Prima Vizus výsledky, rozumí jim někdo ?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mindi
Kecalka 414 příspěvků 26.04.19 21:50
Prima Vizus výsledky , rozumí jim někdo ?

Ahoj, můžete mi někdo prosím poradit s výsledky vyšetření? Vůbec tomu nerozumím. O jakou oční vadu se jedná? Bude muset dcera nosit brýle? Je možné, že se jí oči uzdraví? Jsem z toho špatná, ještě minulý rok měla dcera oči v pořádku a teď tohle :(. Je tato metoda měření zraku spolehlivá? Máte s tím zkušenosti? Dceři je šest let. Děkuji moc.

Reakce:
Zkai
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 36 inzerátů 26.04.19 22:28

Synovi to měření Plusoptixem vyhodilo výsledky, že má tupozrakost, dostane brýle a okluzor, tak šel na oční a tam všechno v pořádku. Díky tomu dochází na oční na kontroly a zatím stále v pořádku. Naměřeným hodnotám bohužel nerozumím. Ale nevěřím, že to měří přesně.

Markéta80
Hvězda diskuse 43828 příspěvků 26.04.19 23:11

@Mindi objednej jí na oční. Tohle je spíš takové orientační ;) Malá taky měla zjištěné dioptrie a brýle má. V červenci jdeme na ko at jí to ještě přeměří před školou ;)

nozu
Extra třída :D 12408 příspěvků 27.04.19 05:59

Toto měření je orientační a má odhalit včas případné problémy. Objednej dítě na oční, tam udělají přesné měření a domluvíte případnou léčbu. Nošení brýlí není tragédie, přistupuj k tomu takto a dítě je také přijme v pohodě.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34744 příspěvků 27.04.19 06:35

To není moc diptrií, ale je tam cylindr, takze mozná brýle dostane. Pokud se to teda potvrdí, jděte k očnímu. Na brýle si obě zvyknete brzy, hlavně to doma prezentuj nějak pozitivně.

Mindi
Kecalka 414 příspěvků 27.04.19 07:17

@Pudloslava co znamená cylindr? Nikdy jsem. bryle neměla, nerozumím tomu. Díky

nozu
Extra třída :D 12408 příspěvků 27.04.19 07:50

@Mindi cylindr znamená, že je posunuta osa oka a je zhoršené prostorové vidění. Laicky řečeno oko vidí věci trošku jinde, než se v prostoru nachází. My máme brýle celá rodina. Ale výsledky z toho přístroje i pokud jde o naměřené dioptrie mohou být ve skutečnosti jinak.

Mindi
Kecalka 414 příspěvků 27.04.19 07:56

@nozu já jsem si právě ani na dceři nevšimla, že by špatně viděla… Mrzí mě to.

Mindi
Kecalka 414 příspěvků 27.04.19 07:56

@nozu děkuju za vysvětlení

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34744 příspěvků 27.04.19 08:26
@Mindi píše:
@Pudloslava co znamená cylindr? Nikdy jsem. bryle neměla, nerozumím tomu. Díky

normální čočka je středově souměrná, cylindrická je válcová. Hodně zjednodušeně - její vlastní oko je trochu křivé, je třeba to vykompenzovat šišatou čočkou. že by to ovlivňovalo prostorové vidění, o tom nic nevím, spíš může vidět rozmazané jen určité části obrazu - třeba vodorovné linie dobře, svislé špatně (podle osy toho cylindru), někdy může i některé linie vidět jakoby dvojitě.

nozu
Extra třída :D 12408 příspěvků 27.04.19 08:27

@Mindi hele, my u dcery pojali podezření a bylo z toho 5 dioptrií a tupozrakost. Cvičením jsme to stáhli na 2,5 dioptrie. Buď ráda, že jste to zjistili včas. Uvidíš, jak dopadnete u doktorky. Určitý malý počet dioptrií je u malých dětí ok a v normě. Na základě tohoto screeningu nejde dělat závěry. Ten má za úkol detekovat potenciální problém a odeslat fire na detailnější vyšetření. Uvidíte, jak dopadnete u lékaře.

nozu
Extra třída :D 12408 příspěvků 27.04.19 08:29

@Pudloslava no já když jsem měla nové brýle s cylindrem, tak jsem chvíli viděla věci jinde, jež byly. Třeba schod nebo konec chodníku, což bylo trochu nepříjemné. Pak si oko zvyklo a bylo to OK.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34744 příspěvků 28.04.19 06:52
@nozu píše:
@Pudloslava no já když jsem měla nové brýle s cylindrem, tak jsem chvíli viděla věci jinde, jež byly. Třeba schod nebo konec chodníku, což bylo trochu nepříjemné. Pak si oko zvyklo a bylo to OK.

to udelaji i normalni bryle, treba sikma podlaha atd…

blumen
Hvězda diskuse 49599 příspěvků 28.04.19 06:59

@Mindi je to orientacni, chce to poradne ocni vysetreni. Bud to bude lepsi nevo horsi, hlavne, ze to podchytite vcas

Váš příspěvek
Reklama