Jak moc ovlivňuje tvorbu mateřského mléka přiložení po porodu?

Anonymní
8.12.19 04:42

Prilozeni po porodu-jak moc to ovlivňuje tvorbu mleka

Ahoj holky, chtela bych se zeptat, jak moc u vás ovlivnilo pozdní prilozeni k prsu po porodu tvorbu mléka. Já byla prvorodicka. V těhotenství se mi prsa nenalila ani trochu, žádný kolostrum neteklo, prsa nikdy nebolela… Prostě nic. Po porodu jsem mimčo přiložila až někdy za šest hodin, kdy mi to řekla sestra. Nevěděla jsem, že mimino se musí přiložit co nejdřív. :,( na sále mi to nikdo neporadil :,( A mliko se mi nikdy bohužel tvoří nezačalo. Snažím se pořád přijít na to čím to bylo. Malá byla hrozně spavá a už jen vzbudit jí na kojení byl problém. Hned druhý nebo třetí den jsme musely dávat UM, protože hodně hubla a měla asi jen 2,5kg. I laktační se mi v porodnici celou dobu intenzivně věnovala a nic. A ani doma mliko nepřišlo a další laktační taky nezabrala. A to jsem podle nich měla dobrou techniku kojení a nic špatně nedělala. Tak kde byla chyba. Děsně mě to pořád vnitřně štve a to už je to tolik měsíců… :,(

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Anonymní
8.12.19 04:44

Ještě bych dodala, že porod jsem měla spontánní bez jakýchkoli problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.12.19 06:08

Netrap se tím, někomu se to mléko prostě neudělá. Mám kamarádku, které se u obou děti udělalo vždy jen 10ml mléka na jedno krmení, víc prostě nikdy. A také vyzkoušela několik laktacnich atd. Nemůžeš za to, udělala jsi vše proto, aby to šlo. Někdy je to tělo nevyzpytatelné. Přiložením to nebude, nic si nevycitej.

• Nahlásit
  • Citovat
8.12.19 06:30

Starsi se na sale nepricucla, prvni kojeni az po 6ti hodinach a ukojila bych snad trojcata. Mladsi po porodu ukazkova, prisala se hned, ale kojeni byl boj od zacatku, bylo malo mlika a spatne pribirala. Takze tim to nebude. Netrap se tim a uzivej miminka, strasne rychle to utika. S umelym je to podle me jednodussi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
838
8.12.19 06:44

Malou dali po porodu na JIP tak jsem poprvé priložila až 18h po porodu. Odcházela jsem z porodnice s tím, že musím dokrmovat. Jiné maminky měly třeba 130ml, já 30ml.
Teď už je malá ve 3m pouze na UM. Přitom už v těhotenství se mi krásně tvořilo kolostrum, myslela jsem, že kojení bude v pohodě. Takže podle mě včasné příložení vliv má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6859
8.12.19 07:16

Syna jsem přiložila až 8 hodin po porodu, mléko jsem měla už za 24 hodin na rozdávání. Dceru jsem přiložila cca po patnácti minutách a je od začátku na UM, mléka bylo málo a malá neměla sílu si ho vysát. Obě děti narozené císařským řezem. Z mé zkušenosti nevěřím, že to na tvorbu mléka má vliv. Spíše ta psychika, která to doprovází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.19 07:33

Sestra byla v porodnici měsíc, i po měsíce mělo dítě příkrm. Pak dojela domů a celé dny mimino jen přikládala, odříhávala a přebalovala a žádný dokrm již nedávala. Plně kojila do sedmého měsíce.
Známá se vždy (3×) snažila o totéž a nikdy se rozkojit nepodařilo.

