Přímá adopce - jak na adopci miminka a vaše zkušenosti.

1
28.7.20 12:23

Přímá adopce - jak na ni

Dobrý den, jsme manželský pár, který hledá miminko k přímé adopci.
Kvůli zdravotním problémům, jsme u porodu přišli o 3 narozená děťátka.
Boohužel kvůli mému věku - 45 let, nedosáhneme v procesu adopce na miminko v kojeneckém věku, po kterém tolik toužíme.
Máme dobré zázemí rodinného domku a miminku dáme domov a milující rodinu.
Prosím nechápejte mě špatně a budu ráda když si případní odpůrci přímé adopce své urážlivé komentáře nechají pro sebe. Přímá adopce je v ČR legální postup, pokud není finančně odměněna.
Je to pro nás velmi citlivé téma a moc si přejeme miminko, kterému budeme moci věnovat všechnu svou lásku.
Děkuji za případné rady, kam se mohu obrátit.

úprava adminem - poptávka proti pravidlům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24527
28.7.20 12:49

Rozumím tomu správně, že kvůli vašemu věku by vám adopci miminka neschválily úřady oficiální cestou? A tudíž ani když byste si sehnali matku, která vám daruje miminko, nepůjde adopční proces úřední cestou? Včetně prověřování vašich rodinných poměrů?
Tohle není rýpání, jen věcný dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7696
28.7.20 12:56

A budete tedy matku financne odmenovat, nebo to chcete zadarmo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
28.7.20 13:00
@pe-terka píše:
Rozumím tomu správně, že kvůli vašemu věku by vám adopci miminka neschválily úřady oficiální cestou? A tudíž ani když byste si sehnali matku, která vám daruje miminko, nepůjde adopční proces úřední cestou? Včetně prověřování vašich rodinných poměrů?
Tohle není rýpání, jen věcný dotaz.

Není to tak, že manžel se přihlásí jako otec, bio matka se dítěte vzdá a zakladatelka dítě tedy adoptuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
28.7.20 13:01

Zakladatelko, pokud je to tak, jak popisuješ, držím vám palce 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24527
28.7.20 13:02
@petruš78 píše:
Není to tak, že manžel se přihlásí jako otec, bio matka se dítěte vzdá a zakladatelka dítě tedy adoptuje?

asi je to způsob, jak to obejít, ale myslím si o tom svoje. Pro mě je základ bezpečnost dětí a tady to podle mě silně hapruje.
Za srdceryvným příběhem se může skrývat kdokoli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24527
28.7.20 13:05

A vůbec, @admin, jak se na tuto problematiku díváte vy? Schvalujete poptávku anonymních nicků po dětech k přímé adopci na vašich stránkách? Rozhodně to není poprvé, co tu něco takového čtu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
28.7.20 13:06

@pe-terka presne tak to je. Svagrovy taky nepovolili adopci mimina ptz ji uz bylo 40. Tak sli do pestounsky pece..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24527
28.7.20 13:12
@Tarjei píše:
@pe-terka presne tak to je. Svagrovy taky nepovolili adopci mimina ptz ji uz bylo 40. Tak sli do pestounsky pece..

pokud to úřady nepovolují, asi mají své důvody a přijde mi nefér to jakkoli obchozet. Kor když je ohrožena serioznost celého procesu.
Pokud zakladatelka nelže, má vícero možností řešení, ve spolupráci s úřady, které je jako rodinu prověří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14949
28.7.20 13:26
@pe-terka píše:
A vůbec, @admin, jak se na tuto problematiku díváte vy? Schvalujete poptávku anonymních nicků po dětech k přímé adopci na vašich stránkách? Rozhodně to není poprvé, co tu něco takového čtu…

Jo jo, díky bohu, že se tu stejně často děti nenabízí. Jak na trhu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
28.7.20 13:28

@pe-terka no, znam par matek pres 40, mne osobne to prijde jako nesmysl ta hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
28.7.20 13:34
@pe-terka píše:
pokud to úřady nepovolují, asi mají své důvody a přijde mi nefér to jakkoli obchozet. Kor když je ohrožena serioznost celého procesu.
Pokud zakladatelka nelže, má vícero možností řešení, ve spolupráci s úřady, které je jako rodinu prověří.
Četl jsem článěk o tomto, kde se vyjadřovali (anonymně) i lidi za systém, a ti říkali, ta výše uváděná praxe se občas děje, ale kde není žalobce, není soudce, a oni sami od sebe do toho moc nešťourají, protože si uvědomují, že někdy i „perfektní“ rodina na tu adopci nedosáhne.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24527
28.7.20 13:40
@Tarjei píše:
@pe-terka no, znam par matek pres 40, mne osobne to prijde jako nesmysl ta hranice.

souhlasím, taky jsem rodila po čtyřicítce, asi bych tu hranici lehce posunula…Ale tady to může být jen záminka, jak obejít úřady…Co víš, kdo je zakladatel/ka (nováček samozřejmě)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24527
28.7.20 13:49
@riccius píše: Četl jsem článěk o tomto, kde se vyjadřovali (anonymně) i lidi za systém, a ti říkali, ta výše uváděná praxe se občas děje, ale kde není žalobce, není soudce, a oni sami od sebe do toho moc nešťourají, protože si uvědomují, že někdy i „perfektní“ rodina na tu adopci nedosáhne.

ale jo, rodina nemusí být dokonalá. Ale mělo by se vyloučit, aby nebyla patologická a potvrdit, že je to vůbec rodina s nějakým zázemím. A ne nějaká kriminální skupina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
28.7.20 14:05
@pe-terka píše:

ty bys měla dělat na sociálce :think:
Neříkám, že hledat dítě tímhle způsobem je košer, ale podezírat někoho, že je z kriminální skupiny (aniž bys o nich věděla cokoli), to je trošku silný kafe, ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama