvním mimčem, takže tam ty příjmy neměly.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66041 příspěvků 23.04.19 18:57
@P4ja píše:
No, a když vyplní špatně částky??

Tezko rict, nemusi to nikdo řešit, ale muze…

NeferetNefertari
Kecalka 275 příspěvků 24.04.19 21:35

Pokud budou špatně castky na Příloze tak si OSSZ vyzada od zamestnavatele opravu. A jak se ti zmenil zamestnavatel? Menil se OSVC nebo majitel u s. r.o.? Kazdopadne do příjmu se dava Hruba mzda (tj zaklad + ruzne priplatky) a do posledniho sloupce jsou vyloucene dny napr. pocet dni nemoci ci neplaceneho volna v danem mesici. Takze pokud si mela v zari cely mesic nemoc tak uprostred 0,– a posledni sloupec 30. Jinak tohle ma za povinnost zaridit zamestnavatel ne zamestnanec.

Váš příspěvek
Reklama