• Nahlásit
  • Citovat
365
8.12.19 07:33

Ahoj, já moc nevěřím, že to rozhodující faktor. Já mám za sebou 3 císaře. první přisátí nebylo nikdy dříve než za několik hodin. První dcera až po 12 hodinách a mlíka jsem měla na rozdávání. Po pár dnech, když se přisála, tak mi automaticky teklo i druhé prso, to mi nestačili ani ty vložky, doma jsem tam nosila látkovou plenu :roll:. U těch dalších dětí to už tak extrémní nebylo, rozdíl byl ten, že jsem tolik nepila. U té první mě furt sušilo a vypila jsem skoro 5l vody a fenyklového čaje za den. Teď tak litr… ale mlíka mám dostatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
8.12.19 08:04

Ja neprikladala (cisar ) az nekdy za 12h, maleho dokonce museli dokrmit UM nez jsem se probrala… a vysledek? mleka jsem mela na rozdavani i s mymi minus ackami :mrgreen: na mleko to prilozeni na sale za me nema vuuuuubec vliv…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 08:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtela bych se zeptat, jak moc u vás ovlivnilo pozdní prilozeni k prsu po porodu tvorbu mléka. Já byla prvorodicka. V těhotenství se mi prsa nenalila ani trochu, žádný kolostrum neteklo, prsa nikdy nebolela… Prostě nic. Po porodu jsem mimčo přiložila až někdy za šest hodin, kdy mi to řekla sestra. Nevěděla jsem, že mimino se musí přiložit co nejdřív. :,( na sále mi to nikdo neporadil :,( A mliko se mi nikdy bohužel tvoří nezačalo. Snažím se pořád přijít na to čím to bylo. Malá byla hrozně spavá a už jen vzbudit jí na kojení byl problém. Hned druhý nebo třetí den jsme musely dávat UM, protože hodně hubla a měla asi jen 2,5kg. I laktační se mi v porodnici celou dobu intenzivně věnovala a nic. A ani doma mliko nepřišlo a další laktační taky nezabrala. A to jsem podle nich měla dobrou techniku kojení a nic špatně nedělala. Tak kde byla chyba. Děsně mě to pořád vnitřně štve a to už je to tolik měsíců… :,(

První se se na sále nepřisal a pak jsem z kapacitních důvodů byla na jiném oddělení. Jemu zjistili hypoglykemii (měla jsem ji já v těhotenství) a dali mu UM. S kojením byl problém - je drobnější, malá pusinka a já velká prsa a bradavky, nakonec jsme jeli přes kloboucky a dokrm UM přes stříkačku. Furt jsem prikladala, hlavně v noci, kdy to víc stimuluje tvorbu. Postupně jsme se zbavili UM a po dvou týdnech i klobouků… Kojila jsem do samodstavu v 11m.

Druhý (teď má 6 dnů) se přisal hned na sálu, vzorně sal, mléko se začalo tvořit rychle… Ale teď jedno prso odmítá (občas přes klobouček), z druhého pije ale pořád usíná a trvá to… Takže nemyslím, že je to stěžejní faktor.

Myslím žes udělala pro prcka maximum někdy to holt nejde a nemá cenu to lamat přes koleno, tak se netrap :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 08:14

Důležité to je, stěžejní faktor to ale není. Pokud se ti mleko vůbec netvorilo, okamžité přiložení by nejspíš nepomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
902
8.12.19 08:20

Malej se narodil o měsíc dřív, po porodu byl odvezen do inkubátoru (jen na novorozenecké) do tepla, tam zjištěný problém a byl odvezen na JIP. 2dny jsem za ním chodila jen v době návštěv, pak jsem byla na JIPce s ním. Poprvé přiložit jsem zkoušela asi až 4.den a ne každé krmení. Asi až za další 2dny dokázal něco vytáhnout. Ale v té době jsem už měla mléko rozjeté, odsávala jsem co 3 hodiny a pokrylo to celou jeho spotřebu. Z porodnice jsme odcházeli 9.den plně rozkojení. Brzké přiložení podle mě vliv nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.19 08:25

Já jsem poprvé prilozila téměř ve 3 měsících, malý byl na JIPce. A kojila jsem do roku. Takže to přiložení na sále asi uplne vliv nemá. Užívej si zdravé miminko a tohle zkus hodit za hlavu! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
5709
8.12.19 09:07

To je spousta ruznych faktoru. Prvni byl akut cs 36+0. On na jip, ja na aro. Asi treti den jsem zacala odstrikavat rukou, pak el. Odsavackou. Prilozeni 6. Den po porodu a jen trikrat denne jak me zvladli k nemu vozit. A velmi zahy vysapl celou davku sam a byl plne kojeny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